Autor Subiect: De toate....pentru noi.  (Citit de 155532 ori)

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: De toate....pentru noi.
« Răspuns #405 : Aprilie 08, 2014, 01:11:19 pm »
Foarte haios profu de fizica;si-s foarte de acord cu rationamentul lui .


Ce este Dumnezeu pentru Atei - Episodul 6
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: De toate....pentru noi.
« Răspuns #406 : Aprilie 09, 2014, 10:34:01 am »
Imputitii astia ai lui Iehova(toti cei ce au pus botu la asa zisele privilegii,astia is cei mai contagiosi si periculosi ) te imbolnavesc de frica,n-ai putea sa vb.asa detasat si normal despre piticul asta dumniezoo ,precum vb.profu de fizica;.daia secta asta e debilitanta si imbecilizanta;.iti rapeste bucuria de a trai ca om liber si normal.
De aceea iehovismul e un cult fundamentalist ,distructiv ,deci periculos.Bineinteles ca sa ajungi la aceste concluzii ,se poate dezvolta f.mult subiectul....Dictatura din secta iti limiteaza pina la extrem libertatea de exprimare;asa se perpetueaza abuzul,hartuirea,manipularea,etc.Faptul ca crestinismul e o minciuna cap coada e alta poveste.Desp re iehovism ce as putea zice? Un cacat american imbecilizant(varianta scurta ) :D.Doar prostii vor murii iehovisti si sigur vor murii fara a li-se demonstra cit de cit ca inventile sectei ,ar putea contine vreun adevar.

Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: De toate....pentru noi.
« Răspuns #407 : Aprilie 16, 2014, 11:07:40 pm »
http://secretelezeilor.wordpress.com/2011/11/29/fata-ascunsa-a-lui-yahweh/


  În Vechiul Testament, Yahweh este un zeu invidios, răutăcios, răzbunător, nemilos şi chiar frustrat de multe ori. De fapt, aşa îl descriu şi supuşii săi în Biblie: „Yahweh este un Dumnezeu zelos, Yahweh se răzbună, El cunoaşte mânia. Yahweh se răzbună pe potrivnicii Săi şi împotriva duşmanilor Săi stă neînduplecat.” (Cartea lui Naum 1:2) Yahweh îşi incită adepţii la violenţă, crime, jafuri şi violuri de nenumărate ori şi încearcă să-i controleze prin frică, ameninţându-i şi blestemându-i ori de câte ori are ocazia. Să vedem câteva exemple:
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: De toate....pentru noi.
« Răspuns #408 : Aprilie 16, 2014, 11:12:42 pm »
Hrana spirituala;sa intimplat ca o javra iehovista sa ma scoata din hibernare ;asa ca va dau papa . :D

Apocalipsa lui Ioan

Din multitudinea de texte vechi referitoare la sfârșitul lumii, Apocalipsa lui Ioan din Noul Testament, ultima carte biblică, este cea mai cunoscută dar și cea mai controversată. Agnosticul Robert G. Ingersoll o numea în secolul al nouăsprezecelea „cea mai nebunească dintre toate cărțile”, George Bernard Shaw a calificat-o drept „o descriere ciudată a viziunilor unui drogat” iar Thomas Jefferson, unul dintre fondatorii Statelor Unite ale Americii, o descria ca fiind „nălucirile unui maniac, nu mai demnă și nici mai capabilă de a fi explicată decât incoerența viselor noastre nocturne”. Însă, pentru cei mai mulți, Apocalipsa este considerată parte a cuvântului lui Dumnezeu pentru oameni, fiind de secole bune privită ca un adevăr indubitabil și o profeție sigură despre viitor. Interpretată în mii de moduri, Apocalipsa lui Ioan a înspăimântat omenirea veacuri întregi cu amenințarea iminentei Judecăți de Apoi. Însă, așa cum ne-au obișnuit textele vechi, și în această carte biblică lucrurile nu sunt ceea ce par a fi. La fel ca Ragnarokul scandinavilor, Apocalipsa lui Ioan nu prezintă evenimente din viitor, ci dintr-un trecut îndepărtat, din timpul celui de-al doilea mare război al zeilor, care s-a încheiat cu distrugerea vieții pământene printr-o inundație globală. În plus, în această carte nu este vorba despre o revelație sacră a divinității, ci doar de evenimente ale trecutului înfățișate unui muritor în timpul unei petreceri „divine”. Cuvântul „apocalipsă” nu înseamnă „revelație”, așa cum ni se spune, ci exact ceea ce pare: „epoca lipsă”, adică perioada dinainte de Potop, ce a dispărut din istoria oficială a omenirii.

