Autor Subiect: muzica.ce va place?  (Citit de 74534 ori)

Offline page

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Feb 2012
  • Mesaje postate: 330
Re: muzica.ce va place?
« Răspuns #210 : Mai 18, 2012, 10:49:05 pm »
Frumos si merita ascultat!!! ;)
multumesc!:)

Offline page

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Feb 2012
  • Mesaje postate: 330
Re: muzica.ce va place?
« Răspuns #211 : Mai 18, 2012, 10:49:49 pm »
Green Sun - Simplicity
Green Sun - Simplicity

Offline hotziu1

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Mai 2012
  • Mesaje postate: 65
Re: muzica.ce va place?
« Răspuns #212 : Mai 19, 2012, 05:04:02 am »
eu nu mai fac demult referinte la versete,ele nu sunt lege pentru mine.sunt multe idei bune recunosc,incerc sa imi insusesc ce e bun,si atat.de exemplu tu daca ai exagerat cu biblia faci multe greseli elementare de gramatica.'i-mi port de grija','i-ti vei aduce aminte' se scriu legat,fara cratima.e adevarat ca nu e esential asta in viata dar mai multe la un loc iti pot largi orizontul.furnica ce se plimba pe tablou nu vede niciodata imaginea de ansamblu.desprinde-te de biblie si vei vedea frumusetea vietii.eu nu sunt deloc frustrat,sunt foarte bine,fac si sport,am viata de familie,am prieteni.in viata nu m-am plafonat in biblie sau la martorii lui iehova.am facut si 2 facultati de atunci,traiesc in canada.sunt increzator in mine si mult mai optimist decat sa astept regatul cerurilor.

Offline vio16

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 348
Re: muzica.ce va place?
« Răspuns #213 : Mai 19, 2012, 09:16:26 am »
multumesc pentru ajutor  si este bine ca incerci sa acepti ce este bun.mesajul pentru asa ceva este scris;"16. Toata Scriptura este insuflata de Dumnezeu si de folos ca sa invete, sa mustre, sa indrepte, sa dea intelepciune in neprihanire, 17. pentru ca omul lui Dumnezeu sa fie desavarsit si cu totul destoinic pentru orice lucrare buna."Insa se vede ca pentru multi mesajul ei este desconsiderat si filozofat pentru un interes aparte! :) Cat despre facultati;cinste tie si cine are carte are si parte de multe in viata!!!Succes deplin si multa fericire alaturi de cei dragi.


Offline hotziu1

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Mai 2012
  • Mesaje postate: 65
Re: muzica.ce va place?
« Răspuns #214 : Mai 20, 2012, 07:11:26 am »
bai vio,tu nu esti un om rau,dar,tu iei biblia ca pe o referinta absoluta.in fapt biblia este o culegere de mai multe carti scrise de oameni.societatea religioasa in care ei traiau atribuiau orice lucru pozitiv lui dumnezeu,sau,daca era negativ,diavolului.defapt nu toate cartile biblice si autorii lor au pretentia ca sunt inspirate de dumnezeu ca in timotei 3:16 ce mi-l citezi.multi isi dau cu parerea sau fac simple observatii,chiar solomon face asta in proverbe.dumnezeu este raspunsul simplu la fiecare intrebare fara raspuns.daca lumea ar fi stat in aceste explicatii astazi am fi fost in continuare in evul mediu.unul ca thomas edison ar fi stat linistit in asteptarea raspunsurilor dumnezeiesti,nu ar fi mai inventat nimic.am fi executat in continuare pe cei care nu erau de aceeasi credinta cu noi,cum se intampla si azi in afganistan,iran sau pakistan.biblia poate fi o carte frumoasa dar orice lucru care e in exces nu are rezultate pozitive.sa ne largim orizontul,destul am fost tinuti captivi de aceste canoane.

http://youtu.be/6V3bveKQwuQ

http://youtu.be/XLgYAHHkPFs
« Ultima Modificare: Mai 20, 2012, 07:27:47 am de hotziu1 »

