Autor Subiect: stop knocking  (Citit de 21481 ori)

Offline Vasile H

  • Vestitor botezat
  • ***
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 90
Re: stop knocking
« Răspuns #30 : Noiembrie 16, 2011, 10:12:11 pm »
Un banc : doi tineri (sot si sotie) merg in Anglia la un hotel.In timp ce deschid bagajele prin camera fuge un soarece.El catre ea : suna la receptie si spune repede .Ea catre el: Vorbeste tu ca tu stii engleza.
El suna la receptie   ;Hello
Receptia                   Hello
El :                            Do you know  Tom and Jerry
Receptia                   Yes
El                              Jerry is here.

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: stop knocking
« Răspuns #31 : Noiembrie 28, 2011, 05:03:33 pm »
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: stop knocking
« Răspuns #32 : Noiembrie 28, 2011, 08:14:13 pm »
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: stop knocking
« Răspuns #33 : Noiembrie 28, 2011, 08:24:12 pm »
"ADEVARUL " :oPOATE FI INFLAMABIL     All Along the Watchtower Society
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: stop knocking
« Răspuns #34 : Noiembrie 29, 2011, 09:00:28 am »
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: stop knocking
« Răspuns #35 : Noiembrie 29, 2011, 01:53:54 pm »
Aveti putina rabdare ...ca apoi rideti de muriti  ;D  http://www.vplay.ro/watch/pibtsjre/
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline Cineştiecine

  • Bătrân de congregație
  • *******
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 448
Re: stop knocking
« Răspuns #36 : Decembrie 03, 2011, 07:56:47 am »
- Care este culmea martorilor lui Iehova?
- Să stai în Turnul de veghe cu Treziţi-vă în mână....

Offline Offline

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 394
Re: stop knocking
« Răspuns #37 : Decembrie 03, 2011, 09:18:20 pm »
- Care este culmea martorilor lui Iehova?
- Să stai în Turnul de veghe cu Treziţi-vă în mână....

O mica corectie Cinestiecine...
... culmea Martorilor lui Iehova este:

    Să dormi în Turnul de veghe cu Treziţi-vă în mână...

Offline Cineştiecine

  • Bătrân de congregație
  • *******
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 448
Re: stop knocking
« Răspuns #38 : Decembrie 03, 2011, 09:52:37 pm »
Aşa este :)).
Iaca mi-am amintit :D

Offline maria

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 301
Re: stop knocking
« Răspuns #39 : Decembrie 04, 2011, 08:30:31 am »
tare asta!  ;D ;D ;D
"Mai bine sa mori in picioare,decat sa traiesti in genunchi." Tacit

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: stop knocking
« Răspuns #40 : Decembrie 07, 2011, 10:14:19 am »
Un film "crestin" de DUMINICA...Religia oricare ar fi ea ,in primul rind e o mare afacere...bineinteles nu pentru toti... ;D ;D ;D  doar pentru priviligetiati. :P   http://www.filme-net.com/2011/11/salvation-boulevard.html
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline vio16

