Autor Subiect: Demisie si dezasociere de MARTORII luiIehova  (Citit de 26205 ori)

Offline ilie

  • Pionier special
  • ********
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 540
Re: Demisie si dezasociere de MARTORII luiIehova
« Răspuns #75 : Ianuarie 18, 2013, 09:50:14 pm »
Felicitari, Cinestiecine! :)

Offline Cineştiecine

  • Bătrân de congregație
  • *******
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 448
Re: Demisie si dezasociere de MARTORII luiIehova
« Răspuns #76 : Ianuarie 18, 2013, 10:15:11 pm »
Felicitari, Cinestiecine! :)
Mulţam! Sunt atât de bucuroasă încât nu se leagă nici somnul de mine!

Offline ilie

  • Pionier special
  • ********
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 540
Re: Demisie si dezasociere de MARTORII luiIehova
« Răspuns #77 : Ianuarie 20, 2013, 03:29:28 pm »
Cinestiecine,inca o data Felicitari ca te-ai eliberat!...vezi ca forumistii, i-si dau "arama" pe fata?Nu au sesizat momentul tau...cel mai important,dupa parerea mea!!!Ei continua sa se injure...s-a lasam "mortii sa-si ingroape mortii"...felicitari inca odata Cinestiecine...saluta-l si pe sotul tau...si spunei ca inca nu s-a "transat'"nimic..Umanitatea va mai avea parte de multe...surprize!Cand se va descoperii "Dumnezeu",va fi altfel decat i-si imagineaza ateii s-au crestinii...Consideratia mea pt. tine!Pa!

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Demisie si dezasociere de MARTORII luiIehova
« Răspuns #78 : Octombrie 21, 2013, 03:11:32 pm »
 Pasi necesari pentru a parasii Organizatia Martorii lu Pinochio,ba nu,Pacala :D


https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=yNxO8Nj-JPo
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline Aliosa

  • Pionier auxiliar
  • ****
  • Data Înregistrării: Nov 2016
  • Mesaje postate: 177
  • Uneori ai succes…iar alteori înveți.
Re: Demisie si dezasociere de MARTORII luiIehova
« Răspuns #79 : Decembrie 03, 2016, 10:39:53 pm »
Cred că termenul "demisia"  se folosește atunci când, din proprie inițiativă și din varii motive, renunți la...  așa zise privilegii (bătrân, slujitor auxiliar etc), iar "dezasociere" se folosește atunci când, din proprie inițiativă și din varii motive, renunți la... așa zisa calitate de martor al lui Iehova.
  Și da, nu contează dacă ești exclus sau dacă te-ai dezasociat, din punctul de vedere al WTS ești out sau dead, iar ceilalți, "membrii loiali" te vor trata ca atare.
    Teoretic, bătrânii, odată pe an, ar trebui să viziteze pe excluși sau dezasociați, "să-i încurajeze să se întoarcă".
*** g95 8/7 pag. 25: Faptul că fariseul se considera drept era o reflectare a convingerilor sale.***

"Cel mai curajos lucru este, încă, să gândești singur.Și cu voce tare!"