Autor Subiect: Ce am învățat din filmul "Amintiti-vă de soția lui Lot"  (Citit de 1615 ori)

Offline lovelogic

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Iun 2014
  • Mesaje postate: 377
    • Comuni
1) Cu cât ai un loc de muncă mai bun, cu atât este mai mare șansa să cazi din punct de vedere spiritual.
2) Toti Martorii lui Iehova au case foarte curate și bine organizate, în timp ce toți cei din lume au case dezordonate.
3) Cu cât are cineva barba mai mare, cu atât este mai antipatic și neinteresat.
4) Când devii slab spiritual devii violent, urât, critic, devii în general nefericit.
5) Dacă ești prea ocupat să poți participa la comemorare, atunci întâmplător vei întâlni un invitat care îți spune că el va merge.
6) Fetelor spirituale nu le plac apartamentele moderne.
7) Dacă ai un loc de muncă bun, patronul iti va cere să lași religia deoparte.
8) Daca depui multe eforturi să participi la o întrunire, se vor bucura toți din jurul tău că ai ajuns, chiar și cei care nu știu situația.
9) Marile companii nu îți oferă nicio libertate sau independență.
10) Fratii exemplari își amintesc chiar și după ani de zile cuvântările publice.
11) Dacă găsești un job mai bun, relația cu partenerul conjugal se înrăutățește și Îți faci întreaga familie nefericită.
Din toate enigmele din viața mea, cea mai mare rămâne: cum au învățat șopârlele să zboare?

Offline lovelogic

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Iun 2014
  • Mesaje postate: 377
    • Comuni
Re: Ce am învățat din filmul "Amintiti-vă de soția lui Lot"
« Răspuns #1 : August 21, 2017, 11:43:54 pm »
12) Dacă cineva necredincios intră la tine în casă, nu ești obligat să îl saluți chiar dacă ar fi o persoană morală.
13) Toți tinerii din lume joacă jocuri video violente.
14) Trebuie să încerci să eviți ca un părinte  să se mute la tine dacă nu e Martor chiar dacă are probleme serioase de sănătate.
Din toate enigmele din viața mea, cea mai mare rămâne: cum au învățat șopârlele să zboare?

Offline Aliosa

  • Pionier auxiliar
  • ****
  • Data Înregistrării: Nov 2016
  • Mesaje postate: 177
  • Uneori ai succes…iar alteori înveți.
Re: Ce am învățat din filmul "Amintiti-vă de soția lui Lot"
« Răspuns #2 : August 22, 2017, 08:31:46 pm »
Wow! Ce tare hrana spirituala! Cam constipativã!
*** g95 8/7 pag. 25: Faptul că fariseul se considera drept era o reflectare a convingerilor sale.***

"Cel mai curajos lucru este, încă, să gândești singur.Și cu voce tare!"