Autor Subiect: Primul caz de profet fals pe acest forum: Valeriu  (Citit de 10646 ori)

Offline David

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 3.370
    • The Dirty Little Secret of Christianity
Primul caz de profet fals pe acest forum: Valeriu
« : Ianuarie 25, 2016, 04:25:05 am »
Se stie ca Valeriu a profetit ca Isus va veni in vazul tuturor in 2015. Iehovistul scria deci ieri (2016):

Citat
Unde eşti Satană? Hai c-a trecut 2015, hai să ne batem şi să te înving, că şi alţii s-au bătut cu „fiarele” (în Efes) şi au biruit!

Un profet mincinos nu e destul de iehovist daca nu e si fudul :)

Iata de ce este un profet mincinos: in 2013 scria:

Citat din: Valeriu
Citat din: David
Da dragilor, e timpul sa stiti ca Valeriu are profetia lui proprie, cum ca in 2015 il vom vedea toti pe Isus... Iata el vine curand. Vino Isuse!!!
Aşa cred,  David! Mulţumesc de publicitate!
Cred că a doua venire a lui Hristos a avut loc prin 2011 şi că prin 2015  venirea Sa va fi de netăgăduit şi de cei ce acum Îl „străpung”. Hristos nu poate fi „străpuns” înainte să vină mai întâi.

Marea provocare, şi pentru tine şi pentru atei, ştiinţă, medicină…, sunt nemuritorii care se vor dovedi că trăiesc pe pământ în acest secol XXI. Basmele mai devin şi realitate! Accepţi provocarea? Dacă da, cum i-am putea identifica pe aceştia şi cam de când se vor putea identifica? :)

Ai noroc Valeriu ca dzeul tau prost nu exista, altfel partea ta ar fi in lacul de foc :D
Domnul a fost cu Iuda; şi Iuda a pus stăpînire pe munte, dar n-a putut să izgonească pe locuitorii din cîmpie, pentru că aveau care de fier. - Judecatori 1:19

Offline valeriu

  • Supraveghetor de district
  • **********
  • Data Înregistrării: Feb 2012
  • Mesaje postate: 761
  • www.ce-spun-proorocii.com
    • www.ce-spun-proorocii.com
Re: Primul caz de profet fals pe acest forum: Valeriu
« Răspuns #1 : Ianuarie 26, 2016, 11:02:10 pm »
În sfârşit ai făcut ce trebuie, ai deschis un subiect în care să discuţi despre mine! Prin faptul că pe toate subiectele tu discutai acelaşi lucru, ai arătat dispreţ faţă de toţi ceilalţi useri şi chiar faţă de moderatori.

În Apoc. 1:7 spune că „orice ochi Îl va vedea”, însă nu spune că şi ochii orbului Îl va vedea! Bineînţeles, nu vreau să jignesc pe nimeni, nu vorbesc de orbii literali, ci de cei spirituali.




Offline David

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 3.370
    • The Dirty Little Secret of Christianity
Re: Primul caz de profet fals pe acest forum: Valeriu
« Răspuns #2 : Ianuarie 26, 2016, 11:18:29 pm »
Asta e din Evanghelia după Valeriu? Orice ochi inseamna orice ochi, chiar si al orbului Valerică. Iar tu n-ai zis "orice ochi", ci ca il vom vedea toti pe Isus. Nu e destul ca esti profet fals, mai si încerci sa minți vizavi de profetiile tale de doi lei? Te arunci singur in lacu de foc sau ai nevoie de un picior in fund pt a ajunge acolo?
Domnul a fost cu Iuda; şi Iuda a pus stăpînire pe munte, dar n-a putut să izgonească pe locuitorii din cîmpie, pentru că aveau care de fier. - Judecatori 1:19

Offline valeriu

  • Supraveghetor de district
  • **********
  • Data Înregistrării: Feb 2012
  • Mesaje postate: 761
  • www.ce-spun-proorocii.com
    • www.ce-spun-proorocii.com
Re: Primul caz de profet fals pe acest forum: Valeriu
« Răspuns #3 : Ianuarie 29, 2016, 08:23:01 pm »
Evident, un subiect deschis de tine este o Evanghelie a ta, în nici un caz a mea!  :)
Sunt mândru de tot ce am înţeles din Scripturi, şi-i mulţumesc lui IEHOVA pentru aceasta! Orice aş spune eu, oricâtă dreptate aş avea, pentru tine tot un profet fals aş fi.  Nici nu intenţionez să te pocăiesc eu pe tine! Îţi înţeleg înverşunarea pe care o ai împotriva mea. Aceasta nu este pentru că ai fi ateu. Ce ai făcut tu mai mult şi mai bine pentru aceşti oameni prinşi captiv în religia martorilor? Tu faci un singur lucru, cum am mai spus, lupţi împotriva ex-martorilor pentru ca aceştia să nu fie un pericol pentru WTS. Tu şi alţii pe aici pe forum, faceţi acelaşi lucru, trei duhuri necurate (Apoc. 16:13), mai bine zis trei duhori!  :) Să nu crezi că „lupta” s-a sfârşit şi vei scăpa basma curată şi nu-ţi va cere socoteală măcar unul singur pe care ai reuşit să-l păcăleşti.

