Autor Subiect: „Nemaifiind” sau „ne mai fiind”  (Citit de 110604 ori)

Offline silviu

  • Pionier auxiliar
  • ****
  • Data Înregistrării: Ian 2012
  • Mesaje postate: 141
  • Dragostea acoperă totul
Re: „Nemaifiind” sau „ne mai fiind”
« Răspuns #30 : Octombrie 18, 2016, 06:41:02 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=MCJVLpk9vdU

Realitatea Spirituala Prof Florin Colceag, Dumnezeu si matematica

1 Timotei 4:10
Noi muncim, în adevăr, şi ne luptăm, pentru că ne-am pus nădejdea în Dumnezeul cel Viu, care este Mântuitorul tuturor oamenilor, şi mai ales al celor credincioşi

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: „Nemaifiind” sau „ne mai fiind”
« Răspuns #31 : Octombrie 23, 2016, 12:58:43 pm »
Biblia pentru sceptici
 
În loc de predica de duminică vă propunem încă un pasaj din articolul la care lucrăm:
Matei 6:25-34
25. De aceea vă spun: Nu vă îngrijorați de viața voastră, ce veți mânca, sau ce veți bea; nici de trupul vostru, ce veți îmbrăca. Nu este viața mai mult decât hrana, și trupul mai mult decât îmbrăcămintea?
26. Uitați-vă la păsările cerului, pentru că ele nu seamănă, nici nu seceră, nici nu adună în hambare; și totuși Tatăl vostru cel ceresc atunci hrănește. Nu sunteți voi cu mult mai bine decât ei?
Așa că, ar trebui să fim fără adăpost și să așteptăm în jurul lui Dumnezeu să ne hrănească? Păsările nu pot semăna și culege, dar ele caută și vânează, caută în mod activ să se hrănească sau să îşi hrănească puii. De fapt, preocuparea lor principală este supraviețuirea - ei nu dau pur și simplu din aripi fără nici o țintă așteptând ca Dumnezeu să le arunce mâncare în gură.
Este un sfat oribil, este o analogie proastă, și este o reprezentare falsă de păsări și un zeu înțelept ar trebui să știe asta.
 
 
 
Daniela Zarif de asta fac religiosii o droaie de copii carora nu pot sa le asigure subzistenta si acuza societatea si guvernele?
 
 
Watchmen Jony Dragii mei,degeaba spunem ca pupatorii de moaste Nu au citit biblia si se inchina la moaste.Ca si daca ar citi de Zeci de ori Nu au intelectul sa o Inteleaga,o citesc mecanic.
 


 

Biblia pentru sceptici
 
Un scurt preview la un articol la care lucrăm:
Despre rugăciune (Matei 6:4-8)
5. Și, când te rogi, tu nu vei fi ca fățarnicii sunt: le place să se roage stând în picioare în sinagogi și la colțurile străzilor, pentru ca ei să fie văzuți de oameni. Adevărat vă spun că, ei au luat răsplata.
6.Dar tu, când te rogi, intră în odăița ta și când te-ai închis ușa ta, roagă-te Tatălui tău care este în ascuns; și Tatăl tău, care vede în ascuns, îți va răsplăti.
7.Dar, când vă rugați, folosiți repetiții nu deșarte, ca păgânii; fiindcă ei cred că vor fi ascultați lor mult mai vorbind.
8. Să nu vă asemănați cu ei; căci Tatăl vostru știe de ce aveți trebuință, mai înainte ca să -I cereți.
Acest lucru poate fi cel mai bun verset din întreaga predică și, totuși, foarte puțini creștini îl urmează. Cât de mult mai bună ar fi lumea dacă toată lumea ar tine chestiunile religioase private, în loc de încercările constante de a impinge convingerile lor pe toți ceilalți?
O aderență adecvată acestui verset implică faptul că rugăciunea nu ar trebui să fie în biserici și cu siguranță nu în școli. Aceasta înseamnă că nu trebuie să punem oamenii să jure pe Biblii, nu ar trebuii să deschidem sedinţe cu rugăciuni, nu ar trebuii să avem programe creștinești la televizor, întalniri de rugăciune publică, ziua naţionala a rugăciunii.. etc.
Creștinii care susțin aceste obiective sunt ipocriți - este neascultarea cu voia a unui ordin direct de la Isus. Ar trebui să fie cuvinte de salvatorul lor, iar ei le aruncă deoparte, dovedind că ei sunt propriul lor dumnezeu, făcând propriile lor reguli.

