Autor Subiect: Legaturi  (Citit de 3311 ori)

Eli

  • Vizitator
Legaturi
« : Octombrie 31, 2011, 03:53:28 pm »

 As propune si o legatura care nu este in limba engleza este vorba despre site-ul fostilor martori din italia care, zic eu, ar trebui sa fie un examplu de urmat pt. noi. http://www.infotdgeova.it/

Eli

  • Vizitator
Re: Legaturi
« Răspuns #1 : Octombrie 31, 2011, 03:56:09 pm »
scuze :)

Revin cu inca o sugestie, tot o legatura zic eu foarte importanta: [ELIMINAT DE MODERATOR]
« Ultima Modificare: Octombrie 31, 2011, 04:42:40 pm de Dorel Caminante »

Offline Dorel Caminante

  • Administrator
  • Pionier regular
  • *****
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 211
Re: Legaturi
« Răspuns #2 : Octombrie 31, 2011, 04:41:45 pm »
Eli, din păcate acel site francez dedicat cărţilor lui Raymond Franz nu este autorizat de Commentary Press, iar în urmă cu câteva săptămâni webmasterul a fost somat pentru distribuirea neautorizată a unor publicaţii protejate de legea dreptului de autor şi, cu toată aprecierea pentru valoarea cărţilor lui Ray, nu dorim să promovăm încălcarea legislaţiei partajând astfel de site-uri.
Dacă nu există altă indicaţie, citatele biblice sunt din Sfintele Scripturi — Traducerea lumii noi.
Ioan 3:16; 2 Timotei 3:16

Eli

  • Vizitator
Re: Legaturi
« Răspuns #3 : Octombrie 31, 2011, 04:58:08 pm »
Imi pare rau, cei de la Commentary Press ar trebui sa-si revizuiasca atitudinea. Sunt cu totul pentru respectarea proprietatii intelectuale si a drepturilor de autor dar sunt unele interese care primeaza. Cred ca traducerea cartii lui Raymond Franz ar trebui sa fie disponibila gratuit in format PDF pt cat mai multi oameni. Asta e.

Offline Corpul de Guvernare

  • Supraveghetor de zonă
  • ************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 994
  • băi uacitauăr, v-ați pus cu cine nu trebe!
    • Află adevărul despre Watchtower - în curând
Re: Legaturi
« Răspuns #4 : Noiembrie 01, 2011, 08:23:43 am »
Pare destul de complet site-ul italienilor.
Traiasca google translate  ;)

Daca e cineva interesat sa faca un astfel de material pentru Ro, pun la bataie un nume de domeniu consacrat. Detalii pe PM.

CdG
--
Omul nu va fi liber până când ultimul rege va fi spânzurat cu intestinele ultimului preot

Eli

  • Vizitator
Re: Legaturi
« Răspuns #5 : Noiembrie 01, 2011, 08:44:18 am »
@CDG
salut ti-am trimis 2 mesaje pe privat te rog verifica daca ai primit ceva ca eu cred ca nu functioneaza.