Autor Subiect: Pt.o mai buna coerenta a saitului  (Citit de 3008 ori)

Offline Equilibrium

  • Vestitor botezat
  • ***
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 99
Pt.o mai buna coerenta a saitului
« : Octombrie 25, 2011, 04:06:49 am »
Cum sa spun ca sa nu fiu gresit inteles, sugerez administratorului sa tempereze discutiile unor useri care nu au nimic in comun cu chiar motto-ul saitului: "Discuții libere despre Martorii Lui Iehova și societatea Watchtower"
Eu personal de aceea ma aflu aici. Nu mai vreau sa trec, din nou, prin elucidari de doctrine sau invataturi ortodoxe, catolice, islamice sau oricare alta. Exista 'nspe mii de astfel de saituri.
Am mai incercat sa explic cuiva, saitul asta este unul foarte aplicat. Respectiv abordeaza chestiuni legate de organizatia martorilor, doctrinele lor, etc.
Altfel anticipez o babilonie a tot felul de doctrine sa trasnai filozofice. Vezi spre edificare posturile lui Nicu.
Iata:
Citat
Cele zece fecioare:
Ardeal (Transilvania), Muntenia, Basarabia, Moldova ,Oltenia ,Dobrogea, Banat, Crișana, Bucovina, Maramureș.

Ca fapt divers, am trait senzatia ca unii deja se codesc sa mai posteze. Te miri?!
Poate nu am fost eu atent dar marinaru, H Maria, Oma Desala nu au mai avut interventii recente.
« Ultima Modificare: Octombrie 25, 2011, 04:28:57 am de Equilibrium »

Offline sceptic

  • Administrator
  • Slujitor auxiliar
  • *****
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 372
    • Adevărul despre Martorii lui Iehova
Re: Pt.o mai buna coerenta a saitului
« Răspuns #1 : Octombrie 25, 2011, 09:33:50 am »
Userului nicu i s-a ridicat dreptul de a mai posta pentru uramătoarele 7 zile, datorită discuților offtoptic cât și a atitudinii arătate când i s-a cerut încetarea acestora.
Scepticul nu este cel care pune la îndoială, ci cel care investighează sau cercetează, prin opoziţie cu cu cel care afirmă şi crede că a găsit. - Miguel de Unamuno

Offline Offline

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 394
Re: Pt.o mai buna coerenta a saitului
« Răspuns #2 : Octombrie 26, 2011, 02:05:43 pm »
@ Catre toti:
Propunerea mea este sa-l lasati pe nicu sa-si exprime credinta lui asa cum stie el mai bine. Lasati-l, oricum daca thread-urile lui sunt iesite din context mutati-le la discutii libere, acolo este liber sa-si expuna parerile. Iar daca cineva considera ca nu-l intereseaza nu intra in discutii pe marginea acelui subiect.
Trebuie sa recunosc ca unele din mesajele lui mi-au mai descretit fruntea :)
Bineinteles, daca nicu sau altii posteaza mesaje care contravin regulamentului atunci se vor lua masurile necesare.

Offline marinaru

  • Persoană interesată
  • *
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 25
Re: Pt.o mai buna coerenta a saitului
« Răspuns #3 : Octombrie 27, 2011, 12:53:48 am »
Banuiesc ca nicu este cel de pe forumul vechi...probabil interzicerea de 7 zile este destul de severa...si probabil ca pentru offtopic o sa apara destule interziceri pe aici. :)

Offline Dorel Caminante

  • Administrator
  • Pionier regular
  • *****
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 211
Re: Pt.o mai buna coerenta a saitului
« Răspuns #4 : Octombrie 27, 2011, 01:36:17 am »
Nu marinaru, nicu de aici e nicu de pe forumul exegeza. Nicu de pe forumul vechi are userul logic acolo, iar aici nu şi-a făcut (încă) apariţia.
Dacă nu există altă indicaţie, citatele biblice sunt din Sfintele Scripturi — Traducerea lumii noi.
Ioan 3:16; 2 Timotei 3:16