Autor Subiect: Congresul Special 18-20 august Cluj Arena  (Citit de 6244 ori)

Offline corina90

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Iul 2012
  • Mesaje postate: 52
Congresul Special 18-20 august Cluj Arena
« : August 17, 2017, 02:19:01 pm »
Merge cineva? Am vazut azi zeci de oameni prin centrul clujului cu ecusoane Don't give up.
https://actualdecluj.ro/1200-de-americani-sunt-la-cluj-saptamana-viitoare-un-congres-religios-va-umple-cluj-arena-cu-30-000-de-oameni/

Offline lovelogic

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Iun 2014
  • Mesaje postate: 377
    • Comuni
Re: Congresul Special 18-20 august Cluj Arena
« Răspuns #1 : August 17, 2017, 09:59:36 pm »
Eu merg la Botosani
Din toate enigmele din viața mea, cea mai mare rămâne: cum au învățat șopârlele să zboare?

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Congresul Special 18-20 august Cluj Arena
« Răspuns #2 : August 18, 2017, 07:53:40 pm »
toata spuma fanaticilor sectei vor sa probeze ambianta paradisului viitor.Da asa atmosfera ii asteapta pe cluj arena;mai bine participau la Untold,aveau de cistigat ceva.

Spalatura pa creier mai mare ca ce ii asteapta pa Cluj arena,

 nu sa mai vazut in europa de est.
Secta tine mortis sa salveze ce mai poate si face mari eforturi.Da cu aia ce/s prosti,sclavi,slugi din tata in fiu ca familia Bindiu Titu cu astia secta nu trebuie sa faca nici un efort;astia is secta.

Asa se adunau si nazistii si/l adulau pe hitler si doctrina lui cu privire la viitor(al 3 Raih)...

A trebuit sa treaca ani de zile ca toata lumea sa fie convinsa ca au fost niste nenorociti;asa va fi si cu iehovistii.

Chiar pt faptu ca vor sa iasa in fata facind tamtam;asta ii va arunca la groapa de gunoi a istoriei.
Ma mir de cei de leatu meu,generatia mea;aveam pretentii;dar is la fel de batuti in cap.Chiar se cred buricu pamintului;chiar cred doctrina utopica a sectei;si toate aceste imbecilitati se petrec pentru ca se intrunesc si se spla pe creier cuo eficienta demna de uluire;nu/ti vine sa crezi asa ceva.

Chiar si sa parasesti secta se poate sa ai nevoie de ani de zile sa ajungi la o ginire normala.cei care am plecat stiu ce spun si sintem incredintati ca judecam bine...

Prostalaii vor fi inflacarati dupa acest congres;unii fanatici dar bolnavi mai bine ar sta acasa ,sa nu crape pa altaru fanatismului;ca nu va da bine;acum cu caldura asta.

Nu/i doar iehovismul e o minciuna parfumata (cacat) dar si biblia/nu are nimic din ce ar putea interesa un om normal.
Altfel spus se poate traii linistit, fara sa halucinezi ca ar fi cuvintul lui dumnezeu;pentru ca nu este.cit de batut in cap este sa crezi asa ceva!

Cea mai lipsita de iubire secta! daca ai nevoie de ajutoru lor...diferite motive;nu se poate noi treba sa predicam;tuvangura.da da.Secta va stoarce de bani energii,munca si cind nu mai ai energie pt ea esti debarcat,ignorat,exclus;redus la tacere.Citi stiti asta idiootilor?

gata ca doar nu/s scriitor;fac asta ca sa arunc cu rahat pe secta/sa nu le tihneasca la unii..in special din cei care ma cunosc.
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline Aliosa

  • Pionier auxiliar
  • ****
  • Data Înregistrării: Nov 2016
  • Mesaje postate: 177
  • Uneori ai succes…iar alteori înveți.
Re: Congresul Special 18-20 august Cluj Arena
« Răspuns #3 : August 19, 2017, 10:01:27 pm »
Merge si Tibi Kovacs. Prietenul meu de pe Facebook. A pus poze cu americani, cu surori, "prinse în cadru întâmplãtor"- poze fãcute de jos în sus. Reusite. De câti fraieri s-au botezat, sperãm sã aflãm din mila prietenului Arthur! Iehova sã-l binecuvânteze, ca cu binecuvântarea cu care este binecuvântat, sã ne binecuvânteze si pe noi, ãstia mai sãraci cu duhu!
*** g95 8/7 pag. 25: Faptul că fariseul se considera drept era o reflectare a convingerilor sale.***

"Cel mai curajos lucru este, încă, să gândești singur.Și cu voce tare!"

