Sondaj

Sunt toţi creştinii unşi cu Spirit Sfânt?

Da
5 (83.3%)
Nu
1 (16.7%)
doar 144.000
0 (0%)

Numărul total de membrii care au votat: 6

Autor Subiect: unşi cu Spirit Sfânt  (Citit de 6389 ori)

Offline ilie

  • Pionier special
  • ********
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 540
Re: unşi cu Spirit Sfânt
« Răspuns #15 : Aprilie 07, 2012, 07:48:17 pm »
FELICITARI,Page,ai adus argumentele potrivite!Calea are o bila alba,cat planeta pamant,
foloseste bine scripturile...Fapte 17:11!Orice om spiritual(duhovnicesc) este inteles greu sau deloc de oamenii 'firesti" Oricum,totdeauna majoritatea nu are dreptate...ca si in sec1.Isus a fost categoric:
cine nu se naste din  nou din apa si din duh,nu poate intra in imparatia cerurilor!

De altfel nu exista doua feluri de crestini aprobati!;este manipulare!TOTI CRESTINII,care compun
"corpul lui Isus",au o singura credinta,un singur botez,o unica speranta!Isus este "capul lor",
si sunt unsi,copii ai lui Dumnezeu...si intra in al doi-lea legamant!Alin este tare in scripturi,
ca Apolo!Bravo lui,bravo tie pt.argumente....salutari!


Offline calea

  • Bătrân de congregație
  • *******
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 464
    • Calea Crestina
Re: unşi cu Spirit Sfânt
« Răspuns #16 : Aprilie 08, 2012, 08:16:34 am »
Ioan 17:20  Şi mă rog nu numai pentru ei, ci şi pentru cei ce vor crede în Mine prin cuvântul lor.
21  Mă rog ca toţi să fie una, cum Tu, Tată, eşti în Mine şi Eu în Tine; ca şi ei să fie una în noi, pentru ca lumea să creadă că Tu M-ai trimis.
22  Eu le-am dat slava pe care Mi-ai dat-o Tu, pentru ca ei să fie una, cum şi noi suntem una,
23  Eu în ei şi Tu în Mine; pentru ca ei să fie în chip desăvârşit una, ca să cunoască lumea că Tu M-ai trimis şi că i-ai iubit, cum M-ai iubit pe Mine.

Dragă Ilie, ţi-am trimis un mesaj pe privat.
"Nici o minciună nu este din adevăr" - 1Ioan 2:21.

Offline ilie

  • Pionier special
  • ********
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 540
Re: unşi cu Spirit Sfânt
« Răspuns #17 : Aprilie 08, 2012, 08:57:57 am »
Multumesc,Alin.!Felicitari pt. modul in care folosesti Biblia.Dumnezeu si Domnul Isus sa te binecuvanteze!
Salutari.!

Offline calea

  • Bătrân de congregație
  • *******
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 464
    • Calea Crestina
Re: unşi cu Spirit Sfânt
« Răspuns #18 : Aprilie 08, 2012, 10:30:29 am »