Autor Subiect: Zece împăraţi şi fiara  (Citit de 1698 ori)

Offline valeriu

  • Supraveghetor de district
  • **********
  • Data Înregistrării: Feb 2012
  • Mesaje postate: 761
  • www.ce-spun-proorocii.com
    • www.ce-spun-proorocii.com
Zece împăraţi şi fiara
« : Februarie 07, 2018, 08:55:55 pm »
Fraţilor!!! Urmează o nouă etapă, se tot conturează şi nu aş dori să vă treacă neobservată: „cele zece coarne vor primi autoritate împreună cu fiara”. Am tot aşteptat demult să se întâmple aceasta şi să o văd, cu toate că lupta nu va fi uşoară, dar era cât pe ce să-mi scape (este foarte vicleană fiara aceasta – corpul de guvernare al WTBS), de aceea doresc să vă fac atenţi.
De partea cui vreţi să luptaţi în această bătălie? A lui Hristos sau a fiarei?  :)

Offline valeriu

  • Supraveghetor de district
  • **********
  • Data Înregistrării: Feb 2012
  • Mesaje postate: 761
  • www.ce-spun-proorocii.com
    • www.ce-spun-proorocii.com
Re: Zece împăraţi şi fiara
« Răspuns #1 : Februarie 13, 2018, 08:55:14 pm »
Dacă şefii WTBS sunt nemulţumiţi de doctrina lor, sunt tare curios ce vor fac şi ce vor schimba. Vor recunoaşte cruntul adevăr că poporul s-a îngrăşat şi s-a lăţit, apoi a azvârlit din picior şi s-a închinat la dumnezei streinii? (Deut. 32: 15 – 25). Cred că mai degrabă vor veni iarăşi cu îndulciri, vor merge din rău în mai rău. Aşteptăm să vedem! Cert este că Dumnezeu le-a pus în inimă să-I ducă planul la îndeplinire, deci o vor urî pe curvă, adică falsa lor doctrină!

Offline David

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 3.370
    • The Dirty Little Secret of Christianity
Re: Zece împăraţi şi fiara
« Răspuns #2 : Martie 01, 2018, 01:08:46 am »
Lol, alte prostii.
Domnul a fost cu Iuda; şi Iuda a pus stăpînire pe munte, dar n-a putut să izgonească pe locuitorii din cîmpie, pentru că aveau care de fier. - Judecatori 1:19