Autor Subiect: Experienta Dianei  (Citit de 32154 ori)

Offline sisu

  • Vestitor botezat
  • ***
  • Data Înregistrării: Aug 2013
  • Mesaje postate: 70
Re: Experienta Dianei
« Răspuns #90 : Septembrie 02, 2013, 07:43:34 pm »
Citat
Moșorogii din corpul de bulversare de azi trăiesc si ei in lux in clădirile societății unde nu le lipseste nimic, nu-i costa nimic, li se spală, făcut curat, hraniti, etc, si totul fără sa lucreze un minut pe zi. Deci chiar trăiesc in lux.

Asa este david, dar totusi eu unul n-as numi asta lux !
POate doar... comfort.

Offline David

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 3.370
    • The Dirty Little Secret of Christianity
Re: Experienta Dianei
« Răspuns #91 : Septembrie 02, 2013, 08:38:25 pm »
In virtutea faptului ca atatea sute de milioane de oameni traiesc intr-o saracie abjecta, se numeste lux.
Domnul a fost cu Iuda; şi Iuda a pus stăpînire pe munte, dar n-a putut să izgonească pe locuitorii din cîmpie, pentru că aveau care de fier. - Judecatori 1:19

Offline sisu

  • Vestitor botezat
  • ***
  • Data Înregistrării: Aug 2013
  • Mesaje postate: 70
Re: Experienta Dianei
« Răspuns #92 : Septembrie 02, 2013, 08:50:55 pm »
david, e vorba de 7 milioanede martori. La astia ne raportam.

Offline Grivei

  • Pionier special
  • ********
  • Data Înregistrării: Mar 2012
  • Mesaje postate: 568
Re: Experienta Dianei
« Răspuns #93 : Septembrie 02, 2013, 09:43:19 pm »
Citat
Moșorogii din corpul de bulversare de azi trăiesc si ei in lux in clădirile societății unde nu le lipseste nimic, nu-i costa nimic, li se spală, făcut curat, hraniti, etc, si totul fără sa lucreze un minut pe zi. Deci chiar trăiesc in lux.

Asa este david, dar totusi eu unul n-as numi asta lux !
POate doar... comfort.
Hai sictir , sisule !
Are you sad?
Are you depressed?
If so, we can help.

Smith&Wesson
When nobody loves you.

Offline valeriu

  • Supraveghetor de district
  • **********
  • Data Înregistrării: Feb 2012
  • Mesaje postate: 761
  • www.ce-spun-proorocii.com
    • www.ce-spun-proorocii.com
Re: Experienta Dianei
« Răspuns #94 : Septembrie 02, 2013, 09:53:09 pm »
Că unii oameni trăiesc în lux în clădirile WTS, este una din cele mai mici nedreptăţi pe care le fac,  nu mă deranjează chestia asta. Eu le-o trec cu vederea.
Ce văd eu o problemă, este că unii dintre ei au păcate mult mai grave la dosar, chiar de acelea despre care Biblia spune să nu te rogi pentru ele (căci tot nu vor fi iertate).

Offline David

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 3.370
    • The Dirty Little Secret of Christianity
Re: Experienta Dianei
« Răspuns #95 : Septembrie 03, 2013, 12:47:19 am »
david, e vorba de 7 milioanede martori. La astia ne raportam.
De ce ne raportam la astia, restul nu sunt oameni? Eu ii raportez la toți.
Domnul a fost cu Iuda; şi Iuda a pus stăpînire pe munte, dar n-a putut să izgonească pe locuitorii din cîmpie, pentru că aveau care de fier. - Judecatori 1:19

Offline David

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 3.370
    • The Dirty Little Secret of Christianity
Re: Experienta Dianei
« Răspuns #96 : Septembrie 03, 2013, 01:10:12 am »
Că unii oameni trăiesc în lux în clădirile WTS, este una din cele mai mici nedreptăţi pe care le fac,  nu mă deranjează chestia asta. Eu le-o trec cu vederea.
Ce văd eu o problemă, este că unii dintre ei au păcate mult mai grave la dosar, chiar de acelea despre care Biblia spune să nu te rogi pentru ele (căci tot nu vor fi iertate).
Intr-adevăr traiul in lux nu e cea mai gravă problema; eu as zice ca e vina de sange. Dar aici vina o împart cu scriitorii biblici care au îndemnat la crima, indemnuri pe care si tu ai recunoscut ca le-ai fi pus in aplicare.
Domnul a fost cu Iuda; şi Iuda a pus stăpînire pe munte, dar n-a putut să izgonească pe locuitorii din cîmpie, pentru că aveau care de fier. - Judecatori 1:19

Offline dunia

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Apr 2013
  • Mesaje postate: 43
  • Cred in Dumnezeu
Re: Experienta Dianei
« Răspuns #97 : Noiembrie 14, 2013, 08:41:26 pm »
deci david ai acaparat toata postarea cu cearta pe care ai iscat-o cu marcu. eu nu am simpatii pt nimeni pe aici, dar la un moment dat devii enervant,(l-ai jignit pe marcu in repetate randuri)... ca atare astazi mi-am descarcat nervii pe tine pe grup.

Vreau sa-mi cer scuze fata de tine,nu voiam sa te jignesc, am cam exagerat cu zeflemeaua.

 Sper  insa sa devii constient si sa intelegi ca atitudinea ta  vesnic ironica atrage uneori si reactii ca acelea  pe care l-ai vazut astazi pe grup.
Cercetati toate lucrurile si PASTRATI ce e bun

Offline Alice

  • Pionier auxiliar
  • ****
  • Data Înregistrării: Sep 2012
  • Mesaje postate: 180
Re: Experienta Dianei
« Răspuns #98 : Noiembrie 20, 2013, 02:19:48 pm »
Ca traiesc in lux da, astia sunt cei din birourile dela Brooklyn ei considera ca au dreptul pentru ca dau hrana prostilor. Stiu sa speculeze pe cine pot manipula. Astazi am aflat intro discutie ca Brooklyinul este cel mai sarac cartier si este numit Cartierul disperarii, asa au reusit ei sa manipuleze atata lume nevoiasa carora le peomite lapte si miere. Pe astfel de oameni poti sa ii manipulezi usor. Relatia fiecarui om cu Dumnezeu este personala , nimenea nu poate sa dea indicatii altora, nu l-a incredintat nimenea.
Iov 38:10  când i-am pus hotar, şi când i-am pus zăvoare şi porţi;
11  când am zis: „Până aici să vii, să nu treci mai departe; aici să ţi se oprească mândria valurilor tale?”