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 348
Re: stop knocking
« Răspuns #41 : Decembrie 07, 2011, 08:01:34 pm »
Pentru "cimpean GABRIELL"filmul din videoclip  este excelent ,dar  eu voi reda realitatea cu care ajung sa ma confrunt si ea a inceput sa se desfasoare prin paginile de accesare astfel;
http://christ4ro.com/2010/11/04/popas-pentru-suflet-blogul-pastorului-cristian-ionescu/
Este foarte interesant cum ajung sa se descopere lucrurile in comentariile subiectului la pretentiile care appar;
http://www.pasi.ro/stiri-si-evenimente/turneul-evanghelistic-impact.html
Iar in reclama paginei afirmarea apare astfel;
"Cristian Ionescu :
mai 7th, 2009 at 06:39
Iubitii nostri,
 Sunt deosebit de intristat sa constat ca orice lucrare, oricat ar fi de bine intentionata, este imediat pusa sub reflectorul suspiciunii si al acuzatiilor fara acoperire!
 Cunosc personal pe toti cei implicati in acest turneu si va pot garanta ca acesti oameni si-au pus de peste douazeci de ani resursele personale si pe cele ale fratilor de peste ocean, venind in sprijinul familiilor nevoiase din Romania si a bisericilor locale si a proiectelor acestora de evanghelizare!"
Dar adevarul acesta este?nicidecum fiinca daca accesam pagina ;ce gasim?
http://filipsinvestigation.blogspot.com/2010/07/stefan-tohatan-investitorul-misionar.html
Ciudat apar lucrurile ,dar adevarul si realitatea astfel se expune;
http://filipsinvestigation.blogspot.com/2010/08/stefan-tohatan-trece-de-la-rugaciuni-de.html
Ele continua in aceiasi masura dupa cum a realatat si videoclipul filmuletului  postat de Gabriel ,dar  in realitatea zile de azi si se prezinta astfel;
 http://filipsinvestigation.blogspot.com/2011/04/e-la-moda-sa-nu-ti-platesti-datoriile.html
Deci intradevar aceste lucruri nu se opresc doar aici si continua asa;
http://filipsinvestigation.blogspot.com/2010/08/tohatan-si-casatoriile-pentru-green.html
Si de ce au ajuns sa fie descoperite?Fiinca sint implicat si am ajuns sa fiu ranit in familie ,iar fica mea din cauza lor pentru o facere de bine a ajuns in un sechestru bancar de 128 de mii de dolari si acum pot sa zic ca inca lupt sa scape de rana pe care a obtinut-o din partea asa zisilor verisori,frati de credinta si pretinsi sfinti.Eu dupa ce am trecut prin mari incercari  cu cei din organizatia martorilor si pe nedrept au ajuns sa ma dezasocieze ,am cazut dincoace si am luat alta lovitura,insa nu sint disperat fiinca intradevar exzista putere divina care lucrurile facute in puterea pacatului ajung in timp sa fie descoperite si cei in pretentie singrui sa se dea de gol astfel;
"Cristian Ionescu, on November 12th, 2010 at 6:37 pm
Hidden due to low comment rating. Click here to see.
Pe de alta parte ti-ai gasit un loc popas destul de indulgent pt comentariile dumitale destul de lungi si foarte cuminti pe blogul meu
 Stii frate Chis ca acuzatiile pe care mi le aduci sunt nefondate
 Poate ar fi timpul sa te opresti
 Multumesc"
Interesant se deruleaza lucrurile si totusi este putere de a recunoaste pacatul?Chiar daca in fata mea nu se doreste si nu doresc sa inteleaga in ce au gresit Dumnezeu -Tatal ii lasa in napasta pacatului si asa ajung ;
http://filipsinvestigation.blogspot.com/2011/04/paul-stefan-tohatan-arestat-in-arizona.html
Trist ,dureros ,insa cei care incalca Legea Divina ajung singuri de se strapung cu o serie de pacate si o viata ca si ceea expusa pe paginile de accesare.Religiile ajung sa devieze de la adevar tocmai dn cauza celora care ajung lideri si prin pretentie doresc sa-si urmareasca scopul personal ,fieresc si cel de confort condusi de puterea negativa satanica descrisa in 2 Corinteni capitolul 11 cu 14la 15 si multi nu inteleg mesajul simplu al acestor versete si ei astfel ajung de se expun;
Stefan Tohatan afaceristul plin de datorii
Asadar putem sa vedem ce se ascunde in spatele gruparilor religioase si cine ajunge sa predice messjul si cu chit curaj!!!Iar cei simpli increzatori sint folositi pentru  beneficiul lor  si expunerea lor in luxul in care au ajuns sa se prezinte!!!!Dar sa nu uitam ce este scris in Matei 7 cu 21 la 23.

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: stop knocking
« Răspuns #42 : Decembrie 07, 2011, 09:26:42 pm »
Viorel draga vad ca tu te-ai fript bine cu religia.Imi pare rau,sper sa va reveniti cit ma repede.Ai postat adrese de sit interesante.Eu am ajuns la concluzia[ca multi altii] ca religia organizata este o mare farsa.Doar interese materiale.Blestemat omul care se increde in om.Multi ne-am fript cu ACEASTA RELIGIE,care o fi ea.Ce nu fac bietii oameni in speranta vietii vesnice...Totul se invirte in jurul banului.. Aceste religii organizate nu ar putea functiona fara bani...Sa nu creada careva ca aceasta viata vesnica este gratuita.Mai vorbim... :)
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline vio16

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 348
Re: stop knocking
« Răspuns #43 : Decembrie 07, 2011, 09:59:10 pm »
Da asa este Gabriel!in viata avem multe de invatat inca si sincer sa fiu tot ce am scris si am dat spre accesare  ,este  pentru cei care inca in viata viseaza si se lasa indusi in eroare de asa numite persoane.este dureros fiinca dupa cum veizi unele din personaje imi sint si rudenii si cu un caracter josnic .Lucru care nu pute-am sa-l cred  si ca se poate intimpla .Fiinca am fost un calator al vietii si am intilnit multe in viata,dar tocmai din partea celor pretinsi sfinti si rudenii nu credeam ca pot sa iau lovituri asa mari.Sint multumit ca cel putin am ajuns sa controlez situatia si sa am puterea de a-i saluta  ,chiar daca unii chind ma intilnesc intorc spatele sau fac calea intoarsa!!!Tehnologia internetului este foarte valabila ca in colaborare cu persoane profesionale in domeniu si in partea juridica putem sa expunem adevarul asa cum este si cu dovezi !Si acest lucru acum pe toate persoanele acestea  ii deranjeaza foarte tare si le este mai greu sa mai manipuleze cum au facut inainte .Si fiecare daca in viata  ar explica adevarul cu pagini de accesare  ,multe lucruri in vietile noastre s-ar schimba ,fiinca autoritatile juridice  intra mai usor pe fir si-i mai inblinzeste !!oricum mesajul meu este ;Nu va lasati intimidati si nici dusi in eroare de astfel de persoane fiinca in Matei 7 cu 12 ;ce gasim scris?

Offline ilie

  • Pionier special
  • ********
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 540
Re: stop knocking
« Răspuns #44 : Decembrie 08, 2011, 09:23:05 am »
Multi s-au fript si cu alte culte! Pana la urma au constatat ca au locuit intro casa fara fundatie!Matei7:26,27.Important este pentru crestini,sa ramana uniti in spiritul lui cristos SI SA SUFERE IMPREUNA CHIAR daca este" batut"s-au dat afara din "sinagoga"si declarat "eretic"!salutari la toti!