Autor Subiect: Watchtower a colaborat cu HITLER !!!  (Citit de 15553 ori)

Offline lokikirja

  • Vestitor botezat
  • ***
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 91
Re: Watchtower a colaborat cu HITLER !!!
« Răspuns #30 : Ianuarie 17, 2012, 12:03:27 pm »
   De când e "naiba" înjurătură?

De cand a fost inlocuit cu „pana mea”, „puii mei”, „palaria mea”... e mai etic asa !

Offline ConstantinStancu

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 42
Re: Watchtower a colaborat cu HITLER !!!
« Răspuns #31 : Ianuarie 18, 2012, 11:32:59 pm »
Dagothur,
În înțelesul meu, nu cuvintele reprezintă înjurătura. Ele reprezintă doar suportul, unda transportoare a informației, așa cum 98,10 MHz reprezintă unda radio purtătoare de informație. Adevărata înjurătură este pusă în valoare de energia emoțională, evident negativă, care modulează această undă! Deci cuvintele transportă sentimentele! Așa că, ce are persoana respectivă în inimă este deconspirat de cuvântul rostit. Ceea ce am scris aici este doar explicarea felului cum percep eu ideea de înjurătură.

Scriptura, cel puțin în pasajul de mai jos, vorbește foarte clar despre aceste lucruri:

Matei 12:33 Ori faceţi pomul bun şi rodul lui bun, ori faceţi pomul rău şi rodul lui rău: căci pomul se cunoaşte după rodul lui.
Matei 12:34 Pui de năpârci, cum aţi putea voi să spuneţi lucruri bune, când voi sunteţi răi? Căci din prisosul inimii vorbeşte gura.
Matei 12:35 Omul bun scoate lucruri bune din vistieria bună a inimii lui; dar omul rău scoate lucruri rele din vistieria rea a inimii lui.
Matei 12:36 Vă spun că, în ziua judecăţii, oamenii vor da socoteală de orice cuvânt nefolositor, pe care-l vor fi rostit.
Matei 12:37 Căci din cuvintele tale vei fi scos fără vină, şi din cuvintele tale vei fi osândit."

Offline Corpul de Guvernare

  • Supraveghetor de zonă
  • ************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 994
  • băi uacitauăr, v-ați pus cu cine nu trebe!
    • Află adevărul despre Watchtower - în curând
Re: Watchtower a colaborat cu HITLER !!!
« Răspuns #32 : Ianuarie 19, 2012, 08:28:05 am »
@ Dagothur

Sunt de acord că titlul topic-ului e tabloid și știam că nu e chiar adevărat.

A fost decizia mea sa-l fac tabloid pentru a maximiza impactul pe care aceasta informatie trebuie sa il aiba asupra unei persoane care incearca sa se apropie de wts.
De adevarat stim bine ca e si in ce masura, dupa cercetarile facute de altii - nu am dezgropat eu acum acest subiect :)

de ce n-o fi făcut corpul de guvernare lobby și pe lângă regimul doctorului Banda din Malawi, dacă sunt așa de dornici să oprească persecuțiile asupra organizației? Sau de ce nu lobby pe lângă Ceaușescu?

Fiindca probabil nu au gasit teluri si nazuinte comune cu dr. banda... sau ceausescu...

CdG
--
Omul nu va fi liber până când ultimul rege va fi spânzurat cu intestinele ultimului preot

Offline Dagothur

  • Pionier special
  • ********
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 549
Re: Watchtower a colaborat cu HITLER !!!
« Răspuns #33 : Ianuarie 19, 2012, 12:06:53 pm »
Stancule, nu-mi mai da atâta cu Biblia în cap că oricum nu dau două parale pe ea. Şi deja ne deplasăm cam mult spre offtopic.

KoBoLd

  • Vizitator
Re: Watchtower a colaborat cu HITLER !!!
« Răspuns #34 : Martie 20, 2012, 01:00:40 pm »
Hitler a fost un om care ura minciuna, sinistru să susții o ipoteză că un om care iubește adevărul să se înțeleagă cu minciuna (WTS).

