Autor Subiect: De toate....pentru noi.  (Citit de 154972 ori)

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: De toate....pentru noi.
« Răspuns #45 : Februarie 04, 2012, 09:27:29 pm »
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: De toate....pentru noi.
« Răspuns #46 : Februarie 05, 2012, 10:05:19 pm »
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: De toate....pentru noi.
« Răspuns #47 : Februarie 06, 2012, 04:15:21 pm »
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline vio16

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 348
Re: De toate....pentru noi.
« Răspuns #48 : Februarie 06, 2012, 05:43:27 pm »
Gaby  filmul este bun si cu morala ,dar trebuie inteles  dupa cum si religia trebuie inteleasa!religia a ajuns  sa fie romata de om si in puterea noptii ,pe chind credinta este cu totul altceva si sa intelegem ca religia joaca acelas rol in viata umana ca politica !!Insa pe parte religioasa  unii ajung la avantaje mai bune ca cei din politica!!Si ajungi mai putin rasplatit dechit in cadrul partidului politic din care faci parte!Si acolo depinde pe ce treapta ajungi sa poti beneficia de ceva mai substantial!!! :)Destul de trist ca religia implica mesajul divin si prin el ajung sa faca un comert greu de observat de foarte multi  si astfel religia aduce ceea mai mare defaimare planului divin !Greu de perceput si stiu ca acest comentariu  aduce foarte multe comentarii cu multe contradictii!!!Asa a fost si inainte chind fariseii ,carturarii ,preotii erau acuzati de aceleasi fapte pe care acum le descriu;Doar sa citim Matei capitolul 23  !!

Offline vio16

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 348
Re: De toate....pentru noi.
« Răspuns #49 : Februarie 08, 2012, 12:25:41 am »
un subiect care ne avertizeaza cu privire la o incercare de virusare;
http://www.realitatea.net/virus-pe-facebook-60-000-de-utilizatori-au-patit-o-vezi-cum-te-feresti_911781.html
"
O pagină de ştiri prin care eşti anunţat "US attacks Iran and Saudi Arabia, the begin of World War 3" (SUA au atacat Iranul şi Arabia Saudită, începutul celui de-al treilea război mondial) circulă în ultimul timp pe Facebook.

Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: http://www.realitatea.net/virus-pe-facebook-60-000-de-utilizatori-au-patit-o-vezi-cum-te-feresti_911781.html#ixzz1ljn8hmEZ"

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: De toate....pentru noi.
« Răspuns #50 : Februarie 08, 2012, 10:29:57 pm »
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: De toate....pentru noi.
« Răspuns #51 : Februarie 08, 2012, 10:44:12 pm »
« Ultima Modificare: Februarie 08, 2012, 10:46:40 pm de cimpean GABRIELL »
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline Cineştiecine

  • Bătrân de congregație
  • *******
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 448
Re: De toate....pentru noi.
« Răspuns #52 : Februarie 09, 2012, 09:28:16 am »
Gaby, ai un mare LIKE pentru selecţie!

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: De toate....pentru noi.
« Răspuns #53 : Februarie 09, 2012, 09:38:23 am »
Mersi...stiu ca am gasit o comoara si nu ma puteam bucura singur de EA! :D :) ;) 8)
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline sceptic

  • Administrator
  • Slujitor auxiliar
  • *****
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 372
    • Adevărul despre Martorii lui Iehova
Re: De toate....pentru noi.
« Răspuns #54 : Februarie 10, 2012, 09:55:38 pm »


Traducere:

Îndoielile lui Tom


Biserici & mișcări creștine de-a lungul istoriei

- Așadar aici a apărut mișcarea noastră și în sfârșit a înțeles Biblia corect.
- Isus este atât de norocos să ne aibă.

