Autor Subiect: Iar au facut rahatul praf - scrisoarea din 1 oct 2012 cu privire la pedofilie  (Citit de 2493 ori)

Offline Corpul de Guvernare

  • Supraveghetor de zonă
  • ************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 994
  • băi uacitauăr, v-ați pus cu cine nu trebe!
    • Află adevărul despre Watchtower - în curând
Bășina de Washtower iar a dat cu stângul în dreptul odata cu "desecretizarea" scrisorii trimise către corpurile de bătrâni pe 1 octombrie 2012, privind metodele de a trata cazurile de pedofilie.

Noroc cu "colegii" de la jwsurvey.org, care au postat scrisoarea la ei pe site, și noroc cu prostia celor din organizație care au făcut scandal provider-ului de hosting să închidă site-ul, recunoscând public că scrisoarea este intr-adevăr a lor. Și iacă așa încep să afle și oițele oarbe cât de bine se ocupă Washtower de cazurile de pedofilie, și cât de probabil este ca un pedofil "căit" poate ajunge din nou, de exemplu, supraveghetor la școala teocratică, doar doar o face o sesiune mai prelungită de pregătire pentru temă cu vreun copilaș...

Mi-e deja scârbă de ei a nu știu câta oara!

Aici e scrisoarea: http://www.sendspace.com/file/ehw1u6 (daca nu reușiți, v-o trimit pe privat).
Aici e video-ul făcut de Cedars de la jwsurvery.org cu povestea: Jehovah's Witnesses and Watchtower's secret child abuse letter (JW.org)


CdG
--
Omul nu va fi liber până când ultimul rege va fi spânzurat cu intestinele ultimului preot

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Tot mai multi oameni,organizatii...se coalizeaza inpotriva acestui monstru cu fata umana Oraganizatia Martorilor Lui Iehova.Abuzurile,ipocrizia,minciuna,manipularea,spalarea la creier ...ies la iveala zi de zi.Internetul e ciocanul lui Tor care ii loveste in crestet zi de zi.
Sper sa fie pusi la pamint farsorii astia "spirituali";morminte zugravite...
Sa mai zic? :D...ah ce-mi plac adjectivele...si adevarul de scos la luminaa 8)
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline Corpul de Guvernare

  • Supraveghetor de zonă
  • ************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 994
  • băi uacitauăr, v-ați pus cu cine nu trebe!
    • Află adevărul despre Watchtower - în curând
Tot mai multi oameni,organizatii...se coalizeaza inpotriva acestui monstru cu fata umana Oraganizatia Martorilor Lui Iehova.

Unde-i mă fața aia umană ca eu nu am vazut-o niciodată ?  ;D

CdG
--
Omul nu va fi liber până când ultimul rege va fi spânzurat cu intestinele ultimului preot

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Pai zimbetele false cind apari pentru prima data la sala  :D :D;par umane  ;) ;si preocuparea pentru tine pina te botezi...ca dupa aia...hai frate sa ne drogam inpreuna cu prostii wtsiste :D
Bun,dulce,amar,oau -sit cu frisca :D s-a acrit ;D treaba. :o 8)
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline ilie

  • Pionier special
  • ********
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 540
Pentru ca fetita aia de 9 ani,cu suporterii ei,nu au mers la compromis...dupa ani si ani de judecati,(urmand "modelul"WTS)...A CASTIGAT!!!Le-a bagat "morcovul" la dimensiunea unei sfecle...Bravo tie "fata nazdravana"..."indrazniti,(faceti reclamatii la 112.cand sunteti abuzati"..Nu aplecati urechea la cea ce va spun unii:nu spuneti,ca va fii patat numele lui Iehova"Parca ar mai putea fii patat..."

Offline OryNider

  • Pionier auxiliar
  • ****
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 126
    • Calea Creştină
Re: Iar au facut rahatul praf - scrisoarea din 1 oct 2012 cu privire la pedofilie
« Răspuns #5 : Februarie 11, 2013, 05:31:21 pm »
Citat
Unde-i mă fața aia umană ca eu nu am vazut-o niciodată ?  ;D
CdG

Corpul de Guvernare a fost numit "that monster" de presă, pentru că nu a ţinut seama nici de legile statului NY şi nici de legea lui Dumnezeu, ci a declarat că "Corpul de Guvernare hotăreşte dacă cineva care a abuzat un copil în trecut este ori nu calificat să fie slujitor, dacă este sau nu considerat apt să facă parte din Corpul de Guvernare, ş.a.

