Autor Subiect: muzica.ce va place?  (Citit de 75098 ori)

Offline lokikirja

  • Vestitor botezat
  • ***
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 91
Re: muzica.ce va place?
« Răspuns #195 : Mai 11, 2012, 10:05:11 pm »
Asta e pentru cine s-o nimeri:  :P

Pink Floyd - Another Brick In The Wall (HQ)

Iar asta e pentru mine, cause I have a vertigo right now !

U2 - Vertigo

Offline page

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Feb 2012
  • Mesaje postate: 330
Re: muzica.ce va place?
« Răspuns #196 : Mai 14, 2012, 11:42:17 pm »

Offline vio16

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 348
Re: muzica.ce va place?
« Răspuns #197 : Mai 15, 2012, 08:40:20 am »
Frumos si merita ascultat!!! ;)

Offline hotziu1

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Mai 2012
  • Mesaje postate: 65

Offline hotziu1

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Mai 2012
  • Mesaje postate: 65
Re: muzica.ce va place?
« Răspuns #199 : Mai 16, 2012, 06:02:04 am »
gasesc mult mai relaxant si pozitiv sa ascult si sa postez muzica ce-mi place decat sa ma disput pe versete biblice...

http://youtu.be/ftjEcrrf7r0

http://youtu.be/w_DKWlrA24k

http://youtu.be/fregObNcHC8

Offline vio16

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 348
Re: muzica.ce va place?
« Răspuns #200 : Mai 16, 2012, 06:33:25 am »
un videoclip care reda alegerea omului in viata ;si sint multe de invatat si chiar la multe se poate medita fiincaa este realitatea cu care azi o mare parte din omenire se confrunta si nu inteelege ;de ce si care sint avantajele si dezavantajele;
Amish World's Squarest Teenagers part 1

Offline vio16

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 348
Re: muzica.ce va place?
« Răspuns #201 : Mai 16, 2012, 06:37:27 am »
alegerea destinului si experienta vietii ofera o gama variata de multe surprize si rezultatul  doar la sfirsitul vietii unii ajung sa-l cunoasca .Si Solomon in viata sa a expermentat multe dar la incheiere  ;ce scrie?Interesant mesaj si chiar plin de un mare adevar.Eclesiastul cap.12.

Offline hotziu1

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Mai 2012
  • Mesaje postate: 65
Re: muzica.ce va place?
« Răspuns #202 : Mai 16, 2012, 08:06:28 am »
interesant,daca iar ne iei cu versete ne omori cu zile.pai daca extragi radical indice 7 din eclesiastul 11:4 si inmultesti cu integrala din efeseni 2:7 din care scazi derivata de marcu 4:4 imparti rezultatul la exodul 13:12  si inmultesti totul cu e la x de aici rezulta clar ca isus a fost defapt o femeie.acesta este un calcul simplu de gen wts care se pare ca ti-a intrat in sange...



Offline vio16

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 348
Re: muzica.ce va place?
« Răspuns #203 : Mai 17, 2012, 09:53:09 am »
 hotziu1,pentru unii lucra schema pe care ai scris-o in comentariu in principiu filozfic si doctrinar ,dar in puterea adevarului lucrurile apar sub o alta forma de intelegere si ordine de idei!!!Si tu intelegi bine acest lucru ,dar ai ajuns foarte dezgustat de adevarul pe care l-ai gasit.Totusi trebuie sa fii tare si sa intelegi ca intre puterea credintei si a religiei este o mare diferenta si cel ce a format religia nu a format si credinta!Dar acea persoana doreste sa distruga credinta omului ;2 Tesaloniceni capitolul 2!Citeste mesajul cu atentie si pe urma mediteaza asupra celor scrise sa intelegi din ce cauza azi lucrurile apar asa cum sint in viata umana!!Oricum succes pentru fiecare si putere de a putea intelege si vedea lucrurile asa cum sint si se dezvaluie pe paginile SFINTELOR SCRIPTURI fiinca sint de mare folos omenirii;2 Timotei cap.3 cu 16 la 17.Toate le scriu de fapt ca o incurajare si nimic altceva!!