 
 
 
Eugen Iepan Asa este , subiect bine tratat , citi inteleg ?Si stiti de ce multi nu inteleg ?pentruca din start , cind sesizeaza un atac la credinta lor oarba , nu mai au ratiune , se supara si trec mai departe .Din cauza asta perpetueaza prostia din generatie in generatie .
 
Biblia pentru sceptici Dacă mesajul are efect chiar și asupra unui singur om, merită efortul.
 
 
Raul Belinschi Undeva, tot in Noul Testament le interzice credinciosilor sa jure pe orice, si cu atat mai mult pe "cele sfinte"! -tot acolo Isus le interzice sa il numeasca "bun" -spunand ca doar "Unul Dumnezeu este bun" -si ei se numesc "preasfintiti"...
 
 https://www.facebook.com/Bibliapentrusceptici/?ref=page_internal

 
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: „Nemaifiind” sau „ne mai fiind”
« Răspuns #32 : Octombrie 23, 2016, 08:21:34 pm »
FAPTUL CA EU INJUR SECTA SI O FACK DA CACAT IN TOATE FELURILE SI PE IMBECILII CE AU PUS BOTU LA FUNCTII IN SECTA NU E CEVA RAU,SAU ANORMAL Ia cetiti :)

http://www.csid.ro/lifestyle/noutati/injuri-des-iata-cum-iti-influenteaza-acest-lucru-sanatatea-mintala-15828195/
http://www.descopera.ro/dnews/15619453-concluzia-expertilor-oamenii-inteligenti-sunt-dezordonati-adorm-tarziu-si-injura-mult

Pe aceasta temla tata google va raspunde;va raspunde la multe;trebuie doar sa stiti ce sa-l intrebati;sa nu aveti ingradiri sectare sau de constiinta;sinteti doar niste animale ceva mai evoluate;nu fiti mindrii ca nu aveti cu ce :)

Ca sa nu va scirbesc cu totul :)) considerati ca am adus cele mai grele injurii zeilor vostrii crestini, cei trei muschetari ridicoli;si o fac de ani de zile ca sa le probez vigilenta si existenta.

Cum era de asteptat ma trateaza cu indiferenta tot asa cum universului ...ii sintem total indiferenti.
Tot asa cum la tunamii din Indonezia...au murit peste 300.000.de oameni fara ca cuiva  din univers sai pase,decit celor ramasi..oamenilor.

Este foarte scirbos cind vad atitia iehovisti inselati la noi intr-o tara fosta comunista ,fosta colivie a unora;si cu atita usurinta, suficienti de multi au intrat in alta colivie ;colivia iehovista cu ochii inchisi;de parca si-au pierdut complet mintile

Au imbratisat cu atita usurinta interpretarea biblica a americanilor care au inventat secta asta;interpretare din litera careia nu au voie sa iasa;nu au voie sa gindeasca cu capul lor...si doctrine ce se schimba ca chilotii...

inafara de secta iehovista si arme si homosexuali,secte  si filme;noi nu avem parte de nimic din SUA,America;nu vi-se pare aiurea?

Secta are dusmanii ei si in america ca nu dor toti americanii or fi idioti.etc
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: „Nemaifiind” sau „ne mai fiind”
« Răspuns #33 : Octombrie 26, 2016, 11:51:22 am »
Desi eu injur mai ales cu privire la secta americana MLI si a unor iehovisti in general ,nu injur,sau prea putin.

Am mai gasit un articol despre cei care injura;Motorul de cautare google este cel mai tare instrument al cunoasterii zilelor noastre;cu conditia sa sti sa-l intrebi si sa te intereseze....Astfel ai acces la cea mai mare biblioteca a tuturor timpurilor ;internetul!