Conform legii statului şi a legilor federale acesta este clasificat ca pedofil şi este privat de libertate.
Conform poruncilor date neamurilor Adunarea din Ierusalim a scris în epistole să se abţină de la pângăreli cu idoli, de la adulter, de la animale sugrumarte şi sânge, acesta ca să fie primiţi Sâmbăta când se citeşte Moise (Legea) în adunările /sinagogile din fiecare oraş.
Apoi apostolul Pavel arată în epistole că un slujitor, diacon ori presbiter /bătrân, trebuie să fie bărbatul unei singure femei şi sfătuieşte în acest scop pe cei văduvi să rămână necăsătoriţi aşa cum era apostolul.

Pentru presa americană Corpul de Guvernare a devenit un monstru pentru că pentru americani copii sunt foarte importanţi şi nu concep ca un violator de copii să rămână în libertate, iar cineva care vrea să medalieze ori să reabiliteze un astfel de om este blamat aşa.
אמין אמר אנא לכון דכמא דעבדתון לחד מן הלין אחי זעורא לי הו עבדתון
Amin zic vouă, totatât cât aţi făcut unuia dintr-aceşti fraţi ai Mei, din urmă, Mie Mi-aţi făcut.
Amen I say to you, Inasmuch as you did it unto one of these My least brethren, unto Me you did it. (Etheridge N.T.)

Offline Nietzsche

  • Persoană interesată
  • *
  • Data Înregistrării: Nov 2012
  • Mesaje postate: 22
Re: Iar au facut rahatul praf - scrisoarea din 1 oct 2012 cu privire la pedofilie
« Răspuns #6 : Februarie 12, 2013, 01:57:32 pm »
Nu este posibil asa ceva! Este pur si simplu de neacceptat! Ideea este ca un copil care trece prin asa ceva ramane traumatizat pe viata. Pe langa faptul ca au reguli stricte prin care li se impune membrilor sa nu raporteze autoritatilor abuzul pe motiv ca "ce se intampla in org. se rezolva in org." (de a nu se face public si sa isi dea seama lumea ca sunt de tot rahatul si ca ar trebui sa se ia masuri legale impotriva lor), conducerea sectei le mai da si drepturi in cadrul ei (asta mi se pare foarte corect de fapt pentru ca reprezinta tot ceea ce inseamna secta). In Romania, ca si in multe alte state, sunt extrem de bine tratati si tolerati si "saracii" tot ei sunt "persecutati". Pe langa faptul ca distrug vietile multor copii prin indoctrinare, spalare pe creier, indobitocire de mici, ii tolereaza si le si dau privilegii celor ce abuzeaza fizic de ei. Cum e posibil ca asa ceva sa fie tolerat intr-o societate care are pretentia ca este educata si are anumite standarde? Si nu mai e vorba de educatie, e vorba de bun simt! Cum sa rasplatesti un violator si apoi sa ai pretentia sa te creada lumea sanatos la cap?!? Cei din conducerea sectei sunt dictatori in cadrul ei si isi aloca drepturi depline asupra vietii celor spalati pe creier. Din cauza asta ar trebui ca statul sa actioneze si sa nu le mai permita asa ceva. Dar nu stiu cat ne va lua sa ne desteptam si sa vedem cat de mult rau fac intr-adevar secta si adeptii ei.
« Ultima Modificare: Februarie 12, 2013, 01:59:20 pm de Nietzsche »
When you've found something that's worth fighting for, you never give up!

Offline David

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 3.370
    • The Dirty Little Secret of Christianity
Re: Iar au facut rahatul praf - scrisoarea din 1 oct 2012 cu privire la pedofilie
« Răspuns #7 : Februarie 12, 2013, 04:06:09 pm »
Eh, astea sunt bucuriile credintei. Noroc ca autoritățile seculare nu tolereaza așa ceva. Daca am trai toți in teocratii ar fi un dezastru total.
Domnul a fost cu Iuda; şi Iuda a pus stăpînire pe munte, dar n-a putut să izgonească pe locuitorii din cîmpie, pentru că aveau care de fier. - Judecatori 1:19