„Babilonul” a picat!!! WTS şi-a renegat o mare parte din doctrină, 56 de publicaţii au picat într-o clipă, rapid, ca şi cum ai arunca o piatră de moară în mare! (Apoc. 18:19 – 21). Cele mai principale cărţi au fost retrase din biblioteca WTS, cum sunt: Să acordăm atenţie profeţiei lui Daniel, Apocalipsa, până şi Istoria Martorilor a fost retrasă. Dumnezeu le-a pus în inimă ( celor zece coarne şi fiarei) să-I ducă planul la îndeplinire (17:17). Şi dacă tu nu vezi pentru că ochii tăi sunt bolnavi, cine îţi e de vină?

Şi după picarea „Babilonului” urmează ca  fiara şi proorocul mincinos să fie prinse. În spatele acestor acţiuni care s-au întâmplat, se întâmplă şi care urmează să se întâmple, este chiar DOMNUL HRISTOS. Iată că este venit şi tu n-ai văzut!

Pentru credincioşii Domnului urmează o nouă etapă!  ;)

Offline David

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 3.370
    • The Dirty Little Secret of Christianity
Re: Primul caz de profet fals pe acest forum: Valeriu
« Răspuns #4 : Ianuarie 30, 2016, 05:18:22 pm »
Evident ca in sine, un subiect deschis de cineva pe un forum nu e evanghelie, dar asta e probabil prea complicat pt cineva ca tine cu mintea luminata de Iebuba :) Daca zici in schimb "nu spune că şi ochii orbului Îl va vedea", asta e deja evanghelia ta de profet fals de vreme ce Apoc 1:7 chiar zice ca orice ochi il va vedea.

Esti mandru pt ca esti profet fals :) Esti asa ceva pt profetia mincinoasa facuta cu cativa ani in urma, desi ai vrea acum s-o sucesti in fel si chip, nu? Haha, te cred si eu. A te numi profet mincinos inseamna inversunare? Te pomenesti ca Deuteronom 18 e inversunare atunci?

Ce am facut pt captivii lui Watchtower? Le-am spus adevarul! Tu ce-ai facut? I-ai mintit ca Watchtower cu profetii mincinoase si cu aceleasi rahaturi biblice care le toarna ei in capetele lor. Ti-a dat Iebuba mintea scurta de nu-ti amintesti cum am "atacat" iehovistii din organizatie aici pe forum? De Marcu iti amintesti minte scurta mincinoasa? :) Ia te uita cine vorbeste de pacaleli, iehovistul miniwatchtower!


Babilonul a picat la tine in gura amaratule, a renega o doctrina nu inseamna a pica decat in capul unui dezaxat ca tine. Iar babilonul cica e watchtower! Ia mai du-te bei ia-ti medicamentele tolomac superstitios :)

Ceea ce e clar, e ca ai profetit mincinos ca Isus va veni in vazul tuturor in 2015. Acum mars in lacu de foc jivina iehovista.

Domnul a fost cu Iuda; şi Iuda a pus stăpînire pe munte, dar n-a putut să izgonească pe locuitorii din cîmpie, pentru că aveau care de fier. - Judecatori 1:19

Offline valeriu

  • Supraveghetor de district
  • **********
  • Data Înregistrării: Feb 2012
  • Mesaje postate: 761
  • www.ce-spun-proorocii.com
    • www.ce-spun-proorocii.com
Re: Primul caz de profet fals pe acest forum: Valeriu
« Răspuns #5 : Februarie 01, 2016, 09:32:06 pm »

Irelevant răspunsul tău! Seamănă cu-n răcnet de pisicuţă disperată că s-a dat de gol, i-a ieşit ghearele prin sac (1Petru 5:8 ), sau poate de moimuţă (pentru cei ce nu cunosc termenul, pentru că nu există în dex, după cum nici iehovist nu există, moimuţa este un animal care se transformă din om).  :)   Am zis bine că tu nu eşti ateu, doar joci teatru, minţi oamenii lesne crezători. Uită-te la GABRIELL dacă vrei să vezi un ateu real! Tu eşti o fantomă! Arată-ţi identitatea şi dovedeşte că n-am dreptate! :D

Iar babilonul cica e watchtower!
Şi de ce n-ar vrea un ateu să pice doctrina falsă a wachtowerului?

Ca să nu deraiez de la subiectul tău, voi continua cu discuţia despre căderea doctrinei WTS la subiectul  „Babilonul cel mare”.