In ultimii ani la iehovisti mai injuram in particular...si nu consideram asta un pacat si ma simteam bine :D

Oricum notiunea de pacat nu exista, ea a fost inventata de cretinopati (crestini)Arma cu care sectele,religia va subjuga, este ca va inoculeaza ca sinteti pacatosi,vinovati.Niciodata nu m-am inpacat ca EU as fi vinovat din nastere pentru un pacat inchipuit al lui Adam si Eva;imbecilitate mai mare n-am putut auzii;pa chestia asta o muie zeului vostru;gratis.

http://www.one.ro/lifestyle/expertii-au-ajuns-la-concluzia-ca-oamenii-inteligenti-sunt-dezordonati-adorm-tarziu-si-injura-mult-15580300

Imbecilu vostru da zeu,iahve;perfect,nu e in stare sa faca o lume perfecta;o pizda ia incurcat lucrurile;sa-mi bag  ceva in jinjia lui :D
 Blastama omu si pamintu si apoi le cere sa se comporte perfect.
Concluzia ;cartea voastra sinta e imbecila ,zeul vostru e imbecil si cei care cred in cacaturile astea nu pot fi decit imbecili!!!

LOGIC!

Si nu uitati ,cei care injura sint mai inteligenti decit oile proaste,lacustele proaste....


https://www.facebook.com/exMLI/
https://www.facebook.com/Bibliapentrusceptici/?ref=ts&fref=ts
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: „Nemaifiind” sau „ne mai fiind”
« Răspuns #34 : Octombrie 26, 2016, 01:13:06 pm »
Secta,cultul nazist,ia luat dracu;secta cultu iehovist urmeaza :)


Aproape fiecare cuvint suna sectei americane cultu distructiv JW.org(noul nume americanesc al sectei)
O analiza extraordinara a lui Edi Constantinescu;un om de geniu dupa parerea mea.


https://www.youtube.com/watch?v=6GrIbrosM9w
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: „Nemaifiind” sau „ne mai fiind”
« Răspuns #35 : Iulie 28, 2017, 11:55:08 am »
Nicolae Oprea
 
Religia, inclusiv crestinismul, este o mizerie umana inventata, votata si aprobata de niste escroci, paraziti, şarlatani, vicleni si speculanti ptr a indobitoci pe toti cei rătăciti, dezorientati pe care îi intilnesc, prostindu-i si mai mult cu păcatul si cu iadul inventate tot de ei. E greu de crezut ca mai sînt niste unii, care au diplome de studii superioare, dar care se lasa f usor speriati, "fericiti", dominati si stapîniti de ideile ilogice, inumane, imorale, nedivine, ale religiilor, cu toate declarate ca detin adevarul absolut, de mecontestat, in care trebuie sa se creada orbeste-prosteste. E timpul ca lumea sa se trezeasca la realitatea mileniului III. Gata, ajunge cu atîta prosteala mitologica!

https://www.youtube.com/watch?v=PoYqwT4Q8rM

no ce mai puteti zice papagalii lu ehova;un popa ,profesor,doctor in teologie ;profesor greaca veche va desfinteaza crestinismul.Gindesc exact ca omul asta ;m/am trezit cind inca eram iehovist;trebuie sa fi sincer cu tine si cu ceilalti;demn;nu lingau iehovist.
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: „Nemaifiind” sau „ne mai fiind”
« Răspuns #36 : August 03, 2017, 12:28:01 pm »
Stiati ca pe jumate de glob nimeni nu pomeneste de zeii vostrii penibili ehova si cristii?Deci acesti zei in acele zone nu exista!
Nu le face nimeni reclama deci nu exista!
Mai faceti reclama zeului vostru criminal ehova;nu vedeti ca va ignora total?nu reusiti sa vedeti dincolo de cusca simbolica in care va tine corporatia americana wts?
Ce dracu faceti cu caldura asta si cu carucioarele voastre penibile;aha va puneti la umbra;vedeti ca si acolo puteti crapa.

asa ca agenti publicitari ce sinteti cistigati vreun banut pentru munca efectuata?Stiti ca menegerii vostrii cei cu care Corpu de Guvernare imparte cascavalu;au salarii foarte bune.

Stiati ca zeul ehova   va disparea cu totul daca voi o sa va cautati ceva mai bun de lucru? si eventual sa promovati un alt zeu mai sanatos la cap;nu psihopatu ala criminal?