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Congresul Special 18-20 august Cluj Arena
« Răspuns #4 : August 20, 2017, 02:01:04 pm »
Tineri si batrini frumosi si prostiti la greu;ni ma ca tati astia vor sa traiasca vesnic :))))) vai nici animalele nu is ase da proaste ca omul!
https://www.youtube.com/watch?v=Hyl6JSGrB5I
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline corina90

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Iul 2012
  • Mesaje postate: 52
Re: Congresul Special 18-20 august Cluj Arena
« Răspuns #5 : August 25, 2017, 07:55:59 am »
Eu am fost sambata si duminica. A tinut in fiecare zi cate o tema Anthony Morris de la Warwick.

Si m-am tot uitat in pauza dupa lume/ecusoane, in special dupa renumitul Bindiu Titu din congregatia Viilor Baia-Mare, deoarece domnul Gabriel il pomeneste mult prea des. Vroiam sa vad cine este de fapt.
« Ultima Modificare: August 25, 2017, 08:04:37 am de corina90 »

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Congresul Special 18-20 august Cluj Arena
« Răspuns #6 : Septembrie 02, 2017, 09:11:00 am »
Vestitul Bindiu Titu,fost prezident de congregatie scos pe tusa ca fiind inadecvat,trecut in tabara senililor;secta dupa n70 de ani iti ia functiile.

FOST TORTIONAR IEHOVIST se stie ca a exclus pe multi;unii vazindul ase dedicat sectei il considerau foarte spiritual.

Din punctul meu de vedere un taran la costum,tortionar,hartuitor(se credea detectiv)foloseau metode de a afla ce gindesti trimitindu-ti " prieteni "sa te descoasa.

Un om antipatic in orce colectiv ar fi fost;un nesuferit;obsedat sa futa creierii cu "adevarul"sectei lui;pina le sarea tandura la oameni sii interziceau sa mai discute rahaturi iehovesti;dar cu tupeu se lua de nevestele astora sa le futa lor capu.

Unu care a zis ca lui ii place in secta ;nu ca ar fi adevarul acolo;dar lui ii place atmosfera din secta;normal era sef si-si futea oile cu gratie;ciine la turma.

Un bun actor,facea pe modestu,inalt ,slabanog,schiop cu succes la femei;dar nimeni nu trecea de zgripturoaica de Anuta navasta mai mare in ani ca el.O parasuta de o rautate nemaiintilnita , recunoscuta si in secta ;unii au zis ca de aceea am parasite eu secta;partial adevarat.

A si cel mai important vecini cu mine din copilarie ;astfel ca am vazut ce inseamna o familie de fanatici iehovisti ce te apuca greata.Problema mare a fost ca pe mine nu au reusit sa ma dresze ca iehovist;si cain au inceput sa/-mi aiba treaba le-am mai raspuns nu prea politicos.

Asa ca ce si-a pus conducerea in gind sa ma ejecteze ca sa ma inmoaie :) fiind siguri ca ma voi intoarce inapoi in secta.Am sa-i urasc toata viata pe cei implicate si daca as avea ocazia le-as cere socotela;treaba mea cum-da se pare ca sint norocosi.

Unde sa mai vazi ca iehovismul dupa revolutie sa transormat in secta americana de la ea de acasa.Iehovismul de la noi a fost destul de ok ;nu-ti avea nimeni treaba;se bucurau cint te vedeauetc.

No da secta mama si-a trimis menegerii si au dorit sa faca secta eficienta;prin epurari la irf si nu numai.

Cu dorinta asta de epurare si-au dat cu stingu in dreptu;au facut o armata de apostati care ii critica peste toti;si asta pentru ca imbecilii isi luau dreptu sa te judece(chiar si in tribunalele lor ilegale;comitet judiciar);si aveau o dorinta epresa sa-ti controleze viata;eact ca intro secta abuziva-seamana f cu atosfera la comunisti iar ei sefii un fel de SRI chiar cu metode de politie interna.

Ce mai niste nebuni,dictatori care daca nu s-ar olosii de metode din astea de subjugare si manipulare,eecutii...atunci iehovistii ar fi cel putin dublu la numar pe pamint.

