Autor Subiect: stop knocking  (Citit de 21487 ori)

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: stop knocking
« Răspuns #45 : Decembrie 08, 2011, 09:36:04 am »
Ilie@   bine de cine mai poate ramine crestin dupa o asatfel de experienta.De exemplu eu ,ma chinui sa mai cred ceva...insa sigur nu mai dau credit la nimic din sfera religioasa pina nu vad cu ochii.
Au murit miliarde de oamrni fara a li se confirma ceva...Atunci sa nu te simti ca un prost ca ai crezut in toate aceste teorii,care pina la urma nu pot fi dovedite,si care poti zice linistit ca sint inventii omenesti.
Daca nu ii asa care ii smecheria,sa vedem dovezi palpabile si credem.... ::) ::) ::)
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline Cineştiecine

  • Bătrân de congregație
  • *******
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 448
Re: stop knocking
« Răspuns #46 : Decembrie 08, 2011, 10:10:17 am »
Multi s-au fript si cu alte culte! Pana la urma au constatat ca au locuit intro casa fara fundatie!Matei7:26,27.Important este pentru crestini,sa ramana uniti in spiritul lui cristos SI SA SUFERE IMPREUNA CHIAR daca este" batut"s-au dat afara din "sinagoga"si declarat "eretic"!salutari la toti!
Ilie. Îmi aminteşti de personajul biblic  când era singur... Tare singur trebuie să se fi simţit! aşa de singuri ne simţim şi noi uneori... şi da, mulţi s-au fript şi cu alte culte. eu m-am fript de două ori şi tot nu m-am săturat. Poate acum...

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: stop knocking
« Răspuns #47 : Decembrie 08, 2011, 10:17:18 am »
Vezi SORA  Cinestiecine@ ca ai slabit spiritual   ;D ;D  Poate trebe sa reiei studiul care te-a consacrat...asa mi-sa propus mie .Ha ha ha ce *****. Mai penibili ca ASTIA cred ca nici nu exista. 8)

Edit: limbaj considerat licențios
« Ultima Modificare: Decembrie 08, 2011, 10:10:35 pm de sceptic »
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline Cineştiecine

  • Bătrân de congregație
  • *******
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 448
Re: stop knocking
« Răspuns #48 : Decembrie 08, 2011, 10:26:52 am »
Dacă va fi să studiez ceva vreodată nu va fi nici într-un caz vreo carte din biblioteca WTS. Astea mi-au luat şi ultima brumă de credinţă.

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: stop knocking
« Răspuns #49 : Decembrie 26, 2011, 09:18:06 pm »
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: stop knocking
« Răspuns #50 : Decembrie 28, 2011, 12:30:26 am »
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline vio16

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 348
Re: stop knocking
« Răspuns #51 : Decembrie 28, 2011, 03:59:40 am »
Experientele ajung sa fie triste fiinca traim intr-un sistem corupt cu persoane corupte!Persoane pacatoase  si pentru a ajunge sa sustiii adevarul si sa devii sint trebuie sa suferi ,fiinca ADEVARUL nu se doreste nici sa fie cunoscut si nici trait.Puterea minciunii,pretentiei si inselaciunii este mai presus dechit puterea ADEVARULUI.Daca gresesc in cele scrise ,doresc sa fiu corectat si doresc sa citesc din partea multor Lideri ca nu expun un ADEVAR despre aceasta stare in care omenirea a ajuns.
Sa nu fim dezamagiti si nici sa nu cedam la ceea ce descoperim ,fiinca gasim scris; 2 Corinteni capitolul 11;"14. Si nu este de mirare, caci chiar Satana se preface intr-un inger de lumina.
15. Nu este mare lucru, dar, daca si slujitorii lui se prefac in slujitori ai neprihanirii. Sfarsitul lor va fi dupa faptele lor. "
Dorim sa cunoastem acest mesaj ?Daca ar fi cunoscut acesti slujitori care"se prefac in slujitori ai neprihanirii" nu ar detine puterea de conducere a grupurilor religioase si toate aceste grupuri ar ajunge de la pretentie la o traire in afectiune,unitate si implinirea poruncii TATALUI CERESC  si a invataturii DOMNULUI  ISUS HRISTOS.
Si membrii nu ar ajunge sa fie manipulati si folositi in mod egoist pentru personalitatea lor,pentru jertfirea lor financiara ,materiala si chiar pentru folosirea lor in distribuirea reclamei in mod gratis si fara nici un beneficiu.Situ ca este o fraza ce raneste ,dar ea raneste pentru ca nu se accepta ADEVARUL si nu se doreste sa se implineasca mesajul SFINTELOR SCRIPTURI !!Mesajul ajunge in valoare ca cel pe care DOMNUL ISUS HRISTOS  i-L reda multimilor si ucenicilor ,care este scris in Matei capitolul 23 cu 1 la 33.Cititi-l si documentati-va  cu situatia de azi,fiinca paginile de accesare sint la dispozitia celora care calatoresc pe paginile virtuale si centrele de filiale si de organizatii prin constructiile pe care au ajuns sa le ridice in puterea confortului si luxului  dovedesc interesul si scopul(faptele)Deci sa nu ne autoinselam si sa avem putere nu de a critica  si a injosi ;ci de a descrie ADEVARUL  si FAPTELE asa cum se expun in pretentie si inca multi nu au ajuns sa le cunoasca!!Sa nu uitam ca;"16. Toata Scriptura este insuflata de Dumnezeu si de folos ca sa invete, sa mustre, sa indrepte, sa dea intelepciune in neprihanire, 17. pentru ca omul lui Dumnezeu sa fie desavarsit si cu totul destoinic pentru orice lucrare buna. "
Dorim sa ajungem destoinici si desavirsiti ?Sa cunoastem mesajul ,sa luam exemplul DOMNULUI ISUS,al ucenicilor si primilor crestini care au ramas integrii si in puterea invataturii DOMNULUI ISUS HRISTOS.
Si sa nu uitam mesajul ;"23. Orice faceti sa faceti din toata inima, ca pentru Domnul, nu ca pentru oameni, 24. ca unii care stiti ca veti primi de la Domnul rasplata mostenirii. Voi slujiti Domnului Hristos. 25. Caci cine umbla cu strambatate isi va primi plata dupa strambatatea pe care a facut-o; si nu se are in vedere fata omului">




Offline Aliosa

  • Pionier auxiliar
  • ****
  • Data Înregistrării: Nov 2016
  • Mesaje postate: 177
  • Uneori ai succes…iar alteori înveți.
Re: stop knocking
« Răspuns #52 : Ianuarie 10, 2017, 09:13:57 pm »
 :) :) :)

*** g95 8/7 pag. 25: Faptul că fariseul se considera drept era o reflectare a convingerilor sale.***

"Cel mai curajos lucru este, încă, să gândești singur.Și cu voce tare!"

Offline David

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 3.370
    • The Dirty Little Secret of Christianity
Re: stop knocking
« Răspuns #53 : Ianuarie 12, 2017, 01:53:08 am »
Hahaha
Domnul a fost cu Iuda; şi Iuda a pus stăpînire pe munte, dar n-a putut să izgonească pe locuitorii din cîmpie, pentru că aveau care de fier. - Judecatori 1:19