Stiai ca eu am 2 aparate de aer conditionat  :D si ca acum il montez pe al treilea?/pentru ca daca nu sint iehovist imi permit si n/am timp sa dramatizez ca caldura asta ne va ucide chiar in casele noastre(armaghedonu,in miniatura) ....pentru ca asa cum stiti pa ehova il doare in cur de noi;si pe mine de el? :D :D

stiati ca majoritatea sinteti tarani la costum cu scoli putine si adunatura de amariti din cartier?

Stiai ca cu atit e mai josnca corporatia voastra religioasa ca se foloseste de cele mai necajite persoane,pe care le priveaza de timpul lor si banii lor;pe care ii minteste incontinu si timoreaza cu amenintarile din biblie.

Stiai ca cartea pe care tu idiot o numesti cuvintul lui dumnezeu este o colectie de scrieri bine aleasa din multe alte scrieri,scrise pe parcursul a mi de ani;scrisa si de oameni simpli si de oameni complicati :D si de paranoici si de schizofrenici;la care sa pus botu prea usor/din cauza unor minti bolnave ce promoveaza acelle scrieri.

Scrieri mincinoase;chiar daca unele lucruri ar putea fi asa zis intelepte ;cit ar mai fi sa poti zice ca e cuvintu lui dumnezeu;doar un idiot spalat pe creier ar putea zice asta.

Puiu da zeu cristos a crapat de doua mi de ani(parerea mea e ca povestea oricum a fost inventata ) si voi tot mai trageti sperante imbecile/viata vesnica etc.

Vreti sa vi/se destupe creierii ,mai uitativa la programele tv stiintifice si veti vedea ce ridicoli sinteti.

Multi din tinerii vostri refuza sa mai fie abrutizati de parintii iehovisti fanatici si rafuza sa/i urmeze la programe.Ei au descoperit ca voi mintiti de la a la z si orce le/ati face nu va vor urma.In schimb unii au fost atit de usor pacaliti fara nici o lupta;fanatici si optuzi din nascare.

Unii dintre voi,Bindiu Titu a zis ca ii place in secta;nu mi/a mai zis ca acolo e adevaru...nu /cica ii place.Sa/mi bag io p in placerea ta Tortionar iehovist ce ti/ai permis sa ma hartuiesti ani de zile pina a trebuit sa plec din secta voastra de nenorociti.Totusi sincer vreau sa/ti multumesc intr/un fel;astfel m/am eliberat la timp...Pt ca ai fost tortionar si hartuitor asta n/am sa /ti iert.
Pentru mine e f benefic ca am trecut de perioada indoielilor si ca voi javre iehoviste ati ramas in secta unde veti fi otraviti  cu minciuni,frici,amenintari,hartuiri,de tortionarii batrini;sinteti o secta distructiva din multe puncte de vedere;cu cit esti mai vechi in secta cu atit esti mai bolnav,frustrat,timorat(nimic din doctrina sectei nu sta in picioare;doar ati fost mintiti si tunsi de bani si timp/////pentru ca cei din virful piramidei sa traiasca in huzur;ei impart cascavalu cu menegeri corporatisti(unii care nu cred nimic din bazaconiile sectei) dar sint buni organizatori....marketing,tehnici de spalare pe creier....

fara corectura;ca n/am chef. ;) 
Unii ar vre sa stie povestea mea;poate o voi scrie  vreoadata.
varianta scurta ca aia lunga ar fi o carte;si nu am valente de scriitor;nici sa/i bag pe iehovisti in seama mai mult de cit merita.

ii consider doar niste amariti,tarani,tantalai,infatuati,care nu au curaju sa cerceteze un ce cacat au intrat;sau poate se potrivesc fb acolo si acolo e locul lor.

Problema e ca fac mult rau ,in primul rind copiilor lor......etc

Iehovismul HANDICAPEAZA!  daca ai fi liber de ei,ai intelege!
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: „Nemaifiind” sau „ne mai fiind”
« Răspuns #37 : August 05, 2017, 12:49:24 pm »
no stai mai ca la revolutie eram si io iehovist  efervescent,om avea libertate noi ca martorii lu Pacala si ce fain a fi.Pa ultimii metrii pina la armaghedon om prostii si noi pa careva si ne vom cistiga dreptu in paradisu prostalailor,manific!

