Autor Subiect: "Stiinta" evolutionistilor  (Citit de 218118 ori)

Offline David

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 3.370
    • The Dirty Little Secret of Christianity
Re: "Stiinta" evolutionistilor
« Răspuns #720 : Iulie 24, 2017, 02:00:01 am »
Haha ce prostie :) De unde le gasesti?
Domnul a fost cu Iuda; şi Iuda a pus stăpînire pe munte, dar n-a putut să izgonească pe locuitorii din cîmpie, pentru că aveau care de fier. - Judecatori 1:19

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: "Stiinta" evolutionistilor
« Răspuns #721 : Iulie 26, 2017, 01:40:13 pm »
Toate evolueaza doar jalnicii lu ehova nu.exemplu de evolutie separata e la indemina orcui sa vada ca multe plante si animale au evoluat separat de la un continent la altul.Mai precis cu cit un continent sau insule au fost mai departe ca altele cu atit a fost mai diferita viata evoluata;plante sau animale.Da tolomacii lu ehova;taranii la costum nu vor sa priceapa nici cum.degeaba le spui ca animale ca si in Australia nu mai gesesti nicaieri pe planeta ;ma refer la majoritatea marsupialelor;mai sint si pe insula Madagascar;"apropiata "de Australia.Ce ne spune asta? ca au evoluat separat.Cartoful,ardeii ,rosiile ,porumbu se gaseau doar pe continentu American;iar o dovada ca si plantele care  au evoluat separat sau gasit doar in anumite locuri.

Ce sa mai zic de pinguini care se gasesc numai in antartica,emisfera sudica;de ce nu sint si in emisfera Nordica;de ce nu sint ursi albi in emisfera sudica si sint doar in ce/a nordica? Simplu au evoluat separat.

Insa e greu cu logica si stiinta la iehovisti stiind ca is o gramada de bosorogi senili,iar tinerii la inceput de drum pica in plasa acestor mincinosi inculti si fanatici .Ce sa mai zicem ca secta nu promoveaza studiile superioare astfel si tinerii se plafoneaza.Ca mai sint si printre ei mai rasariti care mai citesc,care mai frunzaresc internetul;bravo lor;mult timp nu isi vor mai pierde in secta;corporatie americana.

Ce sa mai zic ca evolutia se face in milioane de ani;si azi sint procese de evolutie dar nu se vad cu "ochiu liber" din cauza vitezei foarte mici....cine vrea sa inteleaga poate.

e greu sa intelegem pt mintea umana ce inseamna un milion de ani;da 200 milioane/300 milioane;ani de care se spune ca au trait dinozaurii.

Da nu,noi intelegem ce spune biblia(nimic despre dinozauri) tot felu de ineptii cum ar fi cu potopu lu Noe si venirea animalelor pe arca.

Poveste demna de arci pogonici la care au pus botu toti crestinii...
da saracii crestini iehovisti se cred mai destepti ca altii;ex islamistii,musulmanii....dar daca iei la puricat religiile astea sint la fel de ridicole si primitive.

Da cum zicea tortionaru comunist bindiu titu la el ii place in secta iehovista.Futute/n gura da javra iehovista  ce/ti placea in secta? Ca ai fo popa,meneger si acum te/au tras la vatra pt.ca dupa 70 de ani secta va considera senili si va ia functiile?

Ca ajungi iehovist batrin si nimeni nu te mai respecta,ajuta cu nimic;toti asteapta sa crapi sa nu/i mai incurci?Ca doar prioritatea e predicarea;racolarea;spalarea pe creier a noilor albine(trebuie adus rod pe altaru corporatiei)fiecare macar un ou da gisca da aur.

