Autor Subiect: erau martori amândoi.  (Citit de 8237 ori)

Offline Cineştiecine

  • Bătrân de congregație
  • *******
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 448
erau martori amândoi.
« : Mai 23, 2013, 09:06:00 pm »

Offline artymer

  • Pionier auxiliar
  • ****
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 191
  • batran de congregatie
Re: erau martori amândoi.
« Răspuns #1 : Mai 23, 2013, 09:26:17 pm »
sa vada si marcu...
Veti cunoaste adevarul si adevarul va va face liberi!

Offline J

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Oct 2012
  • Mesaje postate: 69
Re: erau martori amândoi.
« Răspuns #2 : Mai 23, 2013, 10:20:28 pm »
Nu cred ca faptul ca este martor l-a impins la o asemenea atrocitate.

Oricum, organizatia exploateaza emotiile oamenilor. Asa sunt si indrumarile: sa revii la oameni ca nu stii ca s-a intamplat in viata lor, un deces, o boala, o situatie ce i-ar putea face sa priveasca diferit lucrurile de data asta. "Adevarul" are cel mai mare succes la astfel de persoane care trec prin greutati, deprimate, intr-un moment al vietii in care nu sunt foarte lucide si s-ar agata de orice speranta oferita. Astfel ca, in interiorul organizatiei vei gasi foarte multe persoane cu probleme emotionale.
« Ultima Modificare: Mai 23, 2013, 10:22:53 pm de J »

Offline David

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 3.370
    • The Dirty Little Secret of Christianity
Re: erau martori amândoi.
« Răspuns #3 : Mai 24, 2013, 12:20:38 am »
Nu l-a impins dar nu l-a nici oprit.
Domnul a fost cu Iuda; şi Iuda a pus stăpînire pe munte, dar n-a putut să izgonească pe locuitorii din cîmpie, pentru că aveau care de fier. - Judecatori 1:19

Offline marcu

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 1.340
Re: erau martori amândoi.
« Răspuns #4 : Mai 24, 2013, 08:21:14 am »
In primul rand,noi nu eliminam dintre noi persoanele cu dizabilitati fizice sau psihice.Apoi,in organizatia noastra sunt asemenea persoane,dar ele nu au aceste probleme din cauza noastra.Noi nu promovam misticismul,un fenomen care accentueaza problemele psihice,nici nu ii decretam pe cei bolnavi ca fiind demonizati,asa cum procedeaza alte denominatiuni religioase. In concluzie,avem persoane cu asemenea probleme,dar cam in aceeasi proportie statistica generala care este constatata la grupul social respectiv.
Referitor la cazul "incriminat". Nu inteleg cum crede David ca putea cineva sa-l opreasca pe acel barbat ...Doar nu punem garzi de corp batranilor...David,David.... se vede de la o posta ca esti dominat de frustrari care genereaza ura si ca,orbit de aceasta,cauti pricini din orice....

Offline marcu

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 1.340
Re: erau martori amândoi.
« Răspuns #5 : Mai 24, 2013, 08:32:30 am »
Pt.CINESTIECINE:cred ca ori ai fost pt.putin timp martora,ori ai fost cu mai mult timp in urma.Nu exista de multi ani PREZIDENT sau BATRAN CARE PREZIDEAZA ,ci COORDONATOR AL CORPULUI DE BATRANI.Cum se numeste criminalul?Asa pot afla daca era martor si daca era batran de congregatie.Apare un aspect ciudat: batranii trebuie sa fie MODELE DE COMPORTAMENT si,pe cale de consecinta,trebuie sa se ocupe direct de bunastarea familiei,castigand banii necesari dintr-o ocupatie laica legala.Ori,aici se face vorbire despre o persoana care NU MUNCEA DE ANI DE ZILE !

Offline marcu

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 1.340
Re: erau martori amândoi.
« Răspuns #6 : Mai 24, 2013, 08:34:34 am »
Mai,voi cum va permiteti sa ma numiti "pionier auxiliar" ????? Pt.voi sunt doar MARCU si atat !

Offline Corpul de Guvernare

  • Supraveghetor de zonă
  • ************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 994
  • băi uacitauăr, v-ați pus cu cine nu trebe!
    • Află adevărul despre Watchtower - în curând
Re: erau martori amândoi.
« Răspuns #7 : Mai 24, 2013, 08:40:42 am »
Pt.CINESTIECINE:cred ca ori ai fost pt.putin timp martora,ori ai fost cu mai mult timp in urma.Nu exista de multi ani PREZIDENT sau BATRAN CARE PREZIDEAZA ,ci COORDONATOR AL CORPULUI DE BATRANI.Cum se numeste criminalul?Asa pot afla daca era martor si daca era batran de congregatie.Apare un aspect ciudat: batranii trebuie sa fie MODELE DE COMPORTAMENT si,pe cale de consecinta,trebuie sa se ocupe direct de bunastarea familiei,castigand banii necesari dintr-o ocupatie laica legala.Ori,aici se face vorbire despre o persoana care NU MUNCEA DE ANI DE ZILE !

După cum îți spuneam, nu cunoști nici 2% din brainWash-ul de pe plaiurile mioritice...

CdG
--
Omul nu va fi liber până când ultimul rege va fi spânzurat cu intestinele ultimului preot

Offline Corpul de Guvernare

  • Supraveghetor de zonă
  • ************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 994
  • băi uacitauăr, v-ați pus cu cine nu trebe!
    • Află adevărul despre Watchtower - în curând
Re: erau martori amândoi.
« Răspuns #8 : Mai 24, 2013, 08:43:33 am »
Mai,voi cum va permiteti sa ma numiti "pionier auxiliar" ????? Pt.voi sunt doar MARCU si atat !