Acum sint exact ca si o organizatie nazista cu imami care ii radicalizeaza si terorizeaza lumea cu armaghedonu lor.Astia is niste teroristi psihologici;atit pentru membrii lor pe care ii tin in frica cit si pt cei care apleaca urechea la minciunile lor.

Devin niste neadaptati ai societatii-secta le interzice contact cu "lumea" desi sint siliti sa traiasca in "lumea"asta sint un fel de evadati din Corea de nord traumatizati psihic de toate prostiile cu care secta le impuie capu.

Si dupa ce iesi din secta iti trebuie ani de zile sa te recuperezi complet;cel mai cistigati sint copii de mare pret in secta;le place tinerii ca sint de viitor,sclavi tineri;buni de racolat,de facut propaganda.

Si multi dupa ce vad ca secta pute rau din toate incheieturile cointinua sa-si nenoroceasca copii ducindu-i in secta;in loc incet sa-i ajute sa debarce pentru a avea o viata normala.

poate ca sint la care secta le vine ca o manusa;dar aia sigur au bubu la cap;in timp multi vor ajunge cu picioarele pe pamint tare;secta e disperata;multi o vad in uriciunea ei dezbracata de asa zisii apostate;cei care au aflat adevarul si nu mai suporta sa traiasca in minciuna.

Deci Bindiu asta e un nimeni,smecheras(inca)mai pacaleste vecini cu sticla de palinca si crescator de capre.Se para ca congregatia lui e acum curata are doar oi si ii era dor sa aiba capre;poate sa aiba ce fute :))))))))))))))))

Ca doar a fost pa sistem.Apropo cica iar vuieste iehovismu asta ca vine sfirsitu;li-se trage de la insolatiile ce le fac la pescuit cu carutu de literatura.Poate ii va stirpii canicula ca guvernu nu cred.Rusii au fost destepti si iau interzis ca pe o ciuma.

Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline george

  • Vestitor botezat
  • ***
  • Data Înregistrării: Sep 2013
  • Mesaje postate: 79
Re: Congresul Special 18-20 august Cluj Arena
« Răspuns #7 : Septembrie 03, 2017, 06:26:26 pm »
Si eu am fost la congres pe cj arena.

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Congresul Special 18-20 august Cluj Arena
« Răspuns #8 : Septembrie 04, 2017, 03:58:04 pm »
nu are legatura cu tema;dar e un articol fb.

"Una dintre cela mai dezgustătoare chestii pe care am suportat-o în religia Martorii lui Iehova, a fost abuzul spiritual exercitat de liderii Watchtower, prin intermediul torționarilor plătiți sau voluntari, numiți în funcții de răspundere... adică bătrânii de congregație, pionierii speciali și supraveghetorii."
"Presiunile constante ale acestora, pentru ca Martorii de rând să facă, mereu, mai mult în lucrarea de predicare și în oferirea de donații financiare, deveniseră de nesuportat. Și, ca și când n-ar fi fost de ajuns, eram și mai dezgustat de modul mârșav prin care ne împungeau să ”facem, mereu mai mult”. Da... ne motivau doar prin cuvântări care aveau rolul să ne facă să ne simțim păcătoși, nedemni, datori și vinovați că nu facem mai mult. Iată cum descrie o Martoră acest abuz spiritual: victimele abuzurilor spirituale sunt învățate să se simtă vinovate că nu pot face, niciodată, suficient de mult ca "să-i placă lui Dumnezeu".
- Acest sentiment este generat și distorsionat de liderii religioși care par să dorească doar ca enoriașii să suporte mai multă lectură din Biblie, mai multă lucrare de predicare a Evangheliei, și mai mult sacrificiu financiar pentru a obține aprobarea lui Dumnezeu. Martorii lui Iehova au înțeles în subconștient că trebuie să țină pasul cu instrucțiunile constante de a "face mai mult pentru Dumnezeu și organizarea sa". Ei cred că este nevoie să câștige acceptarea și aprecierea liderilor ca să obțină favoarea lui Dumnezeu și nu consideră niciodată că tolerează un "abuz spiritual".
- Punerea la îndoială a sistemului religios al JW, de către membri, nu a fost (și nu este) permisă. În bisericile creștine abuzive, întrebările sau îndoiala ar putea genera ridiculizarea sau marginalizarea. Dar printre Martorii lui Iehova, acest lucru ar putea genera sancțiuni și mai extreme, cum ar fi "evitarea", un proces abuziv folosit de lideri pentru a pedepsi "rebelii". Pentru mulți Martori, "Religia noastră a devenit o religie de performanță", și aceasta ar putea explica multe dintre plângerile exprimate de Martorii nefericiți.
- Opinia și mesajul meu au ajuns la urechile liderilor dar nu au fost luate în seamă. Realitatea este că Organizația există pentru a se perpetua, ea însăți, prin câștigarea noilor convertiți. Fericirea" persoanelor din cadrul congregației care au participat la transformarea noilor convertiți este irelevantă.
Preluare.

