Autor Subiect: propunere pentru "martori lui Iehova"  (Citit de 16784 ori)

retrogradul

  • Vizitator
propunere pentru "martori lui Iehova"
« : Decembrie 16, 2013, 11:22:39 am »
Vreau sa aduc la cunostiinta "martorilor "zelosi ,ca ar trebui ca in zilele de sarbatoare a "crestinatatii apostate " ei sa nu manance nici un fel de aliment care se consuma de obicei in acele zile,cred ca e pacat sa manace ce nu le face placere,de asemenea le recomand un regim format din scoarta de copac buruieni ,deoarece" apostatii crestini"nu mananca in zilele acestea decat carne ,lapte ,cartofi ,dulciuri si "poporul credincios" nu se poate spurca.
Asa vor strange bani  multi  pentru "servul sclav fidel si prevazator "
A se trimite congregatilor de martori :Ordinul se executa nu se dicuta !!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline David

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 3.370
    • The Dirty Little Secret of Christianity
Re: propunere pentru "martori lui Iehova"
« Răspuns #1 : Decembrie 16, 2013, 05:47:31 pm »
Sarbatorile "crestinatatii apostate" nu constituie monopol asupra alimentelor, deci pofta-n cui :)
Domnul a fost cu Iuda; şi Iuda a pus stăpînire pe munte, dar n-a putut să izgonească pe locuitorii din cîmpie, pentru că aveau care de fier. - Judecatori 1:19

Offline george

  • Vestitor botezat
  • ***
  • Data Înregistrării: Sep 2013
  • Mesaje postate: 79
Re: propunere pentru "martori lui Iehova"
« Răspuns #2 : Decembrie 16, 2013, 08:39:01 pm »
le recomand un regim format din scoarta de copac buruieni ,deoarece" apostatii crestini"nu mananca in zilele acestea decat carne ,lapte ,cartofi ,dulciuri si "poporul credincios" nu se poate spurca.

retrogradatule,  scoarta de copac mananc-o tu cu tatu'! Poti sa mai iei pe cativa sa te ajute pana nu se incheie anul.

retrogradul

  • Vizitator
Re: propunere pentru "martori lui Iehova"
« Răspuns #3 : Decembrie 17, 2013, 08:56:50 am »
Oameni buni ,ce sariti asa ,va mai considerati inca iehovisti ,de va simtiti lezati. Eu am scris pentru acei martori(?) care citesc ,nu pentru fosti martori care acum s-au dat pe brazda.
Sa stiti ca uneori coaja de copac face bine par exemplu cea de salcam ajuta la diferite probleme digestive .
Eu am zis ca acest site e pentru cei dezghetati la minte,nu pentru cei suparati.
In rest va doresc sanatate ,ca-i mai buna decat toate!

Offline David

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 3.370
    • The Dirty Little Secret of Christianity
Re: propunere pentru "martori lui Iehova"
« Răspuns #4 : Decembrie 17, 2013, 04:54:00 pm »
Retro nici o problema, dar nu stiu de ce vorbesti la plural...
Domnul a fost cu Iuda; şi Iuda a pus stăpînire pe munte, dar n-a putut să izgonească pe locuitorii din cîmpie, pentru că aveau care de fier. - Judecatori 1:19

Offline Grivei

  • Pionier special
  • ********
  • Data Înregistrării: Mar 2012
  • Mesaje postate: 568
Re: propunere pentru "martori lui Iehova"
« Răspuns #5 : Decembrie 18, 2013, 12:51:26 pm »
george , da-i una in cap lu' retrogradul ... si bea-i oole!
Are you sad?
Are you depressed?
If so, we can help.

Smith&Wesson
When nobody loves you.

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline Alice

  • Pionier auxiliar
  • ****
  • Data Înregistrării: Sep 2012
  • Mesaje postate: 180
Re: propunere pentru "martori lui Iehova"
« Răspuns #7 : Ianuarie 01, 2014, 06:44:57 pm »
Ce crezi ca dupa ce am crescut si am trait intre ei, mai suntem chiar intregi la minte? Acum cand te uiti in urma unde ai fost ti se pare un cosmar.
Iov 38:10  când i-am pus hotar, şi când i-am pus zăvoare şi porţi;
11  când am zis: „Până aici să vii, să nu treci mai departe; aici să ţi se oprească mândria valurilor tale?”

koyos

  • Vizitator
Re: propunere pentru "martori lui Iehova"
« Răspuns #8 : Februarie 07, 2014, 04:53:24 pm »
Bah sa moara marcel pavel ce dusi santeti. Si aia care ati fost si aia care sunteti in prezent. Nu pot sa inteleg cum o fiinta bipeda poate sa inghita atatea porcarii. Pun pariu ca 90% din retarzi inscrisi sau care ati fost inscrisi aveti inteligenta sub medie si ati suferit in urma unui soc mintal de v-ati sclavagit in halul asta.
Bah eu va urez succes in viata voastra de sclavi si puneti naiba mana si mai cititi o carte!