https://secretelezeilor.wordpress.com/2013/08/02/30-apocalipsa/
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline george 2

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Ian 2014
  • Mesaje postate: 45
Re: De toate....pentru noi.
« Răspuns #409 : Aprilie 22, 2014, 08:54:22 pm »
Daca un fost iehovist, indignat ca altii au incercat sa-i schimbe talamul, critica frustrat aceasta carte sfanta, nu inseamna ca are dreptate. Oricine poate sa o faca, dar atentie la maniera. Cert este ca o face cu infumurare, cu un cinism dus la extrem. Acest pesticid are pretentia ca altii sa-i respecte crezul, in schimb, el, plin de malitie, face pe rotundul. A uitat ce a crezut, ca aceasta carte este una simbolica, iar acum s-a trezit cu o alta parere. Esti janic domnule Haitas!
Citatele mentionate sunt  parerile unor oameni cu care el este de acord, dar uita sa aminteasca ca sunt si oameni respectati care accepta cartea Apocalipsa. Cert este ca simbolismul descris de apostolul Ioan va avea o implinire, iar dumneata nu vei mai fi atunci, pentru ca asta iti doresti.

Nu vreau sa apar o religie, pentru ca aici este o alta impicatie.

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: De toate....pentru noi.
« Răspuns #410 : Aprilie 23, 2014, 04:55:19 pm »
Dupa ce iesi din enclava comunisto,dictatorialo, iehovista ,poti sa acumulezi cunostinte ,de care secta te priveaza ..iti interzice pe fata...ca la idioti.Eu dinainte sa parasesc secta, mi-am dat seama ca sinteti o banda de ipocriti jalnici;ce traiti in minciuna ,hipnotizare colectiva,prostie ,incultura .infatuare,pilangii.. .(majoritatea sinteti insa pacaliti) ;cele mai mari jigodii ,normal sinteti cei care ati pus botu la functii in secta si dintre acestia se trezesc destui(reaizeaza ca au fost mintiti ,pacaliti;.majoritatea insa nu au curajul sa studieze si mai profund, asa incit sa deduca  ca si crestinismul e o minciuna (as zice...dupa implicatii, ca  cea mai mare minciuna de pe planeta)

Tot ce tine de voi e MINCIUNA si PROSTIE! ma repet :D

Dupa cum vezi dle.  Georgica  v-am facut da  rahat(secta) pt ca asta sinteti;(ma refer la fanatici imbecili care duc steagul.. ) pt o minte rationala,logica,cultivata, sinteti o rusine ca  faceti umbra la pamint!

O gasca de bezmetici ce f..x creierii si la altii, in loc sa recunoasteti ca viata voastra e deplorabila;insistati ca psihopatii sa controlati vata altora.(genul asta de oameni ii numesc jigodii)

 Peste 100.000 de oameni  va parasesc anual pt.  ca s-au saturat de minciunile voastre;secta cu rata de retentie ce-a mai scazuta din lume.

 Mai mult de jumatate dintre voi sinteti apostati mascati(jucati teatru,duplicitari);pt.ca v-ati vazut prinsi intr-o secta oribila ,din care iesi foarte greu....majoritatea stiti si de ce.
Secta ,de astia se teme cel mai mult (pentru ca pot destabiliza secta din interior daca isi deschid gura )si batrinii imbecilizati sint pusi in permanenta sa faca presiuni,hartuiri..pt.ai demasca.(ia invatat secta metode)

Poate se va mai destepta lumea si va va parasi in numar mare,alegerea lor;insa ar trebui  sa dispareti tot asa cum a cam disparut poliomelita si alte boli seculare..

Am nu-mai un liceu, dar sint autodidact, iar ce materiale am postat ..parte scrise de mine, parte gasite de mine au facut furori in mijlocul vostru ..astea imi  sint semnalele.  APOSTATII AU TALENT ! :D  FOARTE BINE! Vreti sa traiti in ADEVAR,v-am dat adevar..realitatea.Realitatea poate fi dura, enervanta chiar.

Cea mai mare minciuna a iehovistilor dintre toate, este ca biblia ar fi cuvintul lu Dumniezoo.Cu alte cuvinte te f..X astia cu biblia in mina :) O carte primitiva ,plina de minciuni,paranoia ,violenta,crime,incesturi ,violuri ,sclavagism promovat de biblie etc.Cine crede in ea ,   va avea doar, mult de suferit....frustrare cronica...

Este chiar ridicol sa crezi in zei ;un fel de desene animate pentru retarzi :D ;ba inca vi se pare logic;de tot cacatu ! :))
Nu doresc sa-mi respectati crezul, doar prezint logica,realitatea si adevarul!

