Autor Subiect: incinerare, apa sfintita  (Citit de 18037 ori)

Offline Ruth

  • Vestitor botezat
  • ***
  • Data Înregistrării: Dec 2012
  • Mesaje postate: 71
Re: incinerare, apa sfintita
« Răspuns #45 : Februarie 24, 2013, 10:13:43 pm »
Hai ca m-am distrat copios! ;D ;D Chiar ce discutau oamenii pe chat,numa' eu eram in urma cu noutatile! Cum au nimerit unii pe aici??!! ;D
Devin liberăăăăă...datorită vouă!

Offline David

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 3.370
    • The Dirty Little Secret of Christianity
Re: incinerare, apa sfintita
« Răspuns #46 : Februarie 24, 2013, 11:36:44 pm »
Unii au nimerit pe-aici pt. ca li se facuse vant de pe forum. Trolul disperat din Scandinavia a fost relegat la santul satului :)
Domnul a fost cu Iuda; şi Iuda a pus stăpînire pe munte, dar n-a putut să izgonească pe locuitorii din cîmpie, pentru că aveau care de fier. - Judecatori 1:19

mtr

  • Vizitator
Re: incinerare, apa sfintita
« Răspuns #47 : Februarie 27, 2013, 10:08:07 pm »
@dilema1212

Eu sunt impotriva incinerarii, nu e o practica crestina. Consider ca nu e moral sa mutilez un trup, sa-l distrug, sa-mi produc pe cale silita senzatia distrugerii lui, ci firesc ar fi sa-l las sa descompuna natural in pamant, sa raman cu impresia ca cel raposat a plecat, caci din tarana venim si in tarana ne intoarcem. Nimic din ce este omul n-avem voie sa ucidem, ci sa lasam sa sfarseasca prin aceeasi voie dumnezeiasca , pe cale naturala , prin care s-a si creat.

Apa sfintita e o sursa de viata, binecuvantare si sfintentie, ce ti se descopera atunci cand o bei, daca te deschizi prin credinta lucrarii Duhului dumnezeiesc, ce poate lucra prin mijlocirea spiritului omenesc asupra materiei in general si asupra altor persoane.

Offline Marcus

  • Pionier auxiliar
  • ****
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 164
    • Teoria deconspiratiei
Re: incinerare, apa sfintita
« Răspuns #48 : Februarie 27, 2013, 10:57:27 pm »
ce conteaza ca te mananca viermii sau ca te mananca leii sau vulturii? Ce conteaza ca putrezesti sau arzi? Sau in ochii supercredinciosilor putrefactia e un fenomen natural "lasat de voia dumnezeiasca" si focul nu ?? Ce conteaza ce te consuma si in cat timp te descompune? Daca pe dumnezeu il impedica focul cu ceva ... atunci nu e dumnezeu si nu avem de ce sa ne temem de el !
Religia = fiica Sperantei si a Fricii care incearca sa explice Ignorantei natura inexplicabila a Necunoscutului.

Offline Corpul de Guvernare

  • Supraveghetor de zonă
  • ************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 994
  • băi uacitauăr, v-ați pus cu cine nu trebe!
    • Află adevărul despre Watchtower - în curând
Re: incinerare, apa sfintita
« Răspuns #49 : Februarie 28, 2013, 07:43:06 am »
@dilema1212

Apa sfintita e o sursa de viata, binecuvantare si sfintentie, ce ti se descopera atunci cand o bei, daca te deschizi prin credinta lucrarii Duhului dumnezeiesc, ce poate lucra prin mijlocirea spiritului omenesc asupra materiei in general si asupra altor persoane.

Eu zic sa te tratezi cu BORax  8)
CdG
--
Omul nu va fi liber până când ultimul rege va fi spânzurat cu intestinele ultimului preot

Offline artymer

  • Pionier auxiliar
  • ****
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 191
  • batran de congregatie
Re: incinerare, apa sfintita
« Răspuns #50 : Februarie 28, 2013, 08:06:03 am »
portie dubla de borax
Veti cunoaste adevarul si adevarul va va face liberi!

mtr

  • Vizitator
Re: incinerare, apa sfintita
« Răspuns #51 : Februarie 28, 2013, 08:18:01 am »
Eu zic sa te tratezi cu BORax  8)
CdG
Multumesc, insa dimineata prefer cafeaua, nu un cocktail cu detergent.

