Autor Subiect: Spalarea la creier ,se practica la MARTORI?  (Citit de 69802 ori)

Offline Vasile H

  • Vestitor botezat
  • ***
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 90
Re: Spalarea la creier ,se practica la MARTORI?
« Răspuns #30 : Ianuarie 11, 2012, 01:22:30 pm »
Am urmarit si eu filmele ,si am tras aceeasi concluzie :fiecare grupare e cea mai buna,detine adevarul absolut,acolo e viata iar oriunde in alta parte e iadul adica moartea.Esti salvat sigur daca faci exact ce ti se cere in cele mai mici detalii dar te indrepti spre o moarte sigura si eterna sau spre chinul iadului daca pleci de la ei.
esti izolat de familie si prieteni doar pentru ca tu nu mai crezi ce cred ei sau nu mai faci totul asa cum il fac ei.Eu zic totusi ca este bine de vizionat asa ceva pe mine m-au ajutat foarte mult sa inteleg aceste tehnici folosite doar pentru a intimida si manipula,tehnici care se gasesc din plin si la martori.vazand ca si la altii se practica aceleasi lucruri si cam in acelasi mod ,incet incet sunt convins ca tot ce se urmareste peste tot dar si la martori sunt doar metode de ai tine pe oameni inauntru pentru ca e bine sa ai masa de manevra si cotizanti fideli.Vorba aia : pe ce sa cumpere mai marii nostri BMW-uri si sa traiasca in conditii de 4**** stele.Ar fi bine sa vada in ce conditii traiesc ceilalti si sa-i ajute ,asa ar merita ceea ce spune Biblia si anume : " indoita cinste".

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Spalarea la creier ,se practica la MARTORI?
« Răspuns #31 : Ianuarie 11, 2012, 01:23:58 pm »
Bine ma loaza tu chiar nu eti o loaza   :D ;) :),cum de am ratat acest film, care l-am vazut mai demult.
http://filmeonlinetari.com/load/drama/the_village/10-1-0-1259     
Trist insa, ca o viata de om ,am fost inselati de acesti oribili care se folosesc de tema Mesianica[care nu da gresi]pentru a ne face prizonierii lor,pentru a ne exploata in interesele lor bolnave;cei mai de la virf pt bani,unii ca sint creduli ,altii pentru onoruri ...diverse interese.Cum zicea Ilie ...Am pus botu la privilegii  :-\ Si saracii se chinuie mult sa fie credibili, insa sint doar niste marionete;papusarul sef stim cine este...sclavul fidel si perfid...Trezirea pt ei este dureroasa de aceia unii le este frica sa faca cercetari.Isi alunga din minte multele intrebari,neclaritati,indoieli cu privire la corabia in care s-au ratacit.No dic la EI. :-* Sarutul TREZIRII poate ;)
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline lokikirja

  • Vestitor botezat
  • ***
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 91
Re: Spalarea la creier ,se practica la MARTORI?
« Răspuns #32 : Ianuarie 11, 2012, 02:05:39 pm »
Marionete vor exista atata timp cat vor exista si papusari care le vor crea si slefui asa cum le place lor. Unele marionete scapa, altele indura...

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Spalarea la creier ,se practica la MARTORI?
« Răspuns #33 : Ianuarie 11, 2012, 02:46:11 pm »
Cred ca cea mai frustranta chestie a noastra,  a celor care ne-am trezit, este ca nu-i putem informa pe cei din interior de REALITATEA despre aceasta org.Sintem zugraviti de batrini mai rau ca dracu....De exemplu eu am inceput sa fac cercetari mai serioase si sa leg unele constatari personale abia dupa ce am fost stampilat,insemnat,hartuit.Vedeam ca aceste lucruri ce mi-se intimplau nu sint normale.Asa ca m-am informat,documentat, de pe net evident.Tot din cauza spalarii creierului...multi isi refuza aceasta imformare.Inbucurator este ca toti mai multi se trezesc si este clar si evident ca nu mai au mult pina aceasta organizatie se va prabusi exact ca comunismul,si multi o vor plinge :'( insa eu am sa ma bucur  8) :P
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Spalarea la creier ,se practica la MARTORI?
« Răspuns #34 : Ianuarie 12, 2012, 02:57:17 pm »
Fraierilor voi nu intelegeti? Noi va oferim paradisul pe" gratis".Aveti grija la proximitate nu va apropiati de apostati,poseda puteri oculte de la insusi santana,s-ar putea sa va arate o alta REALITATE si veti pierde viata vesnica.Stiti ce este viata vesnica   ?ce va asteapta acolo?Pentru "sclav" sintem doar Un PRODUS un NUMAR nu oameni cu sentimente.Asa ca rugativa, insa avem o problema...".Citat din film....Dumnezeu este tipul care te ignora" .......  din pacate! ::) ::) ::)