Offline David

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 3.370
    • The Dirty Little Secret of Christianity
Re: Primul caz de profet fals pe acest forum: Valeriu
« Răspuns #6 : Februarie 02, 2016, 05:31:32 am »
Ia te uita profetul mincinos, e si impotent :) Numai atat ai putut? Auzi al cui raspuns e irelevant :)
O data ca ti-am aratat ca esti cam prostut, un subiect deschis nu inseamna evanghelie. Ai adresat punctul asta? Ca un impotent, adica deloc.

In al doilea rand, ti-am explicat de ce e evanghelia ta, pt ca asa ceva nu exista in biblie. Ai adresat punctul asta? Ca un impotent, adica deloc.

In al treilea, ti-am demontat ideea de inversunare cu Deuteronom 18, unde apare definitia profetului fals. Am intrebat, e Deut 18 inversunare? Ai adresat punctul asta? Ca un impotent, adica deloc.

In al patrulea, ti-am demontat ideea idioata ca atac doar fostii martori, dandu-l exemplu pe martorul care a avut curajul sa-si faca aparitia aici, Marcu (plus altii precum idiotul ala desi zicea la un moment dat Outlander). Ai adresat punctul asta? Ca un impotent, adica deloc.

In al cincilea, ti-am explicat ca a renunta la invataturi nu inseamna a pica (a picat Ierusalimul ceresc pt ca Iebuba a renuntat la parti intregi din VT! Vezi ce idiotenii nasti?) Ai adresat punctul asta? Ca un impotent, adica deloc.

Deci al cui raspuns a fost irelevant? Ala impotent, adica al tau. Ramai un profet mincinos, dar acum esti si impotent. E cald deja in lacu ala de foc parazit religios? :)
Domnul a fost cu Iuda; şi Iuda a pus stăpînire pe munte, dar n-a putut să izgonească pe locuitorii din cîmpie, pentru că aveau care de fier. - Judecatori 1:19

Offline valeriu

  • Supraveghetor de district
  • **********
  • Data Înregistrării: Feb 2012
  • Mesaje postate: 761
  • www.ce-spun-proorocii.com
    • www.ce-spun-proorocii.com
Re: Primul caz de profet fals pe acest forum: Valeriu
« Răspuns #7 : Februarie 03, 2016, 09:06:42 pm »
Bla bla bla, poveşti goale sunt toate cele cinci puncte ale tale!
Am înţeles de la început că pentru tine sunt un profet fals. Devii plictisitor să tot repeţi aceleaşi poveşti de doi bani. Avem alte puncte de clarificat:
1.   Să dovedeşti că eşti cu adevărat ateu, arată-ţi identitatea, căci toţi de pe aici (fraţi ai lui Hristos) am văzut de la început că eşti un mincinos, joci un rol pt. WTS…scuteşte-mă să mă dezlănţui şi să spun tot.
2.   În cazul în care eu aş fi un profet fals să vedem cui şi ce daune am făcut? În cazul în care tu eşti un pretins ateu, la fel, să vedem cui şi ce daune  aduci. Hai să ne judecăm!  ;)

Eu o să dovedesc că am avut dreptate în tot ceea ce am spus, pentru aceea îmi poţi spune mai departe tot aşa, începe să-mi placă!  :)

Offline David

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 3.370
    • The Dirty Little Secret of Christianity
Re: Primul caz de profet fals pe acest forum: Valeriu
« Răspuns #8 : Februarie 05, 2016, 04:42:01 am »
"Bla bla bla, poveşti goale sunt toate cele cinci puncte ale tale!" - vezi ca imi confunzi punctele cu postarile tale. De ce sunt goale iehovist mincinos? Ti-e rusine sa recunosti ca esti impotent fata de ele? Cum ai vrea sa te numesc daca esti profet mincinos? Sulică frânaru? Ii fi si asa ceva, dar deocamdata ramai cu titulatura de profet mincinos.

1) Nu iau ordine de la tine, mai ales de la un profet mincinos. N-am nevoie sa dovedesc nimic (de altfel cum ai vrea un ateu sa "dovedeasca" ca e ateu?). Daca vrei demonstratii atunci dovedeste tu ca in ciuda profetiei tale mincinoase, nu esti un profet fals. Ce sa spui tot ma amaratule, ai auzit ceva de la vacile pe care le mulgi? Ti-a dat vreuna o copita in fund si ai crezut ca te-a lovit duhu cu informatii noi? :)

2) Da, esti un profet fals, si daunele care le-ai facut - daca ai facut - nu ma intereseaza chiar deloc. Cine stie, te-o fi crezut vreun pămpălău ca tine si a facut pe el pe 1 ianuarie 2016? O fi facut infarct? L-ai facut sa-si piarda increderea ca exista Iebuhaiul tau? Foarte bine, asta nu e dauna, e premiu!

Cum sa dovedesti tu ca ai dreptate daca esti deja dovedit profet mincinos?
Domnul a fost cu Iuda; şi Iuda a pus stăpînire pe munte, dar n-a putut să izgonească pe locuitorii din cîmpie, pentru că aveau care de fier. - Judecatori 1:19