multi saracii nu realizeaza de ce is asa de timorati si nefericiti la martorii mincinosi.
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Congresul Special 18-20 august Cluj Arena
« Răspuns #9 : Septembrie 06, 2017, 12:06:42 pm »
‎Gina Calea‎ în Martorii lui Iehova - Religia curată şi neîntinată?
5 ore · Alexandria, Teleorman County ·
Vreau sa va spun ca aceasta religie,Martorii lui Iehova este cea mai rea dintre toate religiile! Cu riscul ca o sa ma criticati va spun sincer ca am o mare repulsie fata de aceasta religie.
Sâmbătă verișoara mea primara a avut nunta. Un eveniment frumos in care cei apropiați și prietenii ar trebui sa le fie alături
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Congresul Special 18-20 august Cluj Arena
« Răspuns #10 : Septembrie 14, 2017, 01:07:18 pm »
-tui,ca mo cenzurat sefu,injuriile la adresa sectei sau topit.Ba iehovisti ,vi se mai cer bani saptaminal?Ehovica n-are bani? Voi imbecililor mai aveti?

de FNI ati auzit;la citi le-o tras-o? asa si iehovismul v-o trage cu gratie.Sa nu uitati sa mergeti la programe sa fiti programati.

articolu dinainte a fost mai lung;vad ca la mincat capra.poate am sa-l caut si am sa-l postez;mai putin injuriile desi alea is metaforice,parabole crestine :D stiti voi ca si cacaturile iehoviste;doctrinele;utopice,infantile;paranoice;schizofrenice...apropo ati vazut iehovisti sanatosi la cap? Va spun eu;doar aparent :) papa.

Apropo zeii vostri asa zisi crestini va mai ignora cu gratie?nu vedeti ca traiti intr-un univers indiferent?
Va mai rugati la ehovica?Da la Cristi? mari zei, mari caractere :))))))))
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Congresul Special 18-20 august Cluj Arena
« Răspuns #11 : Septembrie 25, 2017, 11:22:16 pm »
Desteptarea tantalailorr ))