http://xfilmeonline.net/film/the-island-2005-film-online/      dejavu    @Lamb a venit cu idea acestui film.
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Spalarea la creier ,se practica la MARTORI?
« Răspuns #35 : Ianuarie 12, 2012, 03:19:15 pm »
 Imnul celor care s-au TREZIT! Ardei mei! :-* 8) ;) :)




DELIRIC 1 & SILENT STRIKE - Demoncratie
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline Corpul de Guvernare

  • Supraveghetor de zonă
  • ************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 994
  • băi uacitauăr, v-ați pus cu cine nu trebe!
    • Află adevărul despre Watchtower - în curând
Re: Spalarea la creier ,se practica la MARTORI?
« Răspuns #36 : Ianuarie 12, 2012, 03:43:01 pm »
Gabitzu, nu ti-o iesit ratota calumea?
L-ai mai bagat pe asta o data intr-un post :)

CdG
--
Omul nu va fi liber până când ultimul rege va fi spânzurat cu intestinele ultimului preot

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Spalarea la creier ,se practica la MARTORI?
« Răspuns #37 : Ianuarie 12, 2012, 03:57:48 pm »
 ;D ;DStiu dar imi place il gasesc mai usur daca il tot"bag" ;D :D ;) :) :-* :P  Mei voi stiti ce stiu eu???????
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline vio16

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 348
Re: Spalarea la creier ,se practica la MARTORI?
« Răspuns #38 : Ianuarie 17, 2012, 07:18:18 am »
Pina in prezent sa nu uitam ca religiile dealungul secolelor au fost formate pe principii scripturale ,dar trist ca au adaugat la aceste principii si legi doctrinale si despre aceste lucruri ap.Pavel prin epistolele sale explica lucrurile cum sint si care este scopul si ce este important sa cunoastem.Doar sa analizam activitatea lui inainte de a-l cunoaste pe Hristos si dupa aceea .Iar ca sa intelegem chit de periculoasa este manipularea ,puterea si rolul religiei in viata personala sa citim mesajul din Filipeni  capitolul 3;". Incolo, fratii mei, bucurati-va in Domnul. Mie nu-mi este greu sa va scriu mereu aceleasi lucruri, iar voua va este de folos.

2. Paziti-va de cainii aceia; paziti-va de lucratorii aceia rai; paziti-va de scrijelitii aceia!

3. Caci cei taiati imprejur suntem noi care slujim lui Dumnezeu prin Duhul lui Dumnezeu, care ne laudam in Hristos Isus si care nu ne punem increderea in lucrurile pamantesti.

4. Macar ca eu as avea pricina de incredere chiar in lucrurile pamantesti. Daca altul crede ca se poate increde in lucrurile pamantesti, eu si mai mult;

5. eu, care sunt taiat imprejur a opta zi, din neamul lui Israel, din semintia lui Beniamin, evreu din evrei; in ce priveste Legea, fariseu;

6. in ce priveste ravna, prigonitor al Bisericii; cu privire la neprihanirea pe care o da Legea, fara prihana.

7. Dar lucrurile care pentru mine erau castiguri le-am socotit ca o pierdere, din pricina lui Hristos.

8. Ba inca si acum privesc toate aceste lucruri ca o pierdere, fata de pretul nespus de mare al cunoasterii lui Hristos Isus, Domnul meu. Pentru El am pierdut toate si le socotesc ca un gunoi, ca sa castig pe Hristos

9. si sa fiu gasit in El, nu avand o neprihanire a mea pe care mi-o da Legea, ci aceea care se capata prin credinta in Hristos, neprihanirea pe care o da Dumnezeu, prin credinta.

