Autor Subiect: Eu nu cred nici in Iehova-Eminescu  (Citit de 4805 ori)

Offline adela

  • Persoană interesată
  • *
  • Data Înregistrării: Dec 2012
  • Mesaje postate: 11

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Eu nu cred nici in Iehova-Eminescu
« Răspuns #1 : Ianuarie 21, 2013, 03:18:16 pm »
Un zeu inventat de evrei ,pentru interesele lor de inrobire a prostimii...partinitor cu acestia,un zeu gonflabil,stiinta are  sa-l dezumfle ;)   Am pus si noi botu  la inventia asta ,doar pentru ca ne-am invirtit printre sclavii acestei iluzii.

Eu nu cred in Iehova!!
« Ultima Modificare: Ianuarie 21, 2013, 03:22:05 pm de GABRIELL »
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Eu nu cred nici in Iehova-Eminescu
« Răspuns #2 : Aprilie 03, 2013, 06:23:03 pm »
Si uite asa vor ajunge toti credinciosii tot asteptind sa li-se confirme macar o farima din credinta lor  :D    "Asteptindul pe Iehova"  ,cred ca am tradus corect :D  sory ca n-am vesti mai bune ;D :o 8)

Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline David

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 3.370
    • The Dirty Little Secret of Christianity
Re: Eu nu cred nici in Iehova-Eminescu
« Răspuns #3 : Aprilie 11, 2013, 04:05:55 pm »
Haha, cine-l așteaptă pe iehova paraliticul ajunge si el paralitic așteptând :) Daca Isus l-a putut vindeca pe paraliticul din pat, de ce nu-l poate vindeca si pe ala din cer?
Domnul a fost cu Iuda; şi Iuda a pus stăpînire pe munte, dar n-a putut să izgonească pe locuitorii din cîmpie, pentru că aveau care de fier. - Judecatori 1:19