Autor Subiect: In curand vom vedea desene animate marca WTS.  (Citit de 13010 ori)

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #15 : Iunie 04, 2012, 03:38:58 pm »
Iar aici  :D un alt punct de vedere  :P ::)

Atheist Comedy - The Great Flood
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline vio16

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 348
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #16 : Iunie 06, 2012, 09:32:58 pm »
Iata ca din nou sint deblocate si noul produs va ajunge in o lansare cu o mare reclama fiinca face un impact pozitiv asupra membrilor;
http://jwsurvey.org/cedars-blog/the-watchtowers-new-toy-story-what-parents-need-to-know
"Lessons they learn at a very young age can make an impression that lasts a lifetime.” It would be nice to think that the “lessons” conveyed in this film would be solely wholesome and beneficial ones. However, in the second film in particular, entitled “Lesson 2 – Obey Jehovah”, the underlying lesson is far from positive"

Offline lokikirja

  • Vestitor botezat
  • ***
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 91
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #17 : Iunie 07, 2012, 12:48:32 pm »
Frumos articolul Vio.
Un produs destinat copiilor cu un mare impact asupra parintilor supusi, care la randu-le trebuie sa-si supuna copiii, sa detina controlul asupra mintii lor inca de mici.
Un desen trist si obositor cu niste parintii tot timpul cu gura pe Caleb, pandindu-i parca orice mica greseala.

Offline Cineştiecine

  • Bătrân de congregație
  • *******
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 448
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #18 : Iunie 07, 2012, 05:36:48 pm »
Pe mine m-a întristat mult această situaţie. Vio, am citit cum am putut cu google translate atât articolul cât şi comentariile. Este îngrijorător cum vor să dezumanizeze copii aproape din faşă. Dar mulţi, foarte mulţi vor renunţa. Este inuman...

Offline vio16

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 348
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #19 : Iunie 07, 2012, 10:18:14 pm »
Pe unii ii intristeaza fiinca cunosc scopul ,pe altii ii face fericiti si dornici sa le detina. :) ;)

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #20 : Iunie 11, 2012, 01:33:13 pm »
Mai sint si alte marci de desene animate.....dar adevarul supara! >:( :o ??? ::) :P 8) :-X
Da trebe sa recunosc, m-au enervat rau martorii lu Pacala incit ii desfintez si pe ei si religia crestina in general..dar...doar cu DOVEZI! SORY!Nu am nici o vinaq ca zeul vostru ii doar putin cam criminal  :o ??? ::) 8) psst!

Biblia in "context"
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline vio16

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 348
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #21 : Iunie 12, 2012, 05:50:15 am »
Gaby zelul omului este criminal din momentul ce a cazut in pacat si ajunge razvratit impotriva LEGII DIVINE prin pretentiile care se expune.Legea justitiei la fel este folosita de protectie si apare in puterea ei pentru cei care o incalca .Dureros este ca multi azi se expun in pretentii si ca hotii se expun crestini si persoane sincere ,dar in momentul cand le descoperi  personalitatea duplicitara mai au curajul de scriu;"Stii frate Chis ca acuzatiile pe care mi le aduci sunt nefondate
Poate ar fi timpul sa te opresti
Multumesc"
http://christ4ro.com/2010/11/04/popas-pentru-suflet-blogul-pastorului-cristian-ionescu/
Chiar daca faptele ii dau de gol astfel prin paginile de accesare;
http://izvoarecodrene.blogspot.com/2012/03/ziarul-necenzurat-al-lui-ioan-romeo.html
Inainte de a aparea internetul si accesul usor la informatie ,nu detineau frica si puteau sa manipuleze si sa se expuna cum doreau fiinca ei erau siguri ca nimeni dintre membri nu au acces la informatie dupa cum nici membrii din organizatia martorilor nu cunosc sistemul financiar,si departamentele care exzista in buna functionare,investitie si protejare fata de anumite cazuri de judecata care mereu le apar in provocare si putini stiu cati bani se folosesc pentru a fi castigate si ferite de despagubiri financiare.Deci azi este greu sa te lupti cu astfel de persoane si daca ajungi sa devii o victima a lor  lupta pentru adevar  nu este usoara si astfel deruleaza .Un mic exemplu doar ,dar altele se expun  in puterea coruptiei  cu multul mai periculoase si cu valori greu de inteles pentru foarte multi.Deci ferice de cel ce nu ajunge sa fie implicat in astfel de lucruri si chiar nu ajunge sa fie ranit in viata personala de astfel de persoane care nu detin un moral de crestin .

