Autor Subiect: Martorii Lui Iehova cult Criminal, conform TVR Romania  (Citit de 20522 ori)

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Martorii Lui Iehova cult Criminal, conform TVR Romania
« Răspuns #15 : Aprilie 14, 2016, 07:54:43 am »
https://www.facebook.com/DoZaDeRas.X/videos/1022717911121047/

Asta parca vorbeste de iehovisti;dar cit de idiot trebe sa fi sa crezi ca religia ta e altfel?many.many manyyy! ;)

https://www.youtube.com/watch?v=Bzv0J_2oOAY


https://www.youtube.com/watch?v=FpASOSr7JKw

Concluzia, iehovismul tot un cacat coafat.  ;D
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Martorii Lui Iehova cult Criminal, conform TVR Romania
« Răspuns #16 : Aprilie 15, 2016, 09:08:24 am »
 http://adevarul.ro/life-style/stil-de-viata/marturiile-copiilor-nenorociti-parintii-secte-religioase-prefera-sa-i-lase-moara-decat-sa-i-trateze-as-vrea-vad-parintii-persecutati-1_570f77db5ab6550cb8f9c687/index.html


Şi părinţii fetei din Suceava sunt acuzaţi de omor în urma decesului acesteia. Cazul ridică însă probleme oamenilor justiţiei întrucât, la vârsta de 18 ani, Georgiana şi-a dat acordul în scris că refuză transfuziile de sânge, în acest caz intervenţia care i-ar fi putut salva viaţa. Chiar dacă medicii au hotărât să treacă peste cuvântul părinţilor, cu sprijinul legii, care spune că „în cazul în care furnizorii de servicii medicale consideră că intervenţia este în interesul pacentului, iar reprezentantul legal refuză să îşi dea consimţământul, decizia este declinată unei comisii de arbitraj de specialitate”, decizia a fost luată prea târziu. Când au văzut că echipa medicală de la Spitalul Judeţean Suceava, însărcinată cu îngrijirea tinerei, este dispusă să le încalce convingerile religioase, părinţii Georgianei au cerut transferul fiicei la Spitalul Universitar din Iaşi. În timpul transportului, fata a intrat în stop cardio-respirator şi a decedat.
 
Dorinta mea expresa este sa le indes pe gura mieroasa ,ipocrita si vicleana a tuturor care ati pus botu la functii in secta iehovista un falus de magar;sper ca apoi sa vedeti lucrurile clar;la stirile de la ora 5;in special la batrinii de congregatii,a caror menire primordiala si reala e sa va tunda de bani;sa colecteze baniiii!

Batrinii o rasa de imbecili!!! va pup :)  ;D  :-X

Sper sa se trezeasca societatea civila in curind(ca guvernu doarme cu aia in gura) si sa va de-a muie cit de repede, sa fiti vinati ca teroristii "dragi" lideri ai iehovistilor.

Care vrei sa iei apararea sectei ai o muie din start. Ho ca pre multa muie :))))))))))))))))))))))))))))))

Sincer,cind aud de iehovisti,al doilea cuvint ce-mi vine in minte e, e, e v-ati prina bravo ,MUIE!

 A si chiar am propietatea cuvintelor :)...
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Martorii Lui Iehova cult Criminal, conform TVR Romania
« Răspuns #17 : Aprilie 15, 2016, 07:27:10 pm »
 
 :D :D :D cele mai futute in secta mli tot saracele surori;n-au nici un drept,doar indatoriri.Fackk!


http://giphy.com/gifs/3o6ozvNPTYIj5pePZK/html5
« Ultima Modificare: Aprilie 15, 2016, 07:30:25 pm de GABRIELL »
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Martorii Lui Iehova cult Criminal, conform TVR Romania
« Răspuns #18 : Aprilie 20, 2016, 12:28:36 pm »
fratele Emilian Cismaru fost membru in consiliu pe tara al SRL Wachtover si fost puscarias pentru credinta iehovista ;a parasit secta corporatista JW>org la timp si ne spune;


