Autor Subiect: In curand vom vedea desene animate marca WTS.  (Citit de 13026 ori)

Offline Offline

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 394
In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« : Mai 31, 2012, 11:48:53 pm »
In curand Disney si Pixar vor avea un nou concurent ...
De ce copiii nostri sa vada numai desene pagane... a sosit timpul ca 'sclavul fidel si prevazator' sa apuce taurul de coarne si sa-l tranteasca la pamant.
Iata deci cat de minunati sunt fratii nostrii 'unsi'!
Ce s-ar face cei din clasa 'alte oi' fara de ei?
Vom avea lansarea animatiei la congresul din vara.
Iata doar doua mostre:

http://youtu.be/Ue_mAzaAaQs

http://youtu.be/9PnbDA02Y6A

Parinti, sunteti pregatiti pentru indoctrinarea copiilor vostrii?


Offline lokikirja

  • Vestitor botezat
  • ***
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 91
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #1 : Iunie 01, 2012, 11:01:21 am »
No comment !  :-X

Eli

  • Vizitator
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #2 : Iunie 01, 2012, 11:43:02 am »
NU AM CUVINTE!!!!

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #3 : Iunie 01, 2012, 12:31:33 pm »
Apropo de povestea asta cu Ascultarea...am venit de la program nervos si furios de tema ce ne-a fost tinuta cu privire la ascultare....Efectiv cerseau ascultarea fata de batrini ..insa s-a folosit si un ton dur,imperativ.Chiar i-am zis la "vecinu" ca de ce cersesc atita  ascultare?Na putut zice chiar nimic, dar a scos o mecla malitioasa ...cred ca se gindea ...mai calca tu pe alaturi ca vezi tu cum o s-ati vin eu de hac;ori te formam in tiparul nostru ori zbori.
Si am zburat  :o  :)

Cit despre filmulete "vorba" lu KIKI   :D chiar atit de fatis ...chiar i-au de prosti pe toata lumea;unde mai ii libertatea acelui copil de asi alege drumul in viata?Te mai miri ca unii dupa o viata de presiuni din partea parintilor fanatici o cotesc cu 180 grade si devin scirbiti definitiv   de religie?

Bineinteles ca trebuie facuta o educatie copilului dar nu poti s-ai rapesti toate bucuriile...
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline vio16

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 348
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #4 : Iunie 01, 2012, 05:05:16 pm »
Oma ..acum incep sa se trezeasca?destul de tirziu ,fiinca in generatia trecuta copii aveau programe speciale si era orchestra  .Era o activitate speciala si cu efecte pozitive ,dar a venit perioada cand investitiile in copii le au lasat deoparte dupa cum au si implementat mesajul ca sa nu lasi copii la facultati ,ci sa-i educi pentru a deveni pioneri si slujitori in campul lucrarii de predicare.Acum vad in ce au gresit si doresc sa recupereze  cumva lucrurile.Destul de tirziu si dureros ca ei singuri acum se dau de gol in mesajele pe care inainte le -au scris si transmis membrilor.Deci puterile care azi conduc prin orice mijloc de reclama doresc sa-si  atinga scopul  pentru a atrage atentie si a putea expune puterea si scopul ;Un mesaj educativ  mereu merita  atentie ,dar sa nu fie cu putere de manipulare dupa cum vedem ca azi se intimpla.Mereu am scris si transmis mesaje corpului de guvernare ca  dupa cum  ei in filiale  au construit  toate facilitatile  pentru confortul si interesul lor ,tot asa linga fiecare sala  trebuie sa fie o gradinita ,o scoala  ,un dispensar si un azil de batrini  ca si membrii congregatiilor formate sa aiba parte de aceleasi beneficii daca dorim unitate,fraternitate si iubire pentru semenul .Poate o sa inteleaga aceste lucruri fiinca astfel o sa piarda fiinca evreii,catolicii si multe alte dominatiuni au parte de asa ceva .Si este normal  sa fie asa dupa cum este fiecare cartier,comuna,sat cu toate facilitatile necesare pentru populatia ce o detine .Poate se vor trezi si din mers o sa inteleaga mesajul si banii pe care au ajuns sa-i obtina o sa inceapa sa investeasca si in scopul membrului simplu si cel mai sarac sa aiba acces la ceea ce are cel din cadrul filialei  .sa nu fie rob si stapin . :)Acesta este scopul normal organizatoric al uni organizatii religioase  pentru a detine un efect pozitiv si cu principiu scriptural. :)

