Autor Subiect: Apostazie  (Citit de 1418 ori)

Offline regina

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 36
Apostazie
« : Ianuarie 16, 2012, 01:57:56 pm »
Cum se poate categoriza apostazia biblic fiind multe persoane  dezasociate şi exluse 

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Apostazie
« Răspuns #1 : Ianuarie 16, 2012, 02:15:32 pm »
Domnu nostalgic de regine eu stiu atit ca sint mindru ca sint apostat din pdv.al WTS.Cum ii vorba aia hotu striga hotu. EI sint slujitorii lui SAUL si ne prigonesc pe noi care am descoperit adevarul despre "adevar"EI nu pot prosti pe toata lumea ,iar noi nu putem obliga pe nimeni de adevarul nostru.La noi ni se face sila de metodele lor de manipulare,spalare a creierului,dorinta de ati controla viata etc prin metodele lor mestesugite.Noi nu facem alceva decit sa-i demascam,fiecare trage concluzile singur...depinde decit de istet este.Pe unii nu ii bine sa-i trezesti....asta din motive umanitare,vor suferii mai mult. :-*
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline sceptic

  • Administrator
  • Slujitor auxiliar
  • *****
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 372
    • Adevărul despre Martorii lui Iehova
Re: Apostazie
« Răspuns #2 : Ianuarie 17, 2012, 12:43:09 am »
A mai fost deschis un thread pe tema asta aici. Poți arunca o privire.
Scepticul nu este cel care pune la îndoială, ci cel care investighează sau cercetează, prin opoziţie cu cu cel care afirmă şi crede că a găsit. - Miguel de Unamuno

Offline regina

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 36
Re: Apostazie
« Răspuns #3 : Ianuarie 17, 2012, 01:11:42 pm »
da scuze de nou topic am gasit dar cu intirziere se poate inchide topicul