Măi, tu ești cu capul? Fumași ceva de dimineață?!
Aaaa, scuze, ai fost la sală.... ți-ai lucrat bisepșii și acum ți-a urcat acidul lactic la cerebel?

Pionierule....  ;D

CdG
--
Omul nu va fi liber până când ultimul rege va fi spânzurat cu intestinele ultimului preot

Offline Cineştiecine

  • Bătrân de congregație
  • *******
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 448
Re: erau martori amândoi.
« Răspuns #9 : Mai 24, 2013, 09:01:43 am »
marcu, marcu! Ce contează cum se numesc?  Prezidenţi, bătrâni, coordonatori? Tot un drac...

Offline Grivei

  • Pionier special
  • ********
  • Data Înregistrării: Mar 2012
  • Mesaje postate: 568
Re: erau martori amândoi.
« Răspuns #10 : Mai 24, 2013, 09:07:41 am »
Pt.CINESTIECINE:cred ca ori ai fost pt.putin timp martora,ori ai fost cu mai mult timp in urma.Nu exista de multi ani PREZIDENT sau BATRAN CARE PREZIDEAZA ,ci COORDONATOR AL CORPULUI DE BATRANI.Cum se numeste criminalul?Asa pot afla daca era martor si daca era batran de congregatie.Apare un aspect ciudat: batranii trebuie sa fie MODELE DE COMPORTAMENT si,pe cale de consecinta,trebuie sa se ocupe direct de bunastarea familiei,castigand banii necesari dintr-o ocupatie laica legala.Ori,aici se face vorbire despre o persoana care NU MUNCEA DE ANI DE ZILE !
Tzucurel , din ce am inteles ioh barbacso victimei era PO ( presiding overseer = supraveghetorul care prezideaza ) si nu criminalul , criminalul era si el martor ( si atat ) . Amu sa ma zcuzi matale ca folosesec termenul de supraveghetor care prezideaza / presiding overseer / PO  da' ioh am parasit Witch Tower Bullshit and Trick Society cu ceva timp in urma si am devenit martor intr-o congregatie de limba engleza
Are you sad?
Are you depressed?
If so, we can help.

Smith&Wesson
When nobody loves you.

Offline marcu

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 1.340
Re: erau martori amândoi.
« Răspuns #11 : Mai 24, 2013, 02:41:17 pm »
OK... Inteleg.

Offline David

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 3.370
    • The Dirty Little Secret of Christianity
Re: erau martori amândoi.
« Răspuns #12 : Mai 24, 2013, 03:24:03 pm »
In primul rand,noi nu eliminam dintre noi persoanele cu dizabilitati fizice sau psihice.Apoi,in organizatia noastra sunt asemenea persoane,dar ele nu au aceste probleme din cauza noastra.Noi nu promovam misticismul,un fenomen care accentueaza problemele psihice,nici nu ii decretam pe cei bolnavi ca fiind demonizati,asa cum procedeaza alte denominatiuni religioase. In concluzie,avem persoane cu asemenea probleme,dar cam in aceeasi proportie statistica generala care este constatata la grupul social respectiv.
Referitor la cazul "incriminat". Nu inteleg cum crede David ca putea cineva sa-l opreasca pe acel barbat ...Doar nu punem garzi de corp batranilor...David,David.... se vede de la o posta ca esti dominat de frustrari care genereaza ura si ca,orbit de aceasta,cauti pricini din orice....

Bati campii ca de obicei - e clar ca tu de fapt esti frustrat de stirea asta. Daca n-a fi avut orbul gainilor ai fi observat ca faptul ca era martor nu l-a impiedicat, nu ca "cineva" ar fi trebuit sa-l impiedice asa cum iti inchipui tu. Am observat ca ai mari probleme cu intelegerea cuvantului scris.
Domnul a fost cu Iuda; şi Iuda a pus stăpînire pe munte, dar n-a putut să izgonească pe locuitorii din cîmpie, pentru că aveau care de fier. - Judecatori 1:19

Offline marcu

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 1.340
Re: erau martori amândoi.
« Răspuns #13 : Mai 24, 2013, 03:46:14 pm »
Ai dreptate David...Citesc in fuga si... imbatranind,mintea imi este in urma citirii.... Recunosc ca tu ai dreptate.Te refereai la calitatea de martor.Pai..stimabile...nu infirma aceasta intamplare basmele voastre papagalicesti ca martorul nu misca un deget fara aprobare de la papusar?Asta o facu lata ! Misca nu degetul ci...cutitul.... Era normal omul ?

Offline David

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 3.370
    • The Dirty Little Secret of Christianity
Re: erau martori amândoi.
« Răspuns #14 : Mai 24, 2013, 04:08:01 pm »
Daca era nebun atunci nici papusarul nu-l mai poate tine-n hamuri. In schimb papusarul iebuba a instigat la crime si mai ingrozitoare pe lingaii lui - cel putin asa scrie in VT. Si acestia s-au conformat cu placere mai mult ca probabil.
Domnul a fost cu Iuda; şi Iuda a pus stăpînire pe munte, dar n-a putut să izgonească pe locuitorii din cîmpie, pentru că aveau care de fier. - Judecatori 1:19