Offline vio16

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 348
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #5 : Iunie 01, 2012, 05:25:36 pm »
Oma  sint surprins asupra celor scrise;"Iata deci cat de minunati sunt fratii nostrii 'unsi'!
Ce s-ar face cei din clasa 'alte oi' fara de ei?"
Vrei un raspuns sincer?Clasa 'alte oi' ,nu ar mi fi robii lor si ar putea sa investeasca pentru ei insisi si pentru beneficiul lor  si nicidecum a celora care au prin sacrificiul lor  un confort si lux aparte. :)
Stiu ca raspunsul este surprinzator si nu este pe placul celor unsi!!!Si ar fi cazul sa inteleaga mesajul si sa ajunga ca adevaratii ucenici  daca au pretentii la pozitii.Domnul Isus ce principiu a implementat in ucenici?Sa ajunga ca  ei?Ori mai degraba  au imprumutat datina si traditia carturarilor si fariseilor despre care ce spune DOMNUL ISUS  multimilor si ucenicilor?Citeste cu o mare atentie Matei capitolul 23.Si sa nu uitam ca ceea ce a fost in trecut azi se repeta si mesajul Tatalui ceresc este  la fel dupa cum este scris in ezechiel capitolul34.Si oile incep sa perceapa  pentru ce sint folosite si cu ce scop sint folosite.

Offline Vasile H

  • Vestitor botezat
  • ***
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 90
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #6 : Iunie 01, 2012, 08:22:02 pm »
Cred ca este o strategie de educare a copiiilor de mici in invatatura respectiva.Se stie ca copilasii sunt receptivi si sensibili si acumuleaza repede ceea ce vad si aud.Cum in ultimii ani multi martori au parasit organizatia si foarte putini au venit si deasemenea multi dintre copiii martorilor nu au mai dorit sa fie martori,si chiar parintii martori nu i-au mai incurajat asa de mult,probabil s-au gandit ca educati din frageda varsta unii vor ajunge peste ani sa fie sclavii WTS-ului.De asemenea or fi constatat ca parintii in valtoarea in care traiesc nu mai au mult timp pentru copii si probabil nu le predau cum vor cei de sus invatatura,or fi zis ca e bine sa o faca ei direct....si ce metoda mai buna!Am convingerea ca nimic nu este intamplator.

Offline Dagothur

  • Pionier special
  • ********
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 549
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #7 : Iunie 01, 2012, 10:07:08 pm »
copyright claim by the WTBS, video removed....

Offline lokikirja

  • Vestitor botezat
  • ***
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 91
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #8 : Iunie 01, 2012, 10:26:36 pm »
Mie personal, mi se pare o metoda mult prea invaziva pentru sufletul unui copil, dar asta se si doreste.
Strategia a fost bine gandita (evident !), punandu-se accent pe impactul vizual; si cum o imagine face mai mult decat o mie de cuvinte, vor exista si rezultate (it makes me YAWP).

Offline Offline

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 394
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #9 : Iunie 01, 2012, 11:31:49 pm »
Cat de binecuvantat ma simt deoarece ma hranesc cu recunostinta din hrana spirituala furnizata prin intermediul clasei sclavului fidel si prevazator care este singurul canal de comunicare dintre cer si pamant!
Abia astept ca toti copii fratilor sa se minuneze de aceste minunate desene animate!

Offline Offline

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 394
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #10 : Iunie 01, 2012, 11:48:09 pm »
Ce ma uimit pe mine la aceste desene este tupeul si manipularea prin care se mutileaza sufletul acelui copilas numit Caleb. Inca o dovada ca cei care au supervizat acel documentar animat nu au copii sau sunt ei cruzi din fire.
Ce am remarcat la mamica din filmulet este viclenia ei, viclenie care se vede din gesturi si din mimica. Practic isi manipuleaza copilul. Se purtau autoritar si rece cu baietelul iar apoi, dupa ce-si duceau lectia la bun sfarsit ii aratau niste gesturi false de afectiune.
Tipic WTS. Imi pare rau de toti copii Martorilor caci din vara va fi vai de cei mai multi. Nu vor mai vedea alte desene animate ci numai cele ale WTS. Imi si imaginez cu cata agresivitate va fi promovat DVDul cu animatia WTS. Parca si aud: 'Iata cat de bine se ingrijeste Iehova de noi prin intermediul sclavului sau fidel si prevazator!'.