‎Emilian Cismaru‎ în "Foşti Martori ai lui Iehova" (pagina pe facebook)
14 ore ·
Apple, Google, Facebook si Wachtower nu se mai tem de Armaghedon! Isi trag sedii noi ultra - moderne si ultra - luxoase!
Boala sediilor luxoase, a devenit o boala comuna a tuturor celor cu bani :
A politicii , religiei, comertului, armatei etc! Si organizatia patronata de celebra Wachtover sufera de aceleasi simtome : tocmai ce isi trage si ea imediat, un sediu nou ultra-modern si ultra-luxos! Se pare ca s-au cam razgandit si cei din Corpul de Guvernare acum : Armaghedonul nu mai este chiar dupa colt! Nu le strica nici lor un sediu nou dotat cum se cuvine pentru ciolanele lor batrane!
O fi plecat si armaghedonul 'dupa alt colt' al galaxiei, coltul altui sistem solar sau coltul altui pamant! Prin cosmos au loc multe armaghedoane : unele care distrug intr-o clipita galaxii, planete, comete, etc! Pai cine isi face vreodata sediu nou, daca stie sigur ca maine vine vre-un armaghedon oarecare?
Sa fie armaghedonul doar o sperietoare pentru membrii organizatiei asa dupa cum aruncarea in iadul de foc este o sperietoare comuna pentru membrii celorlalte culte religioase crestine? Tot ce se poate!
Ramane cum am spus deja : Apple, Google, Facebook si Wachtower nu se mai tem de Armaghedon! Isi trag sedii ultra - moderne si luxoase!
Nici noi dragilor nu ne vom mai teme de armaghedon! O sa ne facem si noi cate o viluta, acolo, de vre-o 30-40 de camere! Asa, ca sa fie acolo! Ori poate o vindem si dam banii la saraci, vaduve si orfani! Pana la urma, ce daca vine armaghedonul? Sa speram ca va incepe 'sa muste' chiar de la sediile lor luxoase si nu neaparat de la 'colibele' noastre!
Un lucru este insa sigur : Isus, apostolii si discipolii sai nu si-au cumparat vre-un sediu vechi si nici nu au construit unul nou! Ei vindeau multe dintre cladiri si pamanturi, etc. si apoi imparteau banii dupa nevoile fiecaruia, inclusiv la saraci, vaduve si orfani! Cam asa se procedeaza corect inainte de armaghedon!
A venit totusi un armaghedon prezis de Domnul Isus Hristos in anul 70, cand nu a mai ramas piatra pe piatra din Templul din Ierusalim, noul sediu reconstruit al fariseilor si saducheilor iudaici! Devenise o "pestera de talhari"! Istoria se poate repeta oricand! Sediile se construiesc pentru a fi distruse mai tarziu!

Arhitectură hippy. Giganții din industria IT preferă sedii noi, futuriste | Romania Libera
Apple, Google, Facebook și alții ca ei și-au dezvoltat produsele în clădiri vechi, pe care le-au preluat și le-au adaptat pretențiilor propriilor angajați. Giganții din…
ROMANIALIBERA.RO
*******************************************************************************************

Deci acum in era informatiei sa nu realizezi ca corporatia JW.org este o secta mincinoasa,vicleana ,ipocrita,totalitara si dictatoriala ;ori esti prost ,ori imbecil fanatic.Exact ca familia Bindiu si batrinii din congregatia Viilor BM :D apropo eu am fost "ucenicul" lui Bideu Titu ,el se antrena pe mine ca Mare sef (batrin) ciine de turma cufurit.;lingau al corporatiei MLI;douamne numa el stie la citi sa mai umilit sa-si pastreze functia si la citi si-a dat examenu Oral,lins in cur...chestii sfinte. ;D

Ba"Lucian postasu" cind te vad in oras(locotennentu lu Bideu)dai un lins in cur?;nu de alta da tare tot alergi ca vulpea cu ochelari prin cartier,si nu respecti prevederea sectei sa ma eviti.Ce-ti mai face nevastata aia sisii si copii aia handii o sa-i vindece ehova?Unii zic de tine ca esti omu SRI-ului si Bideu cit e de prost da te-a mirosit si-ti da de lucru pentru secta cit la 5.Mai stai cu soacra;o futi,sau te fute ia pa tine ? :)))))))))

Ba da cine o speriat-o pa nevastata;no reusit la examenu oral la guru Bideu Titu? :D
Ba labar iehovist,ce cauti tu in apartamentu meu de pe Decebal fara sa te fii invitat?

Ba daia nu m-ati suportat ca din 7 propietati cite am avut, n-am donat mai mult de 50 de lei sectei?

Te mai joci cu organu lu Bindiu Florin,prietenu tau dragalas :D tel.0745.306.899
Cum te-o adus in secta ?ti-o dat hainute ,papa;asa doar, mai poti prostii lumea cu iehovismul;daca ii cumperi cumva.

 


 
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline hotziu1

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Mai 2012
  • Mesaje postate: 65
Re: Martorii Lui Iehova cult Criminal, conform TVR Romania
« Răspuns #19 : Aprilie 29, 2016, 09:12:14 pm »
Gabriele,acum scuza-ma,si eu sunt un fost martor,dar modul cum te comporti e infantil.Cine te va lua in serios la modul cum te adresezi?ADMIN ar trebui sa stearga toate aceste mesaje si topice cu invective daca doreste ca website-ul sa nu isi piarda mesajul si credibilitatea.Este pacat pentru ca in sectiunea Acasa sunt subiecte si analize destul de bune.Formatul si structura website-ului e excelenta dar se cere o formatare a rubricii forum.

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Martorii Lui Iehova cult Criminal, conform TVR Romania
« Răspuns #20 : Mai 04, 2016, 08:40:03 pm »
Ai dreptate,mai sar calu dar cu buna stiinta;sa arat ca se poate si asa si ca ehova doarme cu obrazu-i fin pa falus :D   ;D ;D :o 8)
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Martorii Lui Iehova cult Criminal, conform TVR Romania
« Răspuns #22 : Mai 10, 2016, 09:28:24 pm »
Cum zice Baciu la B1;ba vedeti cit sintem de ridicoli(noi oamenii) cind ala de acum 2000 de ani (Cristos) nu a trimis macar un SMS.