Offline lycurgos

  • Pionier regular
  • *****
  • Data Înregistrării: Mar 2012
  • Mesaje postate: 283
Re: Watchtower a colaborat cu HITLER !!!
« Răspuns #35 : Martie 21, 2012, 11:12:24 am »
 E tare faza aia cu triunghiurile violet(imi aminteste de cravata si Flacara violet)-dar sa  nu deviez de la subiect.
 Putina istorie si documentare nu strica.Cei din lagare care aveau astfel de semne pe tinuta lor, erau de fapt homosexuali.Cei care aveau triunghiul cu varful in sus erau activii si cei care aveau triunghiul cu varful in jos erau pasivii(poponarii).
 Acum i-as intreba pe cei care au prezentat altfel lucrurile,ei de care sunt!?  ;D
Invie Doamne,Trasnetul de Foc
In neamul adormit pe stanca sura!
Dezleaga-l de blestemul timp si loc,
Sa arda vrajbe,sa sfarame ura!

Offline Valer

  • Pionier regular
  • *****
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 212
Re: Watchtower a colaborat cu HITLER !!!
« Răspuns #36 : Martie 21, 2012, 02:08:32 pm »
Eu te-as intreba pe tine , de unde te-ai documentat ? ...ca nu cred ca celor din lagare le ardea de asa ceva .

KoBoLd

  • Vizitator
Re: Watchtower a colaborat cu HITLER !!!
« Răspuns #37 : Martie 21, 2012, 04:45:44 pm »
Important e ca stie, dar, poate ne da si un link, pentru a clarifica detaliile :D

Offline lycurgos

  • Pionier regular
  • *****
  • Data Înregistrării: Mar 2012
  • Mesaje postate: 283
Re: Watchtower a colaborat cu HITLER !!!
« Răspuns #38 : Aprilie 23, 2012, 11:54:06 pm »
 Valer,ti-e greu sa cercetezi?Cheltuie si tu propriile resurse,pentru a aprecia ceea ce descoperi ulterior.Vezi ca s-a deschis Biblioteca Nationala.N-au murit toate dovezile.Cand cercetam eu astfel de informatii inca nu aveam acces la internet,era mai greu.Tu ma intrebi acum de unde m-am documentat!?Este asa departe tastatura?
Invie Doamne,Trasnetul de Foc
In neamul adormit pe stanca sura!
Dezleaga-l de blestemul timp si loc,
Sa arda vrajbe,sa sfarame ura!

Offline Christian

  • Vestitor botezat
  • ***
  • Data Înregistrării: Mar 2013
  • Mesaje postate: 91
Re: Watchtower a colaborat cu HITLER !!!
« Răspuns #39 : Martie 10, 2013, 05:48:03 pm »
Am fost la Auschwitz in vizita. Triunghiurile violet erau pentru Studentii in Biblie, iar cele roz erau pentru homosexuali. Cred ca am si o poza pe undeva cu panoul unde erau expuse semnele de identificare pentru fiecare grup de condamnati la lagar.
La început Dumnezeu a creat cerurile şi pământul. (Ge. 1:1)

Offline lycurgos

  • Pionier regular
  • *****
  • Data Înregistrării: Mar 2012
  • Mesaje postate: 283
Re: Watchtower a colaborat cu HITLER !!!
« Răspuns #40 : Iunie 08, 2013, 11:57:10 am »
"Am fost la Auschwitz in vizita."   Daca insistai mai mult in efortul tau ,gaseai dovezile afirmatiilor  facute de mine .
Valer,le ardea .Prea se exagereaza in privinta conditiilor grele de trai de acolo .Erau acolo in calitate de cobai pentru o diversitate de experimente,nu pentr ca ar fi fost "martori"sau eu stiu ce motive.Tu vrei sa ma dai de gol sau ce?
Invie Doamne,Trasnetul de Foc
In neamul adormit pe stanca sura!
Dezleaga-l de blestemul timp si loc,
Sa arda vrajbe,sa sfarame ura!