In alta ordine de idei cred ca ati observat cat de repede a reactionat WTS si a eliminat de pe Youtube cele doua clipuri postate... Nu a durat nici macar 24 de ore full. Inca o dovada ca acest forum este urmarit si monitorizat pas cu pas. WTS speculeaza legile democratiei in folosul ei. Acestei organizatii ii trebuie niste legi mai aspre, tot asa cum ii asupreste si ea pe altii ca sa vada si sa inteleaga ce este tirania. Corpul de Guvernare este un tiran absolut.
Vai de omenire daca astfel de organizatii ar conduce-o!
Ei vor sa ia locul lui Dumnezeu dar pretind ca asculta de EL!
« Ultima Modificare: Iunie 01, 2012, 11:55:15 pm de Oma Desala »

Offline vio16

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 348
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #11 : Iunie 02, 2012, 01:04:48 am »
Eu de mult am spus ca ori ce forum cu privire la organizarea martorilor este monotorizat si orice comentariu sau subiect apare este citit.Dureros este ca nu este sinceritate si putere de comunicare .Trist ca nu doresc sa reabiliteze ranile  facute membrilor raniti si nu doresc sa accepte adevarul in ce gresesc.Intradevar daca ar avea afectiune si interes in lucrurile spirituale pentru a promova dragostea neconditionata si o adevarata slujire ,ar fi o binecuvintare si pentru membrii de rind fiinca ar beneficia de aceleasi conditii si confort pe care ei  au ajuns sa-l detina in cadrul filialelor .Ar fi un exemplu in vorbire,traire si scop de exzistenta,dar atita timp cat toti cei din conducerea filialelor se comporta ca cei din politica doar pentru bunastarea si confortul lor uitind de cei care le slujesc folosesc principiu de manipular si mesajul din Ezechiel  capitolul 34 are putere si pentru ei dupa cum si cel din Matei capitolul 23 are si este explicat chiar de catre Isus.Sint interesat sa vad care din ei  vor sa-mi raspunda in scris sau oricum si sa vad ce comentarii pot sa scrie daca tot discuta despre interes in pocainta si o adevarata traire. :)Si ce este trist  ,faptul ca doresc sa vada cine le promoveaza ideile si cum devin comentate .Dragii mei fiti sinceri si nu prefacuti .Luati exemplul DOMNULUI ISUS  si nu manipulati multimile si pe cei care va slujesc!!!!incercati sa vedeti ce inseamna dragoste adevarata si o adevarata slujire .Raspund direct provocarii fiinca observ ca cititi cu atentie mesajele si va retrageti reclama la comentariile care deja apar.Fiti cinstiti si nu mai va expuneti prin pretentii fiinca vin timpuri grele peste voi fiinca cei tineri acum au putere de accesare si de a cerceta lucrurile cum apar.Comentariul; este adresat voua care cititi ,spicuiti si sefii  ii informati .Am fost sincer,raman sincer si la provocari mereu voi raspunde doar cu adevar fiinca rana creata a lasat adinci urme si merita sa stiti ce a -ti creat dealungul anilor si sa intelegeti ca a-ti furat libertatea  membrilor de a gandi ,si de a trai in afectiune.Rezultatele incep sa se accentueze si sa se releve ca ori ce pacat facut in puterea intunericului si la lumina  se cunoaste efectul.O scriu din dragoste si cu iubire sa va redresati si sa intelegeti in ce gresiti!! :)

Offline lokikirja

  • Vestitor botezat
  • ***
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 91
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #12 : Iunie 04, 2012, 01:45:33 pm »
Hocus pocus, et voila, ca desenele au disparut ... tocmai cand vroiam si eu sa le revad.

Citat
Ei vor sa ia locul lui Dumnezeu dar pretind ca asculta de EL!
Thumbs up !