Offline vio16

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Dec 2011
  • Mesaje postate: 348
Re: muzica.ce va place?
« Răspuns #215 : Mai 20, 2012, 09:24:43 am »
hotziu1 ,largirea orizontului pentru om este o enigma chiar daca crede ca stie ceva.In fond limita fiecarei persoane este limitata si unii ajung inteligenti in anumite domenii si in altele sint la pamint.Si un lucru sa nu uitam;domeniul religios prin implementarea cerintelor doctrinale slabeste si  intuneca mesajul simplu al Scripturii.Iar noi ca un produs finit al religiei ajungem straini fata de mesajul simplu chiar si fata de notiunea ;"a spune si trai adevarul."Negarea este mai usoara si mai dorita din multe cauze si tu o stii destul de bine .Din ce cauza ?Fiinca sistemul nostru este firusat si prin selectie detinem numai anumite programe cu o anumita informatie denaturata.Si in momentul cand se dezvaluie anumite cauze ,unii abzic la cercetare si la imbunatatirea sistemului care poate sa dezvaluie lucruri si mai noi daca se introduc programe noi .In timp acest lucru se va dovedi si multi in viata o sa regrete fiinca in timp se vede efectul abzicerii exact la ce ai scris!Noi nu trebuie sa ramanem la "evul mediu" ci sa ne largim orizontul de gandire si sa intelegm din ce cauza lucrurile sint asa.Multi au o frica sa comunice ,sa studieze si chiar sa iasa din tiparul de gandire al religiei doctrinare.Si cand apare frica ,abzicerea la cercetare stiintifica ,sociala,economica,politica ...e.t.c; stim ce se intimpla?O instabilitate si o ambalansare care dauneaza mult sistemul uman si il expune exact la ceea ce azi vedem.Acum fiecare poate sa inteleaga aceste lucruri ,doar prin capacitatea mentala pe care ajunge sa o detina in conjuctura in care se gaseste.Daca oamenii ar cunoste realitatea ;raspunsurile ar fi pe masura si efectele la fel.Deci....depinde de fiecare ce detine in "Hard Memory Controllers'
http://www.altera.com/technology/memory/controller/hard-memory/mem-controllers.html
Lucrurile sint destul de complexe si chiar greu de inteles mai ales daca nu detinem si anumite pregatiri in facultatile de domeniu!!!Cu stima si respect.

Offline lokikirja

  • Vestitor botezat
  • ***
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 91
Re: muzica.ce va place?
« Răspuns #216 : Mai 20, 2012, 09:30:15 pm »
Azi m-am setat si eu pe muzica romaneasca. Ploaia e de vina  :P

Cargo - Ploaia [live]

Valeriu Sterian -- Amintire cu haiduci

Offline lokikirja

  • Vestitor botezat
  • ***
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 91
Re: muzica.ce va place?
« Răspuns #217 : Mai 23, 2012, 10:23:45 am »
You take a mortal man
And put him in control
Watch him become a god
Megadeth Symphony Of Destruction HD (That One Night Live in Buenos Aires)(2005)

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: muzica.ce va place?
« Răspuns #218 : Mai 23, 2012, 11:25:35 am »
Kiki vezi ca risti sa ne faci pe toti rokeri si ma tem ca no sa ne mai placa melodiile regatului   :o  :P :D
Faina pesa  ;)
 
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline lokikirja

  • Vestitor botezat
  • ***
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 91
Re: muzica.ce va place?
« Răspuns #219 : Iunie 07, 2012, 11:50:31 am »
Hmmm, nimic nou pe aici...  :P


Say your prayers little one
Keep you free from sin
'til the sandman he comes
Metallica - Enter Sandman

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: muzica.ce va place?
« Răspuns #220 : Iunie 10, 2012, 11:28:54 am »
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline page

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Feb 2012
  • Mesaje postate: 330
Re: muzica.ce va place?
« Răspuns #221 : Iunie 26, 2012, 10:00:11 am »
Mischa Maisky - Rachmaninoff Vocalise.flv
Mischa Maisky - Rachmaninoff Vocalise

Offline page

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Feb 2012
  • Mesaje postate: 330

Offline lokikirja

  • Vestitor botezat
  • ***
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 91
Re: muzica.ce va place?
« Răspuns #223 : Iunie 29, 2012, 08:45:35 pm »
Hey, they´re back !  :) si vin si in Romania  :)
\m/
Garbage - Blood For Poppies

Offline page

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Feb 2012
  • Mesaje postate: 330
Re: muzica.ce va place?
« Răspuns #224 : Iunie 30, 2012, 04:23:51 am »
"ADEVARUL" :)

Până nu iubim adevărul, nu-l putem cunoaşte. (Blaise Pascal)

The Elegance of Pachelbel - beautiful version CANON - very special