10. Si sa-L cunosc pe El si puterea invierii Lui, si partasia suferintelor Lui, si sa ma fac asemenea cu moartea Lui;

11. ca sa ajung cu orice chip, daca voi putea, la invierea din morti.

12. Nu ca am si castigat premiul sau ca am si ajuns desavarsit; dar alerg inainte, cautand sa-l apuc, intrucat si eu am fost apucat de Hristos Isus.

13. Fratilor, eu nu cred ca l-am apucat inca; dar fac un singur lucru: uitand ce este in urma mea si aruncandu-ma spre ce este inainte,

14. alerg spre tinta, pentru premiul chemarii ceresti a lui Dumnezeu, in Hristos Isus.

15. Gandul acesta, dar, sa ne insufleteasca pe toti care suntem desavarsiti; si, daca in vreo privinta sunteti de alta parere, Dumnezeu va va lumina si in aceasta privinta.

16. Dar, in lucrurile in care am ajuns de aceeasi parere, sa umblam la fel.

17. Urmati-ma pe mine, fratilor, si uitati-va bine la cei ce se poarta dupa pilda pe care o aveti in noi. "
Mesajul expus in cele 17 versete poate sa ne ajute sa intelegem ca intre o manipulare si indeplinirea cerintei doctrinale are mai putina valoare si putere dechit MESAJUL DIVIN AL SCRIPTURII!!!!

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Spalarea la creier ,se practica la MARTORI?
« Răspuns #39 : Ianuarie 19, 2012, 05:45:51 pm »
Dr. William Sargant, un psihiatru de la Institutul Tavistock, a scris următoarele rânduri în cartea sa, Bătălia pentru minte, apărută în anul 1957:
„În mintea oamenilor pot fi inoculate tot felul de convingeri după alterarea anumitor funcţii cerebrale prin sentimente de teamă, mânie sau tulburare, induse accidental sau voit. Dintre toate consecinţele acestor tulburări, cele mai comune sunt alterarea temporară a judecăţii şi amplificarea sugestibilităţii. Manifestările de grup ale acestor tulburări sunt cunoscute uneori sub numele de „instinct de turmă” şi apar în mod spectaculos în timpul războiului, al epidemiilor grave şi în alte perioade similare de pericol comun, care sporesc anxietatea, şi implicit sugestibilitatea individuală şi în masă”.
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline Marcus

  • Pionier auxiliar
  • ****
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 164
    • Teoria deconspiratiei
Re: Spalarea la creier ,se practica la MARTORI?
« Răspuns #40 : Ianuarie 25, 2012, 09:59:37 pm »
inca un aspect in care se face evidenta spalarea pe creier sau macar tentativa unei spalari este asa-zisa "limba pura a adevarului" limba care exista doar in interiorul grupului (organizatiei) si este compusa din multitudinea de clisee pe care doar martorii le inteleg si le folosesc in mod excesiv ... clisee si exprimari care prin natura lor se leaga de anumite notiuni de baza referitoare la spiritualitate din creierul nostru si raman acolo afundate adanc in subconstient. Astfel chiar si in momentul in care o persoana decide sa plece, realizeaza ca ramane cu "gandirea de martor" adica inca vorbeste o limba pe care ceilalti nu o pot intelege... niciodata nu se poate desprinde complet de sistem fara sa sufere anumite efecte neplacute sau chiar dureroase. Acest lucru provoaca dependenta de grup si prin urmare intra prima in categoria detergentilor pentru spalarea pe creier.  >:(
Religia = fiica Sperantei si a Fricii care incearca sa explice Ignorantei natura inexplicabila a Necunoscutului.