Scepticul nu este cel care pune la îndoială, ci cel care investighează sau cercetează, prin opoziţie cu cu cel care afirmă şi crede că a găsit. - Miguel de Unamuno

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline vio16

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 348
Re: De toate....pentru noi.
« Răspuns #56 : Februarie 16, 2012, 06:31:43 am »
Gaby cu chiteva zile in urma discutam despre pretul cafelei pe la noi !Iata sa nu fii surprins,expun o pagina de accesare;
The Most Expensive Starbucks Drink Ever: $23.60 Plus Tip;
http://shine.yahoo.com/shine-food/most-expensive-starbucks-drink-ever-23-60-plus-214200067.html
Deci daca vrei o cafea buna  sa te trezeasca  la buzunar si figurat pregateste comanda si +ciubucul !!! ;)in mod sigur ca te trezesti si ajungi la o comunicare super (vorbesti singur )  ;) ::)Chit de curind  o sa fie un pret rezonabil datorita inflatiei care din ce in ce tot mai mult o sa se simta!! :-\

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: De toate....pentru noi.
« Răspuns #57 : Februarie 16, 2012, 09:35:33 am »
@Vio 18 azi m-am trezit obligat fortat.....am fost inzapezit crunt! Am dat la zapada 2 ore non stop.
Ca altfel eram sinistrat[a fost cod galben de ninsori la noi]
Si am reusit s-am beau si cafeaua ;)....noi avem cea mai mica inflatie de dupa revolutie ,dar nu stiu cit va tine.Ca benzina ,tigarile si cafeaua nu au reguli ...o iau tot in sus cu preturile :-\
Acum ma concentrez[prin puterea cuvintului] ;D sa pot levita sa nu mai dau bani pe benzina :D ;)
Sti vreau sa ma deplasez ca cheliosii aia din filmul Dark City 1998...super filmu....am avut si un dejavu legat de secta americana martorii lu Ie te na! :D
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline vio16

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 348
Re: De toate....pentru noi.
« Răspuns #59 : Februarie 21, 2012, 12:01:37 am »
de toate pentru toti !Si sa nu ne dumerim de ceea ce azi intilnim;
Binecuvântarea măgarilor –
http://lascaupetru.wordpress.com/2012/02/18/binecuvantarea-magarilor-zambetul-de-sambata/#comment-11144
daca magarii au ajuns la binecuvintare sa nu uitam ca si parlamentarii alearga dupa binecuvintari ;
"DELEGAȚIE PARLAMENTARĂ LA ELIM – CHICAGO"
http://popaspentrusuflet.wordpress.com/2012/02/20/delegatie-parlamentara-la-elim-chicago/
Si uite asa se deruleaza lucrurile fiinca fiecare are tragere la reclama !Dar faptul ca internetul are o mare putere lucrurile se descopera si in puterea intereselor!Si ori ce sacrificiu se face cu un interes;
Si stiti care este interesul?cititi raspunsul si nu va shocati;
http://filipsinvestigation.blogspot.com/2011/04/e-la-moda-sa-nu-ti-platesti-datoriile.html
Si voi sa nu ajungeti ca Grecia trebuie la mentori sa apelati!Si astfel prin asa metode scapati pentru o perioada  fiinca stii cum este Satana nu se lasa inselat si ce ofera totul trebuie inapoiat si cu un mare pret ,dar unii in viata se amagesc si cutreiera pamintul ca poate poate o sa primeasca un sfat mai bun ,dar sa nu uitam ce spune pdalmistul in psalmul 146;"3. Nu va incredeti in cei mari, in fiii oamenilor, in care nu este ajutor.
4. Suflarea lor trece, se intorc in pamant, si in aceeasi zi le pier si planurile lor.
5. Ferice de cine are ca ajutor pe Dumnezeul lui Iacov, ferice de cine-si pune nadejdea in Domnul Dumnezeul sau!
6. El a facut cerurile si pamantul, marea si tot ce este in ea. El tine credinciosia in veci.
7. El face dreptate celor asupriti; da paine celor flamanzi: Domnul izbaveste pe prinsii de razboi;
8. Domnul deschide ochii orbilor; Domnul indreapta pe cei incovoiati; Domnul iubeste pe cei neprihaniti. 9. Domnul ocroteste pe cei straini, sprijina pe orfan si pe vaduva, dar rastoarna calea celor rai. "
Dar stiti proverbul romanesc ;pina ajungi la Dumnezeu ,azi te papa sfintii(asa zisi si pretinsi)care prin astfel de faspte se expun !