Offline vio16

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 348
Re: muzica.ce va place?
« Răspuns #204 : Mai 17, 2012, 09:59:24 am »
videoclipul postat de mine cu privire la tinerii de Amishi si cei din lumea pe care o descopera in calatorie explica simpla alegere pe care omul o face si stagiul in care ajunge in societatea in care se gaseste!Rezultate pe masura si satisfacere la fel !Dar la urma urmei care este realitatea satisfacerii umane? :)

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: muzica.ce va place?
« Răspuns #205 : Mai 17, 2012, 01:24:38 pm »
Din cite stiu Orgasmu  :o  ;D ;D ;D  :P  :o
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline lokikirja

  • Vestitor botezat
  • ***
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 91
Re: muzica.ce va place?
« Răspuns #206 : Mai 17, 2012, 06:47:05 pm »
Pentru ca tot ne vor onora cu prezenta vara asta...
Red Hot Chili Peppers - By The Way (Video)

Offline hotziu1

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Mai 2012
  • Mesaje postate: 65
Re: muzica.ce va place?
« Răspuns #207 : Mai 18, 2012, 06:30:11 am »
mai vio16,eu iti zic spre binele tau,nu din rautate.ai citit destul biblia,e suficient.nu poti extrage mai mult din ea.sunt lucruri interesante,si mai putin interesante,dar nu e singura carte interesanta din lumea asta.nu cred ca are un efect pozitiv faptul de a incerca sa sapi mereu in acelasi loc.isus a avut o influenta foarte mare asupra omenirii dar nu neaparat pozitiva.de exemplu budhismul e mai pacifist si mai pozitiv decat crestinismul.eu sunt liber cugetator,si vreau sa cred impartial.credinta este pentru mine optica si viziunea despre viata si univers.nu am pretentia ca stiu un adevar,dar mai degraba stiu ce nu e adevarat.am mai spus si ma repet,daca isus ar trai ,si el ar fi surprins de proportiile pe care le-a atins farsa sa.oricum,sa nu uitam ca in timpul sau marea majoritate nu a crezut in el.crestinismul a prins pe fondul unei societati ultra-religioase cum era in israel,si ca o contra a lumii decazute din imperiul roman.sa incercam sa vedem lumea mai realist,eu nu vad niciun diavol,nu vad ingeri si nici nu vorbesc cu dumnezeu.pentru mine un documentar pe national geographic sau discovery,sau historia aici la noi,e mult mai util,mai pozitiv si mai ancorat in realitate decat o discutie fara noima pe seama nuantelor unui verset biblic.iti recomand sa lasi biblia 3 luni deoparte sa vezi daca nu te simti mai bine.eu unul ma simt excelent,free mind.wts este SIDA,boala declansata,iar Biblia este HIV,virusul in stare latenta.din HIV poti da in diverse boli,SIDA e doar una dintre ele.
« Ultima Modificare: Mai 18, 2012, 06:37:23 am de hotziu1 »

Offline vio16

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 348
Re: muzica.ce va place?
« Răspuns #208 : Mai 18, 2012, 07:17:54 am »
Pentru hotziu1 as putea sa spun ca dezamagirea doctrinala a martorilor a adus o mare rana in viata ta si nu merita sa fii atit de impotrivitor unui mesaj divin benefic vietii umane .Chiar daca ai descoperit puterea de manipulare ,eu zic ca nu merita sa abzici la credinta fiinca credinta este aparte si deosebita fata de puterea religioasa doctrinala.Moralul si etica  in societatea umana e pe principiu divin ,dar fiinca acest principiu divin este tot mai mult negat  ,lumea ajunge in o degradare sociala tot mai mare chiar in ciuda descoperirilor care apar in domeniul anumitor departamente . :)E bine daca ajungi sa citesti si alte carti cu acelas mesaj care apare scris pe paginile Scripturii si merita meditat la tot ce se expune ,dar maimult merita sa luam in considerare ce este adevarat si benefic noua in aceasta viata!!! :)

Offline vio16

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 348
Re: muzica.ce va place?
« Răspuns #209 : Mai 18, 2012, 07:28:43 am »
hotziu1 ,pentru binele meu sincer sa fiu i-mi port de grija si nici nu doresc sa abzic la mesajul Scripturii chiar daca indemnul si dorinta este pentru asa ceva.Nu uitam meszajul simplu din Iosua capitolul 1 cu versetul 8 si nici de Proverbe cap 3 cu 1 la 10.Asa ca o chestie informativa merita caa mesajul sa fie luat in considerare si cand vei ajunge in necaz i-ti vei aduce aminte de aceste versete.Ia ce este bun si folositor  ,nicidecum ce este doctrinal si manipulator pentru un scop egoist si cu putere de robie!!! ;)Sint multe de discutat si nu merita sa fii frustrat ,dar nici sa abzici la o etica de un standard aparte fata de ce se intimpla in multe locuri din aceasta lume.Informatia buna si de folos este mereu cheia succesului .Depinde ce alegi si cum doresti in viata sa devii;1 Corinteni cap.15 cu 33la 34. :) ;) :D