Autor Subiect: stop knocking  (Citit de 21485 ori)

Eli

  • Vizitator
stop knocking
« : Octombrie 31, 2011, 06:30:28 pm »

E zic sa ne mai descretim fruntile.


Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: stop knocking
« Răspuns #1 : Octombrie 31, 2011, 07:47:29 pm »
Pai da nare obiectul muncii   ;D
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Eli

  • Vizitator
Re: stop knocking
« Răspuns #2 : Octombrie 31, 2011, 07:51:55 pm »
cine nu are obiectul muncii?
sunt destule obiecte pe acolo :)

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: stop knocking
« Răspuns #3 : Octombrie 31, 2011, 08:28:25 pm »
Ce-am mai ris cind am vazut postarea ta.cu lacrimi :'( ;D
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline calea

  • Bătrân de congregație
  • *******
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 464
    • Calea Crestina
Re: stop knocking
« Răspuns #4 : Noiembrie 01, 2011, 07:42:14 am »
Exodul 28:42  Fă-le pantaloni de in, ca să-şi acopere goliciunea, de la brâu până la glezne.

Nu cred că asemenea poze vor atrage martori pe forum.
Fiind un forum cu un specific, trebuie să dăm mult mai mult dovadă de seriozitate.
Acest forum este una din mărturiile noastre pentru ei.

Efeseni 4:17  Iată, deci, ce vă spun şi mărturisesc eu în Domnul: să nu mai trăiţi cum trăiesc păgânii, în deşertăciunea gândurilor lor,
18  având mintea întunecată, fiind străini de viaţa lui Dumnezeu, din pricina neştiinţei în care se află în urma împietririi inimii lor.
19  Ei şi-au pierdut orice pic de simţire, s-au dedat la desfrânare şi săvârşesc cu lăcomie orice fel de necurăţie.
20  Dar voi n-aţi învăţat aşa pe Hristos;


Efeseni 5:3  Curvia sau orice altfel de necurăţie sau lăcomia de avere, nici să nu fie pomenite între voi, aşa cum se cuvine unor sfinţi.
4  Să nu se audă nici cuvinte porcoase, nici vorbe nechibzuite, nici glume proaste, care nu sunt cuviincioase; ci mai de grabă cuvinte de mulţumire.
5  Căci ştiţi bine că nici un curvar, nici un stricat, nici un lacom de avere, care este un închinător la idoli, n-are parte de moştenire în Împărăţia lui Hristos şi a lui Dumnezeu.
"Nici o minciună nu este din adevăr" - 1Ioan 2:21.

Eli

  • Vizitator
Re: stop knocking
« Răspuns #5 : Noiembrie 01, 2011, 08:05:06 am »
aceasta sectiune a fofumului este pentru divertisment. eu consider asta o gluma. cine nu o gusta asta e. De gustibus non discutandum.
in plus eu cred ca acest forum este pentru oameni cu o gandire libera nu pentru obtuzi, sectari robiti unor dogme care vor sa faca propaganda ideilor lor religioase. martorii de care vorbesti tu oricum nu vor veni aici, asa sunt "educati", dresati. vor veni aici doar cand se vor trezi si-si vor pune intrebari, cand vor incepe sa gandeasca cu capul lor.
Uite eu sunt martor si sunt aici.

Offline Corpul de Guvernare

  • Supraveghetor de zonă
  • ************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 994
  • băi uacitauăr, v-ați pus cu cine nu trebe!
    • Află adevărul despre Watchtower - în curând
Re: stop knocking
« Răspuns #6 : Noiembrie 01, 2011, 08:42:27 am »
Tare, tare, tare!

Aline, mai trebuie sa si radem cate putin. Rasul ajuta la vindecare...

CdG
--
Omul nu va fi liber până când ultimul rege va fi spânzurat cu intestinele ultimului preot

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: stop knocking
« Răspuns #7 : Noiembrie 01, 2011, 01:10:15 pm »
Aveti grija sa nu faceti dependenta de Nutela  ;D ;D  În cele din urmă, amintiţi-vă că timpul în cele din urmă aveţi nevoie pentru a rămâne concentrat pe "premiul" pe care Dumnezeu promite, mai degrabă decât cu risc de idolatrie comite un produs alimentar dependenta ca Nutella. (Matei 6:21, Evrei 12:1-3, Matei 24:13).

Hugh, un pionier tanar de unsprezece ani a confirmat: "Sunt recunoscător lui Dumnezeu pentru că ma eliberat de la idolatrie la Nutella. Ea ma tinut de a fi axat pe viaţa veşnică şi ma umplut cu cosuri înainte de a intra în serviciu. Acum, munca mea este mult mai satisfăcătoare şi plină de satisfacţii. "                                                       Sint doua declaratii a doi tineri indragostiti de Nutela[crema de ciocolata]considerat drog usor de unii martori pt ca poate face dependenta.Extras de pe un sit Italian ;)
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Eli

  • Vizitator
Re: stop knocking
« Răspuns #8 : Noiembrie 01, 2011, 02:40:42 pm »
 :D si tradus cu google translate fara nici o adaugire :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: stop knocking
« Răspuns #9 : Noiembrie 03, 2011, 08:24:05 am »
Guvernatorule esti la cafea?
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline Corpul de Guvernare

  • Supraveghetor de zonă
  • ************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 994
  • băi uacitauăr, v-ați pus cu cine nu trebe!
    • Află adevărul despre Watchtower - în curând
Re: stop knocking
« Răspuns #10 : Noiembrie 03, 2011, 10:02:51 am »
Guvernatorule esti la cafea?

Aloha Gabriell. Terminai cafeaua deja si-s in suturi... :)

CdG
--
Omul nu va fi liber până când ultimul rege va fi spânzurat cu intestinele ultimului preot

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: stop knocking
« Răspuns #11 : Noiembrie 05, 2011, 11:16:22 am »
NU inpuscati mesagerul,mai exista si alta optica de a vedea lucrurile....Nu inseamna ca sint de acord...Religia e o mare păcăleală
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline sceptic

  • Administrator
  • Slujitor auxiliar
  • *****
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 372
    • Adevărul despre Martorii lui Iehova
Re: stop knocking
« Răspuns #12 : Noiembrie 05, 2011, 12:26:50 pm »
+1 pentru George Carlin

Pentru mine religia organizată este o mare păcăleală.
Scepticul nu este cel care pune la îndoială, ci cel care investighează sau cercetează, prin opoziţie cu cu cel care afirmă şi crede că a găsit. - Miguel de Unamuno

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: stop knocking
« Răspuns #13 : Noiembrie 05, 2011, 01:10:13 pm »
Ai mai vazut videou?
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: stop knocking
« Răspuns #14 : Noiembrie 05, 2011, 01:40:28 pm »
Cam citi ani ai scepticule? multumim pt .posibilitatea exprimarii libere pe forumul initiatr de tine :)
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))