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Spalarea la creier ,se practica la MARTORI?
« Răspuns #41 : Ianuarie 31, 2012, 08:28:01 pm »
Hipnotizarea Omului Modern – Miorita 2.0

G. I. Gurdjieff ► a fost un mare maestru venit din zonele de unde se spune ca au venit primii samani in Europa. Intr-una din carti acesta povesteste urmatoarea fabula :

A fost odata un saman foarte bogat, dar si foarte rau. Acesta avea foarte multe oi, dar era prea zgarcit ca sa plateasca ciobani si nici nu vroia sa ridice garduri in jurul pajistii pe care se aflau oile. Astfel oile se tot pierdeau prin padure sau chiar fugeau cand vedeau cum le jupoaie pentru carne si blana pe cele ramase in stana. Intr-un final samanul a gasit un remediu – a hipnotizat o oaie si i-a sugerat acesteia ca oiele sunt nemuritoare si ca jupuirea pielii este un proces deosebit de placut. Apoi i-a mai sugerat ca el este un stapan iubitor. Ultima sugestie pe care facut-o samanul oii a fost sa-i spuna ca de fapt nu sunt oi, ci lei, vulturi si oameni, iar unele oi sunt chiar samani.

Dupa aceasta programare relatia dintre saman si oi nu mai era bazata pe frica. Oile nu mai fugeau, ci asteptau pioase cand samanul dorea carnea si pielea acestora. Control subtil.
Suna cunoscut ? Religie ► ? Taxe ► ? Cine e samanul, cine sunt oile► ?

Traim intr-o transa colectiva, o transa in care ne hipnotizam unii pe altii, o transa spre beneficiul Arhitectilor Sistemului ► am ajuns sa traim in eternul maine sacrificand prezentul, credem ca fericirea sta in credite, iar pozitia sociala in exces de munca si consum. Vietile noastre sunt cliseice.
 
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Spalarea la creier ,se practica la MARTORI?
« Răspuns #42 : Februarie 08, 2012, 03:29:26 pm »
Si martorii sint experti in manipulare si spalare pe creier,insa sint mai perfizi si mai smecheri ca cei din filmul urmator;


secretele manipularii mentale



Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Spalarea la creier ,se practica la MARTORI?
« Răspuns #43 : Februarie 10, 2012, 04:56:26 pm »
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: Spalarea la creier ,se practica la MARTORI?
« Răspuns #44 : Februarie 14, 2012, 11:46:27 am »
BĂTĂLIA PENTRU MINTE: O SOCIETATE ROBOTIZATĂ

11 august 2011 prin cristianionescu 

Prima luptă în universul devenit rezidența diavolului a fost bătălia pentru a controla gândirea omului. Rațiunea este dependentă de informațiile pe care le primește. Ea este un spațiu modelabil. Dar, poate ea să fie controlată subversiv? Unul din scopurile politicii este controlul asupra societății prin formarea unei mentalități docile. Media folosește mesaje subliminale. Hipnoza este o metodă medicală de a deschide subconștientul și a-l investiga. În închisorile pentru deținuții politici din lagărul comunist se foloseau droguri care să slăbescă rezistența minții și a obține destăinuiri. 
V-ați întrebat vreodată de ce anticristul va crea sistemul de implantare a semnului său? Scopul oficial va fi de a elimina crima, furtul, terorismul. În realitate, el vizează controlul asupra minții. În urmă cu mai mulți ani, în nuvelele științifico-fantastice a apărut noțiunea unor vibrații sonore care să controleze mase întregi de oameni în supunere inconștientă la comenzile date. Conceptul va fi realizabil. Am stat de vorbă cu angajați specializați în domenii… să le zicem doar extrem de rafinate, ai unor firme tehnologice de vârf. Deși nu aveau decât informații parțiale și de detaliu, mi-au putut spune că proiectele la care lucrau sunt dincolo de ceea ce ne putem imagina ca posibil. Doream să știu mai mult dar erau legați de semnăturile pe care le dăduseră că nu vor deconspira secretele companiei. Unul mi-a confirmat doar atât:   când auziți de teorii conspiraționiste care aduc în discuție tehnologii foarte avansate, puteți liniștit să credeți că acestea nu sunt decât descoperirile de acum vreo douăzeci, treizeci de ani. Cele de acum sunt greu de imaginat ca fiind posibile și sunt străjuite cu înverșunare de instituțiile secrete care le finanțează.”

Atunci când se va trece la pecetluirea societății întru pierzarea veșnică, rețineți că a început ultima mare bătălie: cea pentru a-ți controla mintea. Bănuiesc că le lipsește un singur lucru: puterea de a o subjuga fără colaborarea subiectului. Aceasta trebuie obținută voluntar. Așa îmi explic faptul că nu va fi impusă cu forța.
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))