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #22 : Iunie 12, 2012, 07:32:38 am »
Da Vio ai si tu dreptatea ta ...lumea ii facuta din alb si negru,lumina si intuneric,cald si rece.....asa ca toti avem dreptate.. :D ;traim intr-o lume duala ...lumina nu ar putea iesii in evidenta fara intuneric.
Insa aceasta REALITATE in care traim ii un pic cam naucitoare.
Sa nu te miri ca s-a mai redus activitatea pe forum;spiritualii nu au chef sa se trezeasca,prefera sa stea cu capul in nisip ca strutul.Intotdeauna va fi cite unu care sa le de-a cite un sut in fund sa se trezeasca  :D si ala is ioh  :D :o :P 8) Ei nu au argumente in fata ratiunii si evidentei!Vor continua sa doarma pina viata are s-ai ia la suturi.Vor avea ocazia POATE sa se trezeasca!
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline vio16

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 348
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #23 : Iunie 13, 2012, 08:24:16 pm »
Gaby ,ai dreptate si intradevar .."lumea ii facuta din alb si negru,lumina si intuneric,cald si rece.....asa ca toti avem dreptate.. ;traim intr-o lume duala ...lumina nu ar putea iesii in evidenta fara intuneric."
Se vede ca unii prefera intunericul si au o mare frica fata de LUMINA.Nu este de mirare fiinca in intuneric se merge prin bijbiite si in intuneric se pot face multe lucruri care nu se vad in aparenta pina ce se foloseste puterea luminii.Iar atunci multi doresc sa se ascunda si prefera galeriile de subteran  din multe motive doar de ei stiute.Omul azi este liber sa aleaga si ferice de cel care stie ce sa aleaga si se poate bucura in viata de perceperea sa.Dureros este pentru cei care se lasa manipulati  si devin robii semenilor lor .

Offline corina90

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Iul 2012
  • Mesaje postate: 52
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #24 : August 08, 2012, 07:22:33 pm »
Am cautat si eu, am gasit pe youtube mai ales ca au fost lansate la congresul de luna trecuta:
Cum poti sa devii prietenul lui Iehova ep I
Nu stiu ce sa zic, e un program de implementare a ideilor martorilor in capul copiilor mici. Va avea succes, ganditi-va ca pe o persoana matura ce usor au prostit-o, un copil care e manipulat inca de mic de parinti va considera religia aceasta ca ceva ce il caracterizeaza pe el si nu va reusi sa o schimbe(slabe sanse)

Offline Cineştiecine

  • Bătrân de congregație
  • *******
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 448
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #25 : August 08, 2012, 07:46:55 pm »
Nici nu mă mir că atât de mulţi tineri părăsesc organizaţia de cum devin majori. Biet copil traumatizat. Mă felicit încă odată că nu mi-am îndobitocit copii!

Offline corina90

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Iul 2012
  • Mesaje postate: 52
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #26 : August 08, 2012, 08:26:50 pm »
Adevarat e ceea ce ai spus. De asta se teme organizatia, ca atunci cand vor creste, copii nu vor mai avea interes pt. organizatie. De aceea ei i-au  demersurile necesare ca inca de cand sunt mici, copii sa fie manipulati  :(

aah, era sa uit, partea a 2-a(pt. doritori :))):
Cum poți să devii prietenul lui Iehova - 2. Ascultă de Iehova
« Ultima Modificare: August 08, 2012, 08:29:17 pm de corina90 »

Offline williams Rian

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Iul 2012
  • Mesaje postate: 61
  • Believe in miracles!
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #27 : August 08, 2012, 11:29:33 pm »
E trist :( pentru acesti copii pentru ca n-au de ales :'(
(never stop believing)

Offline corina90

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Iul 2012
  • Mesaje postate: 52
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #28 : August 09, 2012, 10:30:13 am »
Si mai trist va fi cand va face wts-ul o obisnuinta din asta si ii va pune pe parinti sa ii oblige pe copii sa nu se uite la alte desene inafara de acestea.

Offline williams Rian

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Iul 2012
  • Mesaje postate: 61
  • Believe in miracles!
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #29 : August 09, 2012, 10:33:57 pm »
Tortura curata!  Vor fi fabricati noi robotii..ceva prototipe elaborate programate sa Ucida libertatea umana! :(
(never stop believing)