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #13 : Iunie 04, 2012, 02:57:46 pm »
Hai ca iti pun alt desen animat, sa nu te superi  :D


Watchtower Study at Kingdom Hall of Jehovahs Witnesses
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #14 : Iunie 04, 2012, 03:23:55 pm »
Iar aici se gaseste o intreaga colectie... :P

NewLight Zone JW Sales
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #15 : Iunie 04, 2012, 03:38:58 pm »
Iar aici  :D un alt punct de vedere  :P ::)

Atheist Comedy - The Great Flood
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline vio16

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 348
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #16 : Iunie 06, 2012, 09:32:58 pm »
Iata ca din nou sint deblocate si noul produs va ajunge in o lansare cu o mare reclama fiinca face un impact pozitiv asupra membrilor;
http://jwsurvey.org/cedars-blog/the-watchtowers-new-toy-story-what-parents-need-to-know
"Lessons they learn at a very young age can make an impression that lasts a lifetime.” It would be nice to think that the “lessons” conveyed in this film would be solely wholesome and beneficial ones. However, in the second film in particular, entitled “Lesson 2 – Obey Jehovah”, the underlying lesson is far from positive"

Offline lokikirja

  • Vestitor botezat
  • ***
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 91
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #17 : Iunie 07, 2012, 12:48:32 pm »
Frumos articolul Vio.
Un produs destinat copiilor cu un mare impact asupra parintilor supusi, care la randu-le trebuie sa-si supuna copiii, sa detina controlul asupra mintii lor inca de mici.
Un desen trist si obositor cu niste parintii tot timpul cu gura pe Caleb, pandindu-i parca orice mica greseala.

Offline Cineştiecine

  • Bătrân de congregație
  • *******
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 448
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #18 : Iunie 07, 2012, 05:36:48 pm »
Pe mine m-a întristat mult această situaţie. Vio, am citit cum am putut cu google translate atât articolul cât şi comentariile. Este îngrijorător cum vor să dezumanizeze copii aproape din faşă. Dar mulţi, foarte mulţi vor renunţa. Este inuman...

Offline vio16

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 348
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #19 : Iunie 07, 2012, 10:18:14 pm »
Pe unii ii intristeaza fiinca cunosc scopul ,pe altii ii face fericiti si dornici sa le detina. :) ;)

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #20 : Iunie 11, 2012, 01:33:13 pm »
Mai sint si alte marci de desene animate.....dar adevarul supara! >:( :o ??? ::) :P 8) :-X
Da trebe sa recunosc, m-au enervat rau martorii lu Pacala incit ii desfintez si pe ei si religia crestina in general..dar...doar cu DOVEZI! SORY!Nu am nici o vinaq ca zeul vostru ii doar putin cam criminal  :o ??? ::) 8) psst!

Biblia in "context"
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline vio16

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 348
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #21 : Iunie 12, 2012, 05:50:15 am »
Gaby zelul omului este criminal din momentul ce a cazut in pacat si ajunge razvratit impotriva LEGII DIVINE prin pretentiile care se expune.Legea justitiei la fel este folosita de protectie si apare in puterea ei pentru cei care o incalca .Dureros este ca multi azi se expun in pretentii si ca hotii se expun crestini si persoane sincere ,dar in momentul cand le descoperi  personalitatea duplicitara mai au curajul de scriu;"Stii frate Chis ca acuzatiile pe care mi le aduci sunt nefondate
Poate ar fi timpul sa te opresti
Multumesc"
http://christ4ro.com/2010/11/04/popas-pentru-suflet-blogul-pastorului-cristian-ionescu/
Chiar daca faptele ii dau de gol astfel prin paginile de accesare;
http://izvoarecodrene.blogspot.com/2012/03/ziarul-necenzurat-al-lui-ioan-romeo.html
Inainte de a aparea internetul si accesul usor la informatie ,nu detineau frica si puteau sa manipuleze si sa se expuna cum doreau fiinca ei erau siguri ca nimeni dintre membri nu au acces la informatie dupa cum nici membrii din organizatia martorilor nu cunosc sistemul financiar,si departamentele care exzista in buna functionare,investitie si protejare fata de anumite cazuri de judecata care mereu le apar in provocare si putini stiu cati bani se folosesc pentru a fi castigate si ferite de despagubiri financiare.Deci azi este greu sa te lupti cu astfel de persoane si daca ajungi sa devii o victima a lor  lupta pentru adevar  nu este usoara si astfel deruleaza .Un mic exemplu doar ,dar altele se expun  in puterea coruptiei  cu multul mai periculoase si cu valori greu de inteles pentru foarte multi.Deci ferice de cel ce nu ajunge sa fie implicat in astfel de lucruri si chiar nu ajunge sa fie ranit in viata personala de astfel de persoane care nu detin un moral de crestin .

