Autor Subiect: To verdener / Lumi paralele - film artistic despre Martorii lui Iehova  (Citit de 25194 ori)

Offline Cineştiecine

  • Bătrân de congregație
  • *******
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 448
Re: To verdener / Lumi paralele - film artistic despre Martorii lui Iehova
« Răspuns #45 : Martie 09, 2013, 07:25:28 am »
Christian , aşa sunt martorii de peste tot. Sincer? Dezastru! Bine că am scăpat!!!

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: To verdener / Lumi paralele - film artistic despre Martorii lui Iehova
« Răspuns #46 : Martie 09, 2013, 08:27:59 am »
Dreptate mare ai Cine.     Stiu ca la unii  le ie ciuda ca am scapat de acolo.
Cica is un popor fericit :o realitatea e ca sint cei mai nefericiti si frustrati sectanti.
Si saracii nu realizeaza de unde li se trage...de la hrana"spirituala"toxica ,mincinoasa ,manipulatorie...abuzurile ciobanilor turmei  ,sentimentele de vina pt.orce si  FRICA inoculata cu fiecare program.
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline dunia

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Apr 2013
  • Mesaje postate: 43
  • Cred in Dumnezeu
filmul ne prezintă două variante, în organizaţie sau în lume, dar realitatea este că există trei variante, cea de-a treia este: creştinismul autentic!

Ferice de tine Alin ca ai gasit ce-a de-a treia cale! Sper sa nu fie o alta fata morgana. Am sa caut si eu....sa vedem ce voi gasi

Cat despre film l-am vazut si eu acum 2 ani, si daca imi aduc bine aminte,la final, tanara vorbea cu Iehova si-i spunea ca nu are nevoie de nicio organizatie pentru a i se putea ruga sau inchina...Deci fata nu s-a dezis de la credinta in Dumnezeu.

Iar despre faptul ca nu e ziditor,s-ar putea spune si asta cu jumatate de gura...nu e ziditor pentru cine nu desluseste bine si compara iubirea pentru oamnei cu iubirea pentru Dumnezeu

Cercetati toate lucrurile si PASTRATI ce e bun