Nicolae Nedelcu
Administrator · 2 ore
Măi oameni buni (fiindcă oameni buni există chiar și în religia asta, așa cum există și printre cei ce se pretind atei), aveți O MARE PROBLEMĂ cu cei care vă conduc... dar O ȘI MAI MARE PROBLEMĂ... cu voi înșivă. Să vă spun care-i MAREA voastră problemă...
Dragii voștri conducători fac afirmații HALUCINANTE... dar și mai HALUCINANT este modul (greu de înțeles) în care voi vă uitați, cu admirație, în gura lor... fără să pricepeți ABSOLUT DELOC implicațiile afirmațiilor liderilor voștri... Adică... nu-i suficient că v-au declarat, deschis, că deși pretind că EI SUNT Sclavul Fidel profețit de Cristos, declară, în același timp, că NU SUNT INSPIRAȚI de Spiritul Sfânt în înțelegerea Scripturilor... acesta fiind motivul pentru care oferă, cu regularitate, învățături religioase eronate, chiar de la înființarea acestei religii... fiindcă această recunoaștere publică, oficială... nu a avut greutatea necesară să vă pună pe gânduri. Doamneeee... dar mare tiran este inima! Cum orbește, ea, rațiunea...
Ei bine, oamenilor, asta a fost ”floare la ureche” față de declarația care a urmat, declarație care este de-a dreptul strigătoare la Cer! În fapt, la data de 30 Aprilie 2017, în Turnul de Veghe, articolul de studiu ”Cine conduce în prezent poporul lui Dumnezeu?”, paragraful 12, inculpatul ”Corpul de Guvernare” al Religiei Martorii lui Iehova, a declarat, în apărarea sa (încercând să justifice nenumăratele erori de doctrină furnizate de-a lungul timpului) că, citez: Adevărul este că Isus nu a spus că sclavul fidel avea să pregătească o hrană spirituală perfectă. Încheiată citarea!
Olele, muică... Voi realizați despre ce este vorba aici? Deci... ce a făcut Isus? Sau ce NU a făcut Isus? Citez iarăși: Isus NU A SPUS CĂ sclavul fidel avea să pregătească o hrană spirituală perfectă. Încheiată citarea. Deci... cică ăsta-i adevărul! Uau (wow)... Oameni buni, aici deja se face ISTORIE! LOGICA Corpului de Guvernare al Martorilor lui Iehova proclamă o LEGE NOUĂ, UNIVERSAL VALABILĂ, dar... doar în cazul Corpului de Guvernare... anume: dacă Cristos NU a aprobat sau interzis ceva, în mod SPECIFIC, adică nominalizând în mod CLAR acel ceva, atunci... ce nu este interzis în mod SPECIFIC... înseamnă că este permis... dar doar liderilor voștri. Așadar (sau, în concluzie) Cristos NU A INTERZIS Sclavului Fidel (Corpului de Guvernare) să ofere ca HRANĂ SPIRITUALĂ LA TIMPUL OPORTUN... interpretări eronate ale Scripturii. Rezultă, în ultimă instanță, că această presupusă OMISIUNE a lui Cristos (de a specifica, CLAR, că Sclavului Fidel îi este interzis să ofere interpretări eronate) este fundamentul juridic pentru care Corpul de Guvernare al Martorilor lui Iehova, aka Sclavul Fidel, își permite să ofere interpretări Scripturale eronate, fără să se considere vinovat, în vreun fel. Prin acest artificiu juridic (demn de rechinii din avocatură), Corpul de Guvernare se îndreptățește în fața lui Dumnezeu, a lui Cristos și... a voastră (acum, să fim sinceri... doar în fața voastră, fiindcă banii din donații... vin doar de la voi).
Recunosc: ceea ce a declarat Corpul de Guvernare al Martorilor lui Iehova, după ce m-am dezasociat, a întrecut cele mai fanteziste așteptări. Ca de obicei... viața bate filmul! Mă întreb, îngrozit, gândindu-mă la perioada mea de fanatism: oare eu cum aș fi reacționat citind aceste declarații? Mă îngrozesc când realizez că, în realitate, puterea de manipulare a acestor lideri religioași se află, de fapt, în inimile amăgite de iluzii ale enoariașilor!
Oameni buni... Dumnezeu există! Voi, însă, îl căutați în cea mai puternică și perfidă capcană a lui Satana. Adică... în RELIGIE!
Veți cunoaște adevărul iar acesta vă va elibera! Însă dacă inima voastră iubește IDOLATRIA RELIGIEI... NICIO ȘANSĂ!
Dușmanul vostru este INIMA voastră fricoasă, comodă și idolatră!
Acuma, la final, fac apel la rațiunea voastră (de ce-oi face asta, nu știu) și vă întreb: chiar era necesar ca Cristos să specifice că Sclavul Fidel NU ARE VOIE să ofere interpretări eronate ale Scripturii? Din Scriptură ce înțelegem?
P.S. Apropo... Cristos a spus, CU SUBIECT ȘI PREDICAT, că liderii voștri din Corpul de Guvernare, formează Sclavul Fidel și Prevăzător... sau a OMIS să facă precizarea asta?
 
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Congresul Special 18-20 august Cluj Arena
« Răspuns #12 : Octombrie 06, 2017, 05:37:38 pm »
Iehovisti,nu cred ca va duce capu sa intelegeti acest TEXT.

PÂNĂ LA DUMNEZEU TE MĂNÂNCĂ FEROCITATEA ANIMALĂ
SEPTEMBER 8, 2017ION AION  LEAVE A COMMENT
Toată teoria se numește creaționism:

A făcut animalele, apoi pe om și l-a pus acolo, în acel rai primordial, așa cum fusese conceput de Creator. „Și a privit Dumnezeu și iată toate erau bune foarte”. Omul boierea în eden, puricii nu-l ciupeau ca să nu-i strice fericirea, animalele nu se sfârtecau (că n-ar mai fi fost rai cu atâta sânge, ba l-ar fi făcut și pe Dumnezeu responsabil de moarte), leii se jucau cu iepurașii. Nimeni nu avea nevoie de mâncare, aparatele digestive – deși unele create special pentru a consuma cărniță – nu funcționau… Toate făpturile erau în stand by armonios.
Șarpele, însă, n-a mai rezistat de poftă, înconjurat de șoricei!!! S-a dus să-l convingă pe Adam să muște, fir-ar odată, din fructul ăla.
Adam cranț și pe loc a-nceput măcelul animalic, zdrobitul oaselor, jupuitul penelor, sfâșierea vieții…
Dumnezeu știa că se va ajunge aici, de-aia a creat atâția colți și gheare, așa fusese planul de la început. Se numește Atotștiință mai presus de timp. Doar că n-a vrut să fie el vinovat că nu l-a dus rațiunea la ceva mai frumos și a dat toată vina pe Adam.
În aceeași zi, spre amurg, după atâta îmbuibare, aparatele digestive și-au făcut datoria până la capăt și toate animalele rămase în viață s-au pus pe c…cum să-i zic?… Ziua aia în care a mușcat Adam dintr-un fruct chiar a fost pentru toți o zi de căcat.

Iar generației viitoare din România i se va preda în continuare treaba asta… Copiii vor fi educați că locuiesc cu dracu’ în casă, dovadă șifonierul care trosnește. Mamele care vor naște, abia ieșite din travaliu, vor veni la biserici pentru… curățire, deși a naște prunci le e cel mai frumos pe lume! Oamenii vor fi convinși că sunt niște păcătoși, că tot ce trebuie făcut în viață e să se resemneze, să stea cu capu-n pământ, să creadă ce li se spune și să rabde ce li se face. Iar când vreunul îi va provoca să discearnă ceea ce cred, acela va fi deja cuprins de diavoli. Aceiași oameni își vor înfrunta bolile și moartea buluc pe la moaște, adică pupând cu evlavie tocmai… moartea (a altora din trecut).

Deși am scris la viitor, mi-aș dori ca o astfel de lume să rămână a trecutului. Deocamdată este prezentul României, acolo unde societatea, de treizeci de ani, nu poate construi, nu creează, nu produce educație, nu produce gândire, nu mai asigură sănătate, nu mai oferă viitor. În opinia mea, o astfel de societate e puțin bolnăvioară, iar religia nu-i leacul potrivit, dimpotrivă. E doar un bandaj. Nu pe răni, ci pe ochi, ca să nu se mai vadă rănile și moartea cum crește din ele.

fost preot Ion Aion;actualmente ateu.
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Congresul Special 18-20 august Cluj Arena
« Răspuns #13 : Octombrie 12, 2017, 01:59:48 pm »
Anu asta pe ce data pica armaghedonu sectei americane MLI ?


Vai in ce inteleapta si inspirata secta traiesc;ce ne iubesc fratii stit aia cu tri parechi da coaie din corpu da guvernare;da aia.

ne-au informat sa ne umplem camarile, ca peste ei deja a dat harmaghedonu ca au cam ars prin florida ;si ia cam maturat niste cicloane cum nu sa mai vazut.;si da sa aiba papa la camara.Cit dracu te poate tine papa ala de la camara?de unde bani ca iehovistii e saraci?Stie face secta gargara ,stie ca nu puteti strica nu stiu ce bani;banii sa vina la secta ca noi i dam la iehova hahahaha. fain cacat.

Da intelepte sfaturi primim de la sclavu perfid si viclean ce domneste peste 8 milioane de sclavi autentici;da sa aveti camarile pline ca de nu vine incendiu, poate vine Armaghedonu;ca am obosit cit l-am profetit!

Inafara ca va umple de frica armaghedonului toata treaba e un fis.Daca se ajunge la razboi se vor da ratii;se vor calca unii pa altii care au;etc;da, da ,dar voi ehovistiiveti avea provizii ,bai ai ma;ce fain ca sinteti in secta adevarata si grijulie.Pina si imbecilu de bindiu sa aprovizionat ;va dati sama :D ;macar de ochii lumii;ca la noi nici incendile nu bat ,nici uraganele,nici cutremurile;da no sa avem acolo;ca stim armaghedonu e dupa colt. 


Apropo ba Paul Alexandru ,bosorog nenorocit si penticostal iehovist nebun;mai judeci oameni ce sau prins ca secta e un cacat?Da tu pula de imbecil de ce cei patru fi ai tai nu dau un cacat pe iehovism, da tu judeci pe altii ?