Offline artymer

  • Pionier auxiliar
  • ****
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 191
  • batran de congregatie
Re: propunere pentru "martori lui Iehova"
« Răspuns #9 : Februarie 07, 2014, 10:21:15 pm »
Domnilor! NU va mai agitati degeaba!
Coios asta poate si-a luat numele dupa niste organe care ii lipsesc in viata de zi cu zi ! Si de asta e smecher doar in mediul virtual!
Sau poate e un prieten de-al nostru reinventat:)
Fiti blanzi cu prostia! Si cu prostii! Ei nu obosesc niciodata!
Veti cunoaste adevarul si adevarul va va face liberi!

koyos

  • Vizitator
Re: propunere pentru "martori lui Iehova"
« Răspuns #10 : Februarie 08, 2014, 01:11:01 am »
Bah sclavi trecuti, anteriori, posteriori, jegosi, actuali si viitori, faptul ca la un anumit moment dat ati facut parte din cacatul asta care se cheama turnul de cacat, martorii lu cacat nu face altceva decat sa demostreze ca sunteti oameni de nimic ma. Pentru voi nu conteaza religia, conteaza de unde bate vantul. Nu sunteti altceva decat niste nulitati ale acestei societati. Ati inteles? Nimic mah..vid..multime vida. La fel este si bibilica voastra, dovleacul ala pe care il tineti pe umeri si cand scriu aceste randuri va pufneste rasul ca nu aveti incotro..sunteti nimic mah. Indiferent cine ar fi involvo care ia apararea fratilor de o parte sau de alta a baricadei sau ratatii care la un moment dat l-au preaslavit pe Iehova si voopsss s-au iluminat ca niste beculete de craciun, aveti acelasi rang in fata mea. Ati fost, sunteti si veti ramane niste sclavi cat timp veti trai. No hai mars si faceti-ma ateu sau cum naiba numiti voi impstorii aia care nu cred in dumnezeul vostru.
Long live the queen...of hive!

Offline Grivei

  • Pionier special
  • ********
  • Data Înregistrării: Mar 2012
  • Mesaje postate: 568
Re: propunere pentru "martori lui Iehova"
« Răspuns #11 : Februarie 08, 2014, 05:52:38 pm »
muie vine de la mui ( gura , in tigaeste. in hindi/urdu s-ar zice mu) . una peste alta , esti cam boulean. :)
Are you sad?
Are you depressed?
If so, we can help.

Smith&Wesson
When nobody loves you.

Offline Grivei

  • Pionier special
  • ********
  • Data Înregistrării: Mar 2012
  • Mesaje postate: 568
Re: propunere pentru "martori lui Iehova"
« Răspuns #12 : Februarie 09, 2014, 10:52:20 am »
Bah chiuaua, ia zi drept, te futura fratii tai cat timp ai fost acolo in cur? Spune drept?
Nu
Ai luat-o fara sa zici ham pana te-ai trezit si tu ca in cur intradevar doare?
De unde stii ca doare cand o iei in cur , zi drept?!
Ai fost sclav in plantatia cea mare?
Da
Este ca daca la un moment dat ai avea un interes te-ai intoarce acolo si ai spune ca ti-a parut rau?
Nu
Hai, mars la cotet nu mai behai pe aici ca n-are farmec cand vine un fost sclav!
Urmatorulll
As jigni boii spunandu-ti ca esti bou. :)
Are you sad?
Are you depressed?
If so, we can help.

Smith&Wesson
When nobody loves you.

Offline george 2

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Ian 2014
  • Mesaje postate: 45
Re: propunere pentru "martori lui Iehova"
« Răspuns #13 : Februarie 09, 2014, 02:40:32 pm »
Cred ca adminii ar trebui sa intervina si sa domoleasca asemnea dialoguri. Cum spunea cineva, asemenea discutii demonstreaza ca acest site este apostat. Degradarea morala a unor useri este tot mai evidenta.

Offline Dorel Caminante

  • Administrator
  • Pionier regular
  • *****
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 211
Re: propunere pentru "martori lui Iehova"
« Răspuns #14 : Februarie 09, 2014, 06:41:04 pm »
Am şters postările ofensatoare. Evolvo s-a pricopsit şi cu un bănuţ pentru câteva zile.
Dacă nu există altă indicaţie, citatele biblice sunt din Sfintele Scripturi — Traducerea lumii noi.
Ioan 3:16; 2 Timotei 3:16