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #22 : Iunie 12, 2012, 07:32:38 am »
Da Vio ai si tu dreptatea ta ...lumea ii facuta din alb si negru,lumina si intuneric,cald si rece.....asa ca toti avem dreptate.. :D ;traim intr-o lume duala ...lumina nu ar putea iesii in evidenta fara intuneric.
Insa aceasta REALITATE in care traim ii un pic cam naucitoare.
Sa nu te miri ca s-a mai redus activitatea pe forum;spiritualii nu au chef sa se trezeasca,prefera sa stea cu capul in nisip ca strutul.Intotdeauna va fi cite unu care sa le de-a cite un sut in fund sa se trezeasca  :D si ala is ioh  :D :o :P 8) Ei nu au argumente in fata ratiunii si evidentei!Vor continua sa doarma pina viata are s-ai ia la suturi.Vor avea ocazia POATE sa se trezeasca!
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline vio16

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 348
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #23 : Iunie 13, 2012, 08:24:16 pm »
Gaby ,ai dreptate si intradevar .."lumea ii facuta din alb si negru,lumina si intuneric,cald si rece.....asa ca toti avem dreptate.. ;traim intr-o lume duala ...lumina nu ar putea iesii in evidenta fara intuneric."
Se vede ca unii prefera intunericul si au o mare frica fata de LUMINA.Nu este de mirare fiinca in intuneric se merge prin bijbiite si in intuneric se pot face multe lucruri care nu se vad in aparenta pina ce se foloseste puterea luminii.Iar atunci multi doresc sa se ascunda si prefera galeriile de subteran  din multe motive doar de ei stiute.Omul azi este liber sa aleaga si ferice de cel care stie ce sa aleaga si se poate bucura in viata de perceperea sa.Dureros este pentru cei care se lasa manipulati  si devin robii semenilor lor .

Offline corina90

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Iul 2012
  • Mesaje postate: 52
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #24 : August 08, 2012, 07:22:33 pm »
Am cautat si eu, am gasit pe youtube mai ales ca au fost lansate la congresul de luna trecuta:
Cum poti sa devii prietenul lui Iehova ep I
Nu stiu ce sa zic, e un program de implementare a ideilor martorilor in capul copiilor mici. Va avea succes, ganditi-va ca pe o persoana matura ce usor au prostit-o, un copil care e manipulat inca de mic de parinti va considera religia aceasta ca ceva ce il caracterizeaza pe el si nu va reusi sa o schimbe(slabe sanse)

Offline Cineştiecine

  • Bătrân de congregație
  • *******
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 448
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #25 : August 08, 2012, 07:46:55 pm »
Nici nu mă mir că atât de mulţi tineri părăsesc organizaţia de cum devin majori. Biet copil traumatizat. Mă felicit încă odată că nu mi-am îndobitocit copii!

Offline corina90

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Iul 2012
  • Mesaje postate: 52
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #26 : August 08, 2012, 08:26:50 pm »
Adevarat e ceea ce ai spus. De asta se teme organizatia, ca atunci cand vor creste, copii nu vor mai avea interes pt. organizatie. De aceea ei i-au  demersurile necesare ca inca de cand sunt mici, copii sa fie manipulati  :(

aah, era sa uit, partea a 2-a(pt. doritori :))):
Cum poți să devii prietenul lui Iehova - 2. Ascultă de Iehova
« Ultima Modificare: August 08, 2012, 08:29:17 pm de corina90 »

Offline williams Rian

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Iul 2012
  • Mesaje postate: 61
  • Believe in miracles!
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #27 : August 08, 2012, 11:29:33 pm »
E trist :( pentru acesti copii pentru ca n-au de ales :'(
(never stop believing)

Offline corina90

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Iul 2012
  • Mesaje postate: 52
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #28 : August 09, 2012, 10:30:13 am »
Si mai trist va fi cand va face wts-ul o obisnuinta din asta si ii va pune pe parinti sa ii oblige pe copii sa nu se uite la alte desene inafara de acestea.

Offline williams Rian

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Iul 2012
  • Mesaje postate: 61
  • Believe in miracles!
Re: In curand vom vedea desene animate marca WTS.
« Răspuns #29 : August 09, 2012, 10:33:57 pm »
Tortura curata!  Vor fi fabricati noi robotii..ceva prototipe elaborate programate sa Ucida libertatea umana! :(
(never stop believing)