Cind a inceput scoala teocratica iar mai  ce fain a fi;cacat nu mi/a placut deloc;imi inchipuiam alceva.Trebuia sa ti temele in public de cele mai multe ori si un prostalau cu epoleti sa/ti dea note.Erai incurajat si spalat s afaci progrese;secta are nevoie de oameni pregatiti(de ea) nu de scolile da stat.

se tineau de capu tau sa faci progrese si daca tie iti venea sa versi pa auditoriu da emotie.

Pentru mine iehovismu a fost un calvar intotdeauna dar mai ales dupa ce am inceput sa ma trezesc din vraja lor.

Auzi mai sa mergi de 3 ori pe saptamaina la programe(unde sa fi programat)chipu si asemanarea sectei.Majoritatea de prostalai ce sint, nu realizeaza de ce atita futut la creieri,atita moara la cap cu povestile doctrinare ,biblice indoite asa sa se potriveasca pa gustu sectei.

Dupa atita futut creierii mergeai acasa zombi,si trebuia sa tragi tare sa.\

ti faci treburile zilnice.Excrocii mai aveau interes ca si acasa sa continui pogramu de indobitocire.

De prietenii nu aveai timp nici macar cu cei din secta;doar asa superficial/nu aveai timp ,secta iti umplea tot timpu.Clar imi venea sa vomit si nu gaseam o cale usoara de parasit secta.Dupa n
ani de zile de spalare pe creier de bagat frica la subconstientu mansardei erai intr/o stare de zen;da nu dala bun :D ;un fel da morcov in cur :))

La bosorogii senili le placea;acasa ce pula sa mai faca?In secta au pus botu la functii si si ei chiar daca vedeau ca multe nu se leaga ca trebe sa impinga tavalugu cu minciuni la vale ca nu cumva sa/i calce si pe ei.Si se resemnau si ei (doar unii)(ca majoritatea erau fanatici batuti in cap.)

de pizdele lu ehova ce sa mai zic;unele fanatice de le/ai fi pus pa post de tinta in poligon,fara remuscari;cu cine sa/ti si pui mintea ;majoritatea covirsitoare a iehovistilor sint muncitori;da daia cu salariu minim;da modesti daia ;atit au putut;puteau mai mult da secta le/a taiat arilple...

Ce sa mai zic de unii tineri costelivi care abia au iesit din ou;imbracati la costum de/i sufla vintu(saracii) da infatuati si pusi pa fanatism sectar de te miri de unde atita prostie in niste copcii anemici.

ii mai vad prin oras,si ma apuca voma;cite doi saracii cu geamantanele alea mari ;cu nodul la cravata cit un cartof,plictisiti,timorati;frustati ca nici dracu nu/i mai asculta.

Singura placere ce le/a mai ramas sa cleveteasca de unul ca mine(care si/a bagat scula in secta) sau altii.

Iar in ultimul an in secta a fost imposibil sa mai continuu.Veneam un pachet de nervi cind vedeam manipularea pe fata,spalarea pe creier;faptu ca sintem luati de sclavi prosti;cind am mai vazut cine ne reprezinta psihopatii aia falsi din corpu de guvernare cu moacele alea taeatrale;cine astia sa ma duca pe mine in "paradis?"excrocii astia de iluminatii (virfu piramidei sectei)la baza pionii;prostalanii)Au iesit din birloguri afara ca au vazut ca se darima sandramaua? si ce sa vezi? niste moaste senile,pierduti in spatiu;cita engleza stiu imi ajunge sa/i inteleg ce javre sint.

Intotdeauna isi vor gasi prostii lor,fanii lor,ca si popa pedofil Pomohac si ciocanu buclucas. :D

Asa ca secta dute dracu in america si du/i si pa fanaticii tai sa nu/i mai vad ca vomit.Sper sa crapi intr/o zi dar ti/ai ales un bisnis foarte profitabil;materia prima nu va disparea;Prostia omeneasca!
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: „Nemaifiind” sau „ne mai fiind”
« Răspuns #38 : August 10, 2017, 12:41:16 pm »
ce fain da voi astia care aveti credinta in zei.Acu u canicula asta ii puteti lua la rost...Ce aveti de gind zeiilor,sa ne aredti de vii?Puteti sa/i injurati si sa la dati papa...
Pa mine daca ma pus dracu :D sa fiu ateu nu pot sa/i injur;nu/i logic ;sa injur ceva ce nu exista.