Offline Dagothur

  • Pionier special
  • ********
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 549
Re: incinerare, apa sfintita
« Răspuns #52 : Martie 01, 2013, 07:52:41 pm »
Nimic din ce este omul n-avem voie sa ucidem, ci sa lasam sa sfarseasca prin aceeasi voie dumnezeiasca , pe cale naturala , prin care s-a si creat.

   Atunci ar trebui sa ne intoarcem inapoi in vaginul mamelor noastre. Nu asa a venit si Isus?
   Toti oamenii se nasc din carne, nu din pamant. Penis si vagin. Viata naste viata. Moartea naste viata si ea.
« Ultima Modificare: Martie 01, 2013, 07:54:16 pm de Dagothur »

Offline Dagothur

  • Pionier special
  • ********
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 549
Re: incinerare, apa sfintita
« Răspuns #53 : Martie 01, 2013, 07:58:32 pm »
ci firesc ar fi sa-l las sa descompuna natural in pamant, sa raman cu impresia ca cel raposat a plecat

    Descompunerea in pamant inseamna ca umpli burta viermilor. Incinerearea umple tot burta viermilor. Eu as zice ca mumificarea iti da mult mai bine impresia ca ala raposat e plecat. Poti, de exemplu sa il pui in curtea vecinilor sau sa il bagi intr-o cutie de masina de spalat si sa il expediezi cu posta in Alaska. Sunt mult mai multe chestii misto care se pot face cu o mumie. Am auzit ca in unele religii mumiile sunt chiar venerate, pupate si plimbate prin multime. Doamne fereste!

Offline Ruth

  • Vestitor botezat
  • ***
  • Data Înregistrării: Dec 2012
  • Mesaje postate: 71
Re: incinerare, apa sfintita
« Răspuns #54 : Martie 01, 2013, 08:14:21 pm »
 ;D,Nu ferește,că nu există! ;D
Devin liberăăăăă...datorită vouă!

Offline Dagothur

  • Pionier special
  • ********
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 549
Re: incinerare, apa sfintita
« Răspuns #55 : Martie 02, 2013, 08:35:05 pm »
Nu ferește,că nu există!

    Daca ar exista ar veni plin de furie si ar zice: "Idiotilor, cum naiba sa credeti ca o fiinta atat de extraordinara ca mine ar comunica cu niste necredinciosi ca voi prin intermediul unor texte prolixe si atat de interpretabile?!"

Offline Corpul de Guvernare

  • Supraveghetor de zonă
  • ************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 994
  • băi uacitauăr, v-ați pus cu cine nu trebe!
    • Află adevărul despre Watchtower - în curând
Re: incinerare, apa sfintita
« Răspuns #56 : Martie 06, 2013, 08:50:54 am »
Din același ciclu, am murit de râs citind știrea asta:

http://www.time4news.ro/social/se-intampla-in-romania-un-avocat-da-in-judecata-preotii-pentru-ca-nu-lau-scapat-de-demoni-o-poveste-ce-te-lasa-cu-gura-cascata.html

"Avocatul insista ca dracii prefera electrocasnicele. S-au cuibarit in frigider, in televizor, dar nu le displace nici masina de spalat de unde se aud niste sunete ciudate. Innebunit ca nu mai are liniste, avocatul a mers la politie sa faca plangere impotriva preotilor care nu i-ar fi curatat casa de rele."

Curat-murdar, coane Fănică!

CdG
--
Omul nu va fi liber până când ultimul rege va fi spânzurat cu intestinele ultimului preot

Offline LUCIFER

  • Persoană interesată
  • *
  • Data Înregistrării: Mar 2012
  • Mesaje postate: 22
Re: incinerare, apa sfintita
« Răspuns #57 : Iunie 01, 2013, 11:46:38 am »
  Apa sfintita este un proces chimic prin introducerea unui obiect din argint ,care in contact cu apa distruge bacterii care invechesc apa.Asta e shmekeria popilor .
 Incinerarea,sunt de acord cu ea,geto-dacii o practicau,din aceasta caza nu se gasesc morminte din vremea lor .Ei credeau in nemurire,si prin incinerarea trupului ,grabea despinderea sufletului de trupul  muritor .
"Ego sum lux mundi qui sequitur me non ambulabit in tenebris sed habebit lucem vitae".