Autor Subiect: experienta mea personala  (Citit de 17532 ori)

Offline evolvo

  • Persoană interesată
  • *
  • Data Înregistrării: Feb 2014
  • Mesaje postate: 19
Re: experienta mea personala
« Răspuns #15 : Februarie 05, 2014, 07:08:43 pm »
Denisa:ca sa te botezi,nu de la apostatii acestia plini de ura trebuie sa ceri sfaturi....Ei te indeamna sa nu o faci ....

Stimate coleg , participantii la topic sunt orice doresti d-ta , insa nu-s plini de ura !
Ba , dupa parerea mea , sunt chiar plini de veselie si de voie buna !

De altfel cum sa nu fie parcurgand un asemenea topic ? Recunosc sincer ca eu m-am prabusit cu scaunul de ras .

................................................................

Mai apoi domnule , este evidenta incapacitatea colegei Denisa in a instrumenta sau a purta o discutie printre "vulpoii" netului . Dar nici acestia nu-s cu nimic de vina ca-s "vulpoi" . Iar daca d-ta vrei neaparat sa-i faci Denisei un bine iti sugerez urmatorii pasi :

- o vreme pune-o sa recapituleze Abecedarul . Ascult-o pe sarite , da-i examene din saptamana-n saptamana . Spune ca .... studiaza Biblia !  :o WOW !!! Oare-n ce limba o face ?
- sfatuieste-o amical sa-si schmibe avatarul ala . Nu inspira nimic fascinant .
- duminica la intalniri sa caute vecinatatea celor mai putin natangi ( nu sunt sigur de reactia astora , dar merita incercat ) , si sa speram la o mica evolutie ,
-

Offline Aliosa

  • Pionier auxiliar
  • ****
  • Data Înregistrării: Nov 2016
  • Mesaje postate: 177
  • Uneori ai succes…iar alteori înveți.
Re: experienta mea personala
« Răspuns #16 : Decembrie 01, 2016, 12:16:54 am »
Ha! Ha! Ha! Simpatice sfaturile lui evolvo. Se pare că Denisa s-a botezat,  dacă nu mai dă niciun semn de viață.
*** g95 8/7 pag. 25: Faptul că fariseul se considera drept era o reflectare a convingerilor sale.***

"Cel mai curajos lucru este, încă, să gândești singur.Și cu voce tare!"