Ups, am uitat ca voi ginditi sub imperiul fricii si nu va permiteti sa va luati zeii crestini la rost;dapoi sa/i injurati;trebe sa fi nebun :))

mi de feluri da crestini ;unii au mai multi sau mai putini zei;la unii si saraca Maria aia stiti voi violata in somn de "umbra" lu god;sau ce pula o fi fost :D;da deci si Maria e mare zeita;se roaga la ea de li/se rupe sufletu.

absolut toate gastile de crestini(nazisti) sint ignorati de zei la greu;dovada europa de V care se trezeste in ritm alarmant;astfel inchizinduse sute de biserici.Doar prostalaii de romani construiesc ;la fiecare popa o biserica;la fiecare popa iehovoist o sala a rahatului pa bat.

Da si nu ,nu vad romanii nimic ,anormal;ei merg inainte ca imbecilii pe mina sectei americane martorii lu Bindiu Titu;guru ratat ,al sectei ratate Javre Organizate.org

Ba stiu ca unii ati fost si mai prosti inainte sa dati de iehovisti;da asta nu va garanteaza ca n/ati intrat intr/o alta gasca de prostalani mai rafinati la costum si cravata(facti impresie ,frumuseiilor :D )

Apropo pina sa vina armaghedonu iehovisto biblic crestinoid;se pare ca o sa crapam prajiti da soare;deci chiar aveti de ce va teme ;insa credinta si zeii vi puteti baga in cur :D ! Pa.

Apropo citi veti crapa acum cu ocazia congreselor;stati dracu acasa nebunilor!



Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: „Nemaifiind” sau „ne mai fiind”
« Răspuns #39 : August 12, 2017, 12:49:48 pm »
Martorii lui iehova una dintre cele mai periculoase secte din lume potrivit presei straine;https://www.facebook.com/citynewstoronto/videos/10154651788706175/?hc_ref=ARSLBExNIGdTOY03RbPYLWhQfmrnqz0neq2GOkPrFctnUogj3MdEN-1tD2pBvjog42g&fref=gs

Toti care practica evitarea fata de cei care au plecat din secta;care au realizat ca secta este o uriciune pentru planeta...as vrea ca magaru lu Cristos sa/i violeze in gura;nu mi/a venit al;ta injurie mai cool in minte :D

Congrese/adunatura de nazisti,ss;amariti spalati pe creier,mintiti,abuzati,da si infatuati,amaritii cartierului etc.

nici o secta nu/i asa de balacarita,injurata,in lumea asta;ar trebuii sa de/a de gindit posibilor pretendenti la a fi membrii in secta.Realitatea e ca nu intereseaza pe nimeni ca tu vrei sa fi iehovist si iti vei distruge viata.

Unii is asa de creduli ,ca dupa ce isi nenorocesc viata lor ca sectanti;tin mortis ca, copii lor sa le mearga pe urme;asa de batuti in cap sint.

Unii is chiar fericiti si se simt foarte bine in secta;dar asta nu tine mult de obicei.

Altii vor murii iehovisti orce ar vedea si auzii negativ referitor la secta;aia sufera de dependenta morbida :D termenul imi apartine :D

ma bucur ca Rusia le/a venit de hac si ia interzis secta lui Bindiu Titu :D (ce/mi place sa/l fut pa vecinu meu;abuzatoru meu;hartuitoru meu;ca stiu ca nu va fi pedepsit de nimeni in viata asta)Da ce ma mai bucur ca si/a nenorocit familia facindu/i sclavii sectei americane MLI;minunat;infatuatii merita sa o ia in goarna;america e slaba si corupta;secta ia cumparat pe toti acolo;ei stau pe un munte de bani;banii lor sint fara numar si tot nu le ie de ajuns.

Ce ma distreaza cind is evitat de handicapatii lui iehova;eu ii privesc deschis in fata ;ma uit ca la niste gunoaie fara creier si ma bucur ca gunoaiele se aduna la olalta.

In rest ce sa va mai zic;ducetiva dracului :))))))))))))
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))