Singura secta din lume ce nu/si ajuta batrinii ajunsi la boala si dificultati;nu/s prioritari pentru corporatia globala;altii au spitale,doctori,facultati de medicina/vezi baptistii,adventistii,etc

ce bine e sa nimeresti intr/o secta care are grija de batrinii ei;ca doar la asta mai spera majoritatea;in lumea noua cred doar debilii mintal;debilizati de secta/altfel ar fi putut gindi sanatos.

De aia este imperios de parasit aceasta secta mincinoasa,abuzatoare,secta lucrativa;distructiva, pentru a putea traii o viata normala;nu aveti nevoie de o organizatie americana sa va spuna cum sa traiti;Trezitiva 9da si vocabularu de trezire vi l/au furat iehovistii) daca ati observat iehovistii au limbaju lor;sa versi nu alta.

Nu va bagati capu in nisip trecind cu vederea sutele de dovezi ce incrimineaza aceasta secta americana.invatati din istorie ;organizatii ca si a voastra...nazisti,legionari,comunisti,hitleristi,etc toate "secte" facute de oameni cu doctrina,"invataturi" sau dovedit falimentare si lideri carismatici precum hitler au ajuns cei mai dispretuiti oameni.Cum a ajuns poporul german ,oameni educati sa fie asa de spalati pe creier sa urmeze asa or.faurite de oameni.Asa sinteti si voi iehovistilor ,o masa de manevra a unor smecheri ce aduna naivi folosinduse de religie.Sint foarte asemanatoare sectel;e cu partidele ;insa cei cu sectele cistiga enorm de pe seama nivilor,pionilor;menegerii sectelor;partidelor sint platiti bine;altfel s/ar prabusii piramida prostiei.

Cel mai grav luru care il puteti face ca iehovisti este sa va obligati copii sa va mearga pe urme;vor devenii niste ratati;chiar si pentru societate.
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline Universal

  • Pionier auxiliar
  • ****
  • Data Înregistrării: Ian 2012
  • Mesaje postate: 142
Re: "Stiinta" evolutionistilor
« Răspuns #722 : Noiembrie 13, 2017, 12:54:20 am »
Ştiinţa la nivel academic recunoaşte că în spatele naturii există o INTELIGENŢĂ!! Problema care se pune este dacă această INTELIGENŢĂ este cauza sau efectul evoluţiei?!
« Ultima Modificare: Noiembrie 13, 2017, 01:01:32 am de Universal »
"Nu mi-e frică de Dumnezeu, ci de absența lui Dumnezeu." - Octavian Paler
"Cred într-o forță care ordonează, care mă vede și la care mă rog." - Neagu Djuvara

Offline Grivei

  • Pionier special
  • ********
  • Data Înregistrării: Mar 2012
  • Mesaje postate: 568
Re: "Stiinta" evolutionistilor
« Răspuns #723 : Noiembrie 16, 2017, 10:47:37 am »
Esti plictisit, nu-i asa?
Are you sad?
Are you depressed?
If so, we can help.

Smith&Wesson
When nobody loves you.

Offline Universal

  • Pionier auxiliar
  • ****
  • Data Înregistrării: Ian 2012
  • Mesaje postate: 142
Re: "Stiinta" evolutionistilor
« Răspuns #724 : Noiembrie 16, 2017, 08:43:13 pm »
Probabil!!
"Nu mi-e frică de Dumnezeu, ci de absența lui Dumnezeu." - Octavian Paler
"Cred într-o forță care ordonează, care mă vede și la care mă rog." - Neagu Djuvara

Offline David

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 3.370
    • The Dirty Little Secret of Christianity
Re: "Stiinta" evolutionistilor
« Răspuns #725 : Martie 01, 2018, 01:03:11 am »
Citat din: Universal
Ştiinţa la nivel academic recunoaşte că în spatele naturii există o INTELIGENŢĂ!!
Nu prea.
Domnul a fost cu Iuda; şi Iuda a pus stăpînire pe munte, dar n-a putut să izgonească pe locuitorii din cîmpie, pentru că aveau care de fier. - Judecatori 1:19