Voi astia ce va numiti ' batrini"niste imbecili stiti ca va faceti vinovati de abuzuri ,tortionari ce sinteti;stiti ca poate intr-o zi veti da socotelala;veti fi cautati pe acasa? Tuva in gura cu comitetele voastre judiciare de oligofreni.

De abuz spiritual ati auzit ba psihopati tarani la costum cu 4 clase,zis "batrini" de congregatie? Sinteti cei mai prosti ,secta nu va da nici un ban.La oamnii cheie secta le da bani si nu oriciti,o gramada.


Secta asta e un monstru;multi veti realiza;din pacate prea tirziu;veti avea de suferit toti.toti suferiti chiar si imbecilii ce va conduc isi nenoocesc viata in secta asta distructiva;pacat de copii vostri.Vrind sa le faceti bine cica;i-ati nenorocit.

Bravo rusia ca va interzis si Kazastan ...

Facetiva curaj si studiati, iesiti din secta asta distructiva.

Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Congresul Special 18-20 august Cluj Arena
« Răspuns #14 : Octombrie 13, 2017, 02:51:45 pm »
mama ce prost iehovist am fost si eu;exact cum sinteti voi azi :)) va dati seama trei zile pa saptamina trebuia se le fut pentru secta,pantru iehova,pantru cristos sau sti pula pantru cine :)) da mai alea de wichend,vineri simbata si duminic.Toti iehovistii nu au liber pe sfirsit de saptamina.Tot timpul si-laloca pt futut creierii lor si altora;stind 2 ore nemiscati in scaune si ascultind hrana de manipulare ,bagat frica in cioante si vinovatie cit incape.Nu stiu cum conducerea nu e veci multumita cit alergam sa -i facem pa plac.Pina si ehova le vorbeste multilor scizofrenici si paranoici dintre noi ca nu facem destul.Foai ma de nu ne facem planu ne omoara ehova cel iubitor ,de nu Cristi ,de nu mirialdele de ingeri ce o freaca in ceruri :)))

Da sintem privilegiati secta a strins spuma prostiei din fiecare oras infectat si sat calamitat de norii toici iehovisti.
da si ca secta sa-i inlocuiasca pa cei care s-au prins si nu mai merg in secta platesc bine niste guristi;zis si pioneri speciali sau mai putin speciali;toba de cursuri da specializare;dar fara scoli...pentru perpetuarea infectiei iehoviste.

Si cum inteligenta e precum ciupercile ,sau diamantele,rare ;prostimea e multa si secta are de unde alege.

nu stiu cum se face ca nu vezi iehovisti cu facultati;cred ca nici 1% nu sint;or fi citiva .Secta are nevoie de oameni competenti si pe putinii idioti cu facultate ii racoleaza si le da de munca de saracii nu mai stiu pa ce lume traiesc.

Pt cine nu realizeaza si doar sa zici ca biblia e cuvintul lui "dumnezeu"te califica ca fiind IDIOT.
Daca nu crezi citeste tot ce critica religia,crestinismul si biblia.Bine ca daca esti setat sa fi timpit nuvei intelege.

normal imi racesc gura cu voi pt cum stiti va consider idioti;dar dupa cum am fost si eu aveti ceva sanse;dovada citi m-au contactat si nu au avut nimic sa-mi reproseze;nici macar limbajul dur.

Mai bine doi pumni in freza, decit o viata fututa;de obicei mai multe.

din pacate trebe sa ai vechime in secta si sa fi luat in vizor de batrini sa realizezi ca secta asta americana e un cacat.

ferice de cei care au fost sceptici si n-au pus botu la secte americane imputite
Traiesc cu speranta ca secta va colapsa intr-un tirziu ,ca si nazistii;si sigur vom traii intr-o lume mai buna;fara abuzuri,sclavie moderna,manipulare,abuzuri "spirituale'

Absolut toate minunile din biblie sint minciuni;intr-un tirziu sper ca va intelege toata lumea;tebuie pt asta sa dispara religia ,precum in occident.

Voi realizati ce inseamna viata vesnica? Chiar sinteti asa imbecili sa credeti in asa ceva?

Cite pula mea de carti,articole ati citit;din toate domeniile/?Aha ,secta va interzice;CLAR.

muie la toti sefii vostrii,toti fratiorii cu raspundere;privilegii in secta.

Auzi privilegii!! tuva-n gura :))))))))
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))