Autor Subiect: Sensul Schimbarii  (Citit de 6896 ori)

Offline nicu

  • Persoană interesată
  • *
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 27
Sensul Schimbarii
« : Octombrie 23, 2011, 09:07:20 pm »
''Un Copil ni se va naste, un Fiu ni se va da, si domnia va fi pe umarul Lui'' (Isaia 9:6)

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Sensul Schimbarii
« Răspuns #1 : Octombrie 24, 2011, 12:43:34 am »
Fara suparare prietene ai stat prea mult in soare vara asta.
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline Equilibrium

  • Vestitor botezat
  • ***
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 99
Re: Sensul Schimbarii
« Răspuns #2 : Octombrie 24, 2011, 12:58:16 am »
Acum nu-i mai asteptam pe americani. Acum asteptam conducatori mesianici.
Asta e problema noastra, de fapt, tot asteptam sa ne dea altii sau divinitatea ceva.
Dar cand iesim din casa cu un corn in mana aruncam ambalajul pe jos si continuam sa ducem aceiasi viata in mizerie. Mizerie si la propriu si la figurat.

Puneti mana si faceti voi ceva, nu o mai 'ardeti' mioritic.

PS. Nicule, tu de fapt ce cauti pe aici? Asta-i un sait foarte aplicat. Probleme ale martorilor fosti/prezenti/viitori.
« Ultima Modificare: Octombrie 24, 2011, 01:01:50 am de Equilibrium »

Offline nicu

  • Persoană interesată
  • *
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 27
Re: Sensul Schimbarii
« Răspuns #3 : Octombrie 24, 2011, 10:14:29 am »
Am crezut ca toti de aici avem in comun faptul ca il cautam pe Dumnezeu sata vreme se poate gasii.
Nu dispretuiti prorociile, ci cercetati duhurile.
Daca si adminul considera ca n-am ce cauta aici, atunci ma car de aici si voi scutura pana si praful care mi s-a  adunat pe picioare impotriva voastra.
''Un Copil ni se va naste, un Fiu ni se va da, si domnia va fi pe umarul Lui'' (Isaia 9:6)

Offline Equilibrium

  • Vestitor botezat
  • ***
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 99
Re: Sensul Schimbarii
« Răspuns #4 : Octombrie 24, 2011, 11:55:19 am »
atunci ma car de aici si voi scutura pana si praful care mi s-a adunat pe picioare impotriva voastra.
Cam drastic...si usor arogant.  ;)
Ei lasa, nu te victimiza in halul asta ca nu a dat nimeni cu pietre.
E loc sub soare pt toata lumea. Inclusiv pt tine pe acest sait. Numai ca mie mi s-a parut ca nu cadrezi cu ce se intampla sau se va intampla p'aici.

Sa fi sanatos!

Offline nicu

  • Persoană interesată
  • *
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 27
Re: Sensul Schimbarii
« Răspuns #5 : Octombrie 24, 2011, 12:21:37 pm »
multumesc Equlibrum, stiam eu ca nu esti o persoana chiar atat de rea ;)
''Un Copil ni se va naste, un Fiu ni se va da, si domnia va fi pe umarul Lui'' (Isaia 9:6)

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Sensul Schimbarii
« Răspuns #6 : Noiembrie 01, 2011, 12:21:07 pm »
astfel.

Ultima Analiza

După cum aţi văzut de la această discuţie, toţi membrii organizaţiei "Watchtower Society" a devenit un şir gol, lipsit de conţinut uman. Inchide-ti ochii pe aceste dovezi inseamna renuntarea la adevarul. Sunt un disident, şi mai devreme sau mai târziu voi pedepsi această organizaţie, eliminarea afecţiunea poporului aproape de mine, care sunt încă Martorii lui Iehova. Dar ce sunt culturi mai intolerant înverşunare de disidenţă? Cele mai fanatice, mai extremiste, absolutiste, obscurantiste, reacţionare şi totalitar! Aici, Societatea Turnului de Veghere este o concentrare de-le pe toate. Problema de bază este că, o dată prinşi în această organizaţie individul se confruntă cu o serie de factori cu caracter obligatoriu care il fac neascultare şi mai dificilă şi respingere. Vigoare a procesului de descurajează orice iniţiativă liberă şi democratică. Procesul de îndoctrinare condiţionat şi psihologică este utilă pentru spiritualitatea ca un dans indian este util la ploaie. Înrobirea individului Martorilor lui Iehova împotriva dictează a organizaţiei este completă şi maniacale. Aceasta este constiinta de tragedie istorică a şase milioane de oameni care a interzis realizarea de demnitatea lor ca fiind "fiinţe umane" şi potenţialul lor maxim. De aceea, este corect şi obligatoriu ca fiecare este liber să plece, cu demnitate şi fără să fie deranjat de orice fel, a spus organizaţia dezamăgitoare.
   In sprijinul unei altfel de schimbari...
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline Corpul de Guvernare

  • Supraveghetor de zonă
  • ************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 994
  • băi uacitauăr, v-ați pus cu cine nu trebe!
    • Află adevărul despre Watchtower - în curând
Re: Sensul Schimbarii
« Răspuns #7 : Noiembrie 01, 2011, 12:34:13 pm »
Gabriell, ti-e stricata tastatura?  ;)
--
Omul nu va fi liber până când ultimul rege va fi spânzurat cu intestinele ultimului preot

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Sensul Schimbarii
« Răspuns #8 : Noiembrie 01, 2011, 07:32:09 pm »
Am dat tare cu Gogle Transleisan,iti dai seama,nu-mi place sa fac comentarii lungi,cind gasesc ceva interesant bag copi si paste,iti dai seama :D  Apropo tu ai trimis adresa sitului Italian de unde ma :inspir" ;)
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Eli

  • Vizitator
Re: Sensul Schimbarii
« Răspuns #9 : Noiembrie 02, 2011, 07:33:32 am »
Salut tuturor,

@ Gabriel eu am trimis adresa acelui site italian eu citesc de vro 2 ani pe el si mi se pare foarte bine pus la punct la fel si forumul lor. i-am rugat pe admini sa-l puna la legaturi dar inca nu au reusit sa o faca. limba italiana e inteleasa de destui de pe la noi si avem multi martori romani in italia. au articole f valoroase. din pacate stau prost cu timpul dar ma voi stradui sa traduc cate ceva.

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Sensul Schimbarii
« Răspuns #10 : Noiembrie 02, 2011, 09:44:42 am »
Am verificat ,apoi si am vazut ca tu ai postat,multumim ,intradevar este bine documentat si si cu Gogle translete se traduce destul de bine.Ieri toata ziua am "atacat" acest sit....bine documentati. :)
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))