General > Cafenea

stop knocking

(1/11) > >>

Eli:

E zic sa ne mai descretim fruntile.

GABRIELL:
Pai da nare obiectul muncii   ;D

Eli:
cine nu are obiectul muncii?
sunt destule obiecte pe acolo :)

GABRIELL:
Ce-am mai ris cind am vazut postarea ta.cu lacrimi :'( ;D

calea:
Exodul 28:42  Fă-le pantaloni de in, ca să-şi acopere goliciunea, de la brâu până la glezne.

Nu cred că asemenea poze vor atrage martori pe forum.
Fiind un forum cu un specific, trebuie să dăm mult mai mult dovadă de seriozitate.
Acest forum este una din mărturiile noastre pentru ei.

Efeseni 4:17  Iată, deci, ce vă spun şi mărturisesc eu în Domnul: să nu mai trăiţi cum trăiesc păgânii, în deşertăciunea gândurilor lor,
18  având mintea întunecată, fiind străini de viaţa lui Dumnezeu, din pricina neştiinţei în care se află în urma împietririi inimii lor.
19  Ei şi-au pierdut orice pic de simţire, s-au dedat la desfrânare şi săvârşesc cu lăcomie orice fel de necurăţie.
20  Dar voi n-aţi învăţat aşa pe Hristos;


Efeseni 5:3  Curvia sau orice altfel de necurăţie sau lăcomia de avere, nici să nu fie pomenite între voi, aşa cum se cuvine unor sfinţi.
4  Să nu se audă nici cuvinte porcoase, nici vorbe nechibzuite, nici glume proaste, care nu sunt cuviincioase; ci mai de grabă cuvinte de mulţumire.
5  Căci ştiţi bine că nici un curvar, nici un stricat, nici un lacom de avere, care este un închinător la idoli, n-are parte de moştenire în Împărăţia lui Hristos şi a lui Dumnezeu.

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

Du-te la versiunea completă