Eu as zice ,ba nu vedeti ce imbecili sinteti astia cu "credinta"

Si hai nu faceti pe jignitii ,ca si eu am fost tot imbecil! :) :o 8)

************************************************************************************

Povestea Sălii Regatului din Călineşti, judeţul Maramureş.
(09.05.2016, 23:31)
● Oare mai există vreo sectă religioasă atât de lipsită de iubire, de respect şi de bun simţ ca cea reprezentată de Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania (Martorii lui Iehova)? Cât de imbecil trebuie să fii să-ţi baţi joc de cele mai elementare principii de viaţă doar pentru a-ţi satisface propriile interesele materiale, trecând astfel peste cadavre doar pentru a obţine bani şi încă bani nemunciţi?
● Dorim să vă prezentăm cazul din localitatea Călineşti, judeţul Maramureş, unde Filiala din Bucureşti a Martorilor lui Iehova din România a hotărât să vândă Sala Regatului. Această Sală a Regatului a fost construită de membrii congregaţiei din sat fără nicio contribuţie bănească sau de altă natură din partea Organizaţiei (a Filialei din Bucureşti), pe un teren donat de un localnic Martor al lui Iehova. Motivele vânzării au fost (chipurile) că Organizaţia nu mai putea întreţine această Sală a Regatului şi că erau cam puţini vestitori, deşi toate cheltuielile erau suportate integral de credincioşi. După ce s-a construit Sala Regatului conform procedurilor Organizaţiei, a fost trecută în proprietatea Watchtower, iar costul tuturor formalităţilor cu tot cu acte, taxe şi speze a fost suportat de fraţii locali, toate procedurile şi formalităţile legale durând două săptămâni. Acum, la vânzare, fratele care a donat terenul şi a construit Sala Regatului a avut nevoie de şase luni pentru a şi-o recupera (deoarece nu a dorit să intre altcineva pe fosta sa proprietate, aceasta fiind în vecinătatea casei sale), fiind nevoit să plătească Organizaţiei 20.000 de lei, plus 5.000 de lei taxele şi spezele legale aferente contractului de vânzare-cumpărare, pe care, în mod normal, le plăteşte vânzătorul.
● În urma acestei afaceri, această organizaţie aşa-zis creştină a obţinut un profit bunicel, dar n-a ţinut cont de niciun principiu moral sau biblic, ba mai mult, a profitat de naivitatea celor din congregaţie, care, fiind persoane în vârstă, au fost uşor de păcălit. În urma acestei întâmplări majoritatea membrilor congregaţiei s-au dezasociat de Organizaţie, iar ceilalţi care au mai rămas nu mai activează deoarece nu mai merg în satele vecine la întruniri. Se pare că pentru Organizaţie nu contează acest lucru, pentru ea au contat doar cei 25.000 de lei câştigaţi printr-o afacere imobiliară discutabilă şi dubioasă care s-a putut derula doar datorită sincerităţii şi naivităţii fraţilor din Călineşti. Fratele care şi-a recuperat Sala Regatului şi terenul de la Watchtower se numeşte Vasile Opriş, este în vârstă de 78 ani şi a rămas cu un gust amar de pe urma asocierii cu această organizaţie care l-a extorcat de bani, muncă şi ani din viaţă.
Extorcatorii nu vor moşteni Regatul lui Dumnezeu! (1 Corinteni 6:10)
Fotografia postată de Martorii lui Iehova - Informaţii.

 
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline Grivei

  • Pionier special
  • ********
  • Data Înregistrării: Mar 2012
  • Mesaje postate: 568
Re: Martorii Lui Iehova cult Criminal, conform TVR Romania
« Răspuns #23 : Iunie 09, 2016, 09:24:17 am »
Gabriele,acum scuza-ma,si eu sunt un fost martor,dar modul cum te comporti nu ma intereseaza. Scrie, frate, cum vrei si ce vrei, netul e un loc de joaca. :)
Are you sad?
Are you depressed?
If so, we can help.

Smith&Wesson
When nobody loves you.

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Martorii Lui Iehova cult Criminal, conform TVR Romania
« Răspuns #24 : Iunie 10, 2016, 10:50:36 am »
Mersi Grivei :)  trebuie sa ma rasuflu cumva, ca  daca pe moment nu pot trage in teapa clica iehovista;javrele iehoviste(conducerea).Ma resemnez la un limbaj injurios."Astept"vremuri ca in Siria unde vinatoarea de javre este deschisa :D

De ce in zonele arabe nu exista iehovisti? Pentru ca acolo ii trimit la Alah :D in audienta ,da fara promisiunea de  virgine.
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline hotziu1

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Mai 2012
  • Mesaje postate: 65
Re: Martorii Lui Iehova cult Criminal, conform TVR Romania
« Răspuns #25 : Iunie 10, 2016, 04:51:44 pm »
Paul Bota mi-a scris ca Satan mi-a intins o cursa.El mi-a pus Canadape tava,mi-a dat un job si o casa pentru a-l servi.Iehova le-a dat adevarul si paine uscata.Traiasca Iehova!!