Autor Subiect: Noutăți din presă  (Citit de 38524 ori)

Offline lovelogic

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Iun 2014
  • Mesaje postate: 377
    • Comuni
Re: Noutăți din presă
« Răspuns #75 : Decembrie 06, 2016, 10:35:10 am »
Citat
Înşuşirea de către o organizaţie a rămăşiţei celor 144000 este o armă cu două tăişuri.Chiar şi adventiştii consideră că numai ei fac parte dintre cei 144000.Pentru acei care acaparează această cifră(fără aprobarea Duhului Sfânt) în interes propriu pot avea următoarea surpriză. Numărul fiarei este 666 nimeni nu poate contrazice acest lucru. Să facem următorul calcul:
!44000:6:6:6=666,666 666 666 666 666 666
144000:6=24000
  24000:6=4000
    4000:6=666, 666 666 666 666 666...
Să nu fim orbiţi de Satana şi în loc să avem sigiliul pus pe frunte de Dumnezeu să ne trezim cu acest număr 666.

Ce părere ai Valeriu de ceea ce a spus Ionică
Din toate enigmele din viața mea, cea mai mare rămâne: cum au învățat șopârlele să zboare?

Offline valeriu

  • Supraveghetor de district
  • **********
  • Data Înregistrării: Feb 2012
  • Mesaje postate: 761
  • www.ce-spun-proorocii.com
    • www.ce-spun-proorocii.com
Re: Noutăți din presă
« Răspuns #76 : Decembrie 06, 2016, 07:18:16 pm »
Cred că religia Martorilor i-a identificat greşit pe cei 144000. Sunt complet de acord şi cu ultima frază, e foarte posibil ca unii dintre cei ce se cred a face parte dintre cei 144000, de fapt să facă parte din numărul fiarei. Calculul pe care-l face aici nu-l susţin, dar nici nu mă deranjează, la prima vedere nu cred că schimbă cu nimic indiciile pe care le avem în Scripturi. Calculul acesta nu ne ajută să-i identificăm corect nici pe cei 144000 şi nici pe cei ce fac parte din fiară.
     

Offline lovelogic

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Iun 2014
  • Mesaje postate: 377
    • Comuni
Re: Noutăți din presă
« Răspuns #77 : Decembrie 06, 2016, 07:40:25 pm »
Nu-i bai. Daca s-a ajuns la aceeasi concluzie.  ;)
Din toate enigmele din viața mea, cea mai mare rămâne: cum au învățat șopârlele să zboare?

Offline David

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 3.370
    • The Dirty Little Secret of Christianity
Re: Noutăți din presă
« Răspuns #78 : Decembrie 09, 2016, 04:12:13 pm »
Haha, cei 144 de mii sunt un multiplu al numărului fiarei, deci sunt un exponent al răului :)
Domnul a fost cu Iuda; şi Iuda a pus stăpînire pe munte, dar n-a putut să izgonească pe locuitorii din cîmpie, pentru că aveau care de fier. - Judecatori 1:19

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Noutăți din presă
« Răspuns #79 : Noiembrie 20, 2017, 12:24:50 pm »
No secta imaculata de cacat,nu puteti platii toti ziaristii sa va aduca Ode.Apropo stiu ca sinteti redusi,dar daca nu intelegeti vreun cuvint puneti in plm mina pe cite un dictionar.mersi. :))

Bun ia aci doua povestiri scrise de ziaristi independenti,care au indraznit sa va ia la puricat.Asa incet poate va interzicem si in Romania,cum ar fi normal.

https://safielumina.ro/prizonierii-lui-iehova/

https://safielumina.ro/nimic-nu-e-mai-presus-de-biblie/

Adeptul unui cult religios își dorește să iasă din organizația în care s-a născut și a crescut. La Martorii lui Iehova nu este, însă, așa de simplu. Pentru martori, până și moartea e mai bună decât dezasocierea sau excluderea.

Un martor nu face armata, nu sărbătorește zilele de naștere, Crăciunul, Paștele, nu votează. Nu crede în Sfânta Treime și nu acceptă transfuziile de sânge. Un martor îi este loial lui Iehova, iar loialitatea față de Iehova e mai presus de orice.

Un martor nu își critică congregația, nu pune la îndoială învățăturile din Biblie și nu caută niciodată adevărul în afara lor. Un martor e bine să predice – între 30 și 130 de ore pe lună. Pentru un martor Iehova e întotdeauna pe primul loc – căci doar cine respectă Cuvântul Său va cunoaște Adevărul.

Așa au fost pentru Sorin primii ani de viață, copilăria și adolescența. Asta era realitatea lui și i se părea normal ca fiecare aspect al existenței sale să fie dictat de credință.

Un martor nu se îndoiește niciodată – dar într-o zi, Sorin a început să aibă îndoieli.

Stiu ca va string pe stadioane sa pareti multi si isteti;dar va garantez ca sinteti o gramada de idioti;abia dupa ce iesiti din secta veti realiza ...multe,extrem de multe.

Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Noutăți din presă
« Răspuns #80 : Noiembrie 04, 2018, 03:54:44 pm »
Chiar tara care permite proliferarea acestei secte americane imputite;sistemu judiciar ii da o meritata MUIE Org Martorii lui Iehova.Problema cu aceasta secta Americana este ca si in toata lumea....sta pe un munte de bani ,cu care cumpara avocati,politicieni...sistemul judiciar daca trebe pentru a scapa de a fi scoasa in afara legii.Asa ca ,cit o fi america de laudata cu democratia ei indoielnica ,o gramada de secte imputite ca martorii,mormonii,scientologii,amis si alti trec de sistemu judiciar pentru ca au bani.Cu bani se sterg toate abuzurile pe care le fac aceste secte;abuzuri si chiar crime!
Cu toate astea au pus botu floarea imbecililor din toata lumea;oligofrenii astia se cred poporu ales al lui Iehovica.

https://www.facebook.com/groups/exMLI/permalink/1844965112287612/

http://martorii-lui-iehova.ro/2018/11/martorii-lui-iehova-vinovati-de-rea-vointa-si-neglijenta-victima-castiga-daune-de-35-de-milioane-in-urma-procesului-din-montana/?fbclid=IwAR39HhIRQl5F6t9uNDwaqaXSfNHlTjOmYeiGjazqboDe8NsED5QxWafR3u0
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))