Toata religia organizata  e o nebunie acceptata de societate  ,buna pt.ignoranti(e un drog) ;dar mai buna pentru cei care traiesc de pe urma ei(si tu Georgica cred ca faci parte dintre acestia ).Guvernele nu se vor grabi  sa va lumineze ;pt.ca sint mina in mina cu organizatiile religioase!Bisnis is bisnis;voturile de acolo vin.

 Dar voi martorii va credeti mai smecheri ,ca aveti cravata si ca nu  votati :D Apropo cravata e simbol al falusului,so purtati sanatosi :)) O secta sa prinda la multime trebuie sa vina cu lucruri originale,normal.
Ni-sa parut mai grozav la iehovisti pt ca astialalti is mai deplorabili...nu prea poarta cravata :))

Apropo ca inca n-am desfintat biblia cum trebe.. :D
Deci pina la inventarea tiparului prin 1500 noaptea biblia se gasea foarte rar ,pe suluri, in manastiri si biserici.Deci pina la acea data, foarte putini oameni "beneficiau " de cartea lu dumniezo.(interesant ca Cris-tos na scris nici o fraza) oricum toate acele profetii mincinoase trebuia sa se intimple in acele timpuri.David va expus suficiente dovezi despre minciunile personajului fictiv Cristos.Desi e posibil sa fi existat vreun Cristos,sigur el nu a facut minunile relatate de fanfaronii timpului.posibil unul care a luato pe ulei..de se credea fiu lu dumniezoo.
Oricum nici unii nici altii nu putem venii cu noi dovezi in sprijinul ....Dar faptul ca profetiile lui sint mincinoase ,asta va dovedeste biblia voastra!Si la noi in tara biblia a fost rarisima sute de ani chiar si in perioada interberica..comunista(dar saracii de voi va credeti privilegiatii universului;ha,ha,ha!....

Asa ca sa trezit un bezmetic mason,fost baptist pe la 1800 noaptea sa studieze el biblia si sa crape in 14-e :D minciunile,halucinatiile,paranoia ...unora.Na iesit decit praf si pulbere.ca-n plama ZERO nimic,ZERO dovezi despre zei si alte enormitati scrise in biblie....Gen,potopu lu noe,zidurile Ierihonului,invieri,Eva vb.cu sarpele..etc.A iesit ceva SECTA aproape perfecta :D

Ba si-a facut si adepti si si-a pus pe picioare acest bisnis Corporatia editoriala de tip MLM Org. Martorii bulversati de Ehova, companii :D de risu plinsu secta voastra ;de ris pt.ca chiar e ridicola si penibila secta voastra;si de plins pentru ca secta se face vinovata de crime..vezi trensfuziile,vaccinurile,singele,familii dezbinate, iti fute creierii(dureaza mult pina te deprogramezi),pedofilie(regula celor doi martori) etc!

Asa ca dle.fanfaron Georgica dejaba ma faci ateu (persoana care nu crede in zei) si-mi dai numele ,care nu e un secret;ca tot tu cu secta ta rami  , penibil si ridicol.

Frica care o injectati in oile voastre , fata de  personaje imaginare ,va imbolnaveste ;stiu e greu de scapat de ea,dar se poate.

Da si schizofrenia paranoida a  lu Ioan  simbolica;numa vedeti ca de cind a crapat cristos au trecut fo 2010 ani ;deci mergeti cu minciunile astea pe al 3000 miilea an;pina cind veti mai pune botu?

Nu sinteti mai grozavi decit cei care merg tiris sa pupe moaste.

Decit sa cred speranta .....mai bine traiesc in realitate!

Daca nu-i fac reclama lu Cris-tos ma va ucide pentru vesnicie ? ha.ha ,ha ha....spre infinit! :D

 Mersi ca mi-ai ridicat mingea la fileu;sa stii ca oitele voastre nu sint chiar proaste (doar pacaliti)  foarte multe s-au trezit ,dar asteapta momentul prielnic sa iasa din secta.

Inainte de revolutie a fost secta destul de ok;doar pentru faptul ca am fost desprinsi de imbecilii de la Broklin(acolo intotdeauna au fost o secta imputita, doar ca nu am stiut noi) !

Dupa cum ati remarcat, nu este secta,cult in romania ,mai facuta praf ca ehovistii :D ;asta  ar trebui sa va dea de gindit.

Am cunostinte care au  lucrat,scolarizat, la  Betelul din Romania;acolo te poti convinge cit de imputit este acest cult distructiv;control extrem;sistem inchis ;privat de orce informatii din afara,sclavagism(bani apropiati de zero)
Insa episcopii sectei...suparavegheatorii,conducerea,pionierii speciali,sint renumerati gras.Cum aia sa ti o secta tare pe picioare daca nu-ti platesti cavaleria? Cei mai fraieri batrinii..si cele mai de cacat indatoriri.

Dar imbecilii sectei ,spun la faptul ca sint organizati ,ca ar fi binecuvintati :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Imbecilitate crunta;toate corporatile sint bine organizate si tot pina la urma dau faliment;si voi veti da intr-o buna zi!

 Daca tinea ehova cu voi ,de ce nu si-a vindut secta imobililele din Brocklin cind a fost bumul imobiliar si a trebuit sa le vinda pe criza cind normal a luat bani cu mult mai putini?Unde a fost binecuvintarea.Si apoi din lipsa banilor s-au facut restructurari mari pe plan mondial etc.

Cam atit pentru azi :) 


 
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: De toate....pentru noi.
« Răspuns #411 : Aprilie 23, 2014, 05:32:18 pm »


Aici veti gasi cit de credibila e biblia .  https://www.facebook.com/Bibliapentrusceptici?fref=nf

https://www.facebook.com/ContradictiileBibliei?fref=ts


E greu sa recunosti ca ai fost mintit o viata !     https://www.facebook.com/exMLI
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline george 2

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Ian 2014
  • Mesaje postate: 45
Re: De toate....pentru noi.
« Răspuns #412 : Aprilie 23, 2014, 07:16:22 pm »


Domnule Calin Haitas, nu ti-am cerut sa-mi faci un rezumat al frustarii tale. Nici nu am reusit sa-ti citesc gandurile scrise, pentru ca deja mai obosit. Nici n-am vrut sa apar o religie. Am vrut doar sa apar o carte sfanta care este Apocalipsa/ o descoperire a lui Ioan, care ofera promisiuni marete pentru omenire.
O singura fraza la ce ai comentat, nu Isus te omoara sau iti ia viata, ci tu singur de sinucizi. Vei trece cu timpul, iar ideile  tale idioate, criticile absurde, jignirile nefondate si inima ta impietrita, vor apune. Mai ai 50 de ani la dispozitie si gata!



Aici veti gasi cit de credibila e biblia .  https://www.facebook.com/Bibliapentrusceptici?fref=nf

https://www.facebook.com/ContradictiileBibliei?fref=ts


E greu sa recunosti ca ai fost mintit o viata !     https://www.facebook.com/exMLI

Offline george 2

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Ian 2014
  • Mesaje postate: 45
Re: De toate....pentru noi.
« Răspuns #413 : Aprilie 23, 2014, 07:18:24 pm »
Domnule Calin Haitas, nu ti-am cerut sa-mi faci un rezumat al frustarii tale. Nici nu am reusit sa-ti citesc gandurile scrise, pentru ca deja mai obosit. Nici n-am vrut sa apar o religie. Am vrut doar sa apar o carte sfanta care este Apocalipsa/ o descoperire a lui Ioan, care ofera promisiuni marete pentru omenire.
O singura fraza la ce ai comentat, nu Isus te omoara sau iti ia viata, ci tu singur de sinucizi. Vei trece cu timpul, iar ideile  tale idioate, criticile absurde, jignirile nefondate si inima ta impietrita, vor apune. Mai ai 50 de ani la dispozitie si gata!

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: De toate....pentru noi.
« Răspuns #414 : Aprilie 23, 2014, 09:46:18 pm »
Dupa 50 de ani te vei inchina la mine :)))) iti cam place sa te folosesti de cuvintele cu care asa de bine va zugravesc  :D n-ai alta inspiratie ?

Scri scurt cum esti instruit de secta;vorbe putine cu apostatii;excelent! :D Pa.

Apropo ,daca secta ta imi da ceva bani ,am sa-mi tin gura :)))) mai degraba va mincati rahatul :DDD
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline David

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 3.370
    • The Dirty Little Secret of Christianity
Re: De toate....pentru noi.
« Răspuns #415 : Aprilie 24, 2014, 01:41:59 am »
Domnule Calin Haitas, nu ti-am cerut sa-mi faci un rezumat al frustarii tale. Nici nu am reusit sa-ti citesc gandurile scrise, pentru ca deja mai obosit. Nici n-am vrut sa apar o religie. Am vrut doar sa apar o carte sfanta care este Apocalipsa/ o descoperire a lui Ioan, care ofera promisiuni marete pentru omenire.
O singura fraza la ce ai comentat, nu Isus te omoara sau iti ia viata, ci tu singur de sinucizi. Vei trece cu timpul, iar ideile  tale idioate, criticile absurde, jignirile nefondate si inima ta impietrita, vor apune. Mai ai 50 de ani la dispozitie si gata!
Gabi a fost frustrat cat era in congregatia iehovista, a scapat de asa ceva cand le-a dat cu tifla :) Ideile lui sunt chiar ok, daca vrei idei idioate uita-te in oglinda - nu tu crezi intr-un tartore ceresc gelos caruia ii place mirosul de capra arsa? Ia uite dom'le cine vorbeste. Cica mai ai 50 de ani si gata, esti prost George? Baga-ti bau-baul tau cretin undeva, nu suntem copii de țâță să ne speriem de sperietoare ta de paie din gradina voastra de castraveti.

Si-apoi Apocalipsa nu e o carte sfanta, doar una gresita. De cand e greseala sinonima cu sfintenia? LOL.
Domnul a fost cu Iuda; şi Iuda a pus stăpînire pe munte, dar n-a putut să izgonească pe locuitorii din cîmpie, pentru că aveau care de fier. - Judecatori 1:19

Offline george 2

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Ian 2014
  • Mesaje postate: 45
Re: De toate....pentru noi.
« Răspuns #416 : Aprilie 24, 2014, 03:58:04 pm »

[/quote]
Gabi a fost frustrat cat era in congregatia iehovista, a scapat de asa ceva cand le-a dat cu tifla :)

Tu habar n-ai ce vrut sa spuna Gabi, papagalule. Esti intunecat de razbunare. Cand e vorba  sa critici, te bagi ca musca in lapte.
Faza cu inca 50 de ani de viata, este reflectat de expresia: "Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona". (A. Einstein)

Offline David

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 3.370
    • The Dirty Little Secret of Christianity
Re: De toate....pentru noi.
« Răspuns #417 : Aprilie 25, 2014, 04:27:23 am »
Bai măscăriciu' lu' Iebuba, il cunosc pe Gabi mai bine ca tine. Ia uite cum isi da din nou arama pe față iehovistu ipocrit, asa te învăță in adunare sa vorbesti? De ce sa fiu eu "întunecat de răzbunare", cine ce mi-a facut? Te prefaci atotcunoscator ca lepra la care te inchini?
Domnul a fost cu Iuda; şi Iuda a pus stăpînire pe munte, dar n-a putut să izgonească pe locuitorii din cîmpie, pentru că aveau care de fier. - Judecatori 1:19

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: De toate....pentru noi.
« Răspuns #418 : Aprilie 25, 2014, 07:05:10 pm »
 



Daca observi David ,mascaricii lu Ehova gen   Gorget  :D nu prea au argumente in fata asa zisilor apostati.

Apostat un cuvint fara nici o relevanta ,doar pentru indoctrinati,fanatici deci   idioti :D  Nici o problema este tratament.

Doar sa nu mai frecventezi salile rahatului cel sfint si sa nu hranesti organizatia.
Trebuie sa intelegem insa ,ca e bine ca prostii sa se adune intr-un anumit loc,sa sti de ei ..si sa nu umble liber pe strazi :))))

Cine nu sa saturat de dictatura,control,privatiuni ale libertatilor,indoctrinare,sclavagism ,abuzuri,hartuire....acolo e locul lor, la SALA RAHATULUI SFINT.

Cine are bani de aruncat,timp,placere pentru minciuni,socializare intre ignoranti;acolo e locul lui,la SALA RAHATULUI CEL SFINT.


In fapt asta e iehovismul ,o retea de socializare ,un lipici pentru oameni slabi de inger,un drog imbecilizant.
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline george 2

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Ian 2014
  • Mesaje postate: 45
Re: De toate....pentru noi.
« Răspuns #419 : Aprilie 25, 2014, 09:33:44 pm »
Mai gorobete, eu nu vorbesc asa, dar aici pe forum cu oameni ca voi numai asa se poate. Esti "intunecat de razbunare" pentru ca ne vorbesti incontinuu de rau. Daca nu ti-a placut in organizatie ai plecat si gata. Dar tu pamflet nu te multumesti cu atat. Asta nu inseamna razbunare? Hai ca ma plictisesti ca si Haitas. Nu sti sa scrii 
decat cuvinte pompoase si fara sens.
Si repet, faptul ca sunt pe acest forum arata ca nu sunt de acord cu organizatia. Ma intereseaza experientele unor martori sau fosti martori, sunt curios sa vad si parerea altora vis-a-vis de unele subiecte biblice.
In schimb, ma irita limbajul vostru huligan si atitudinea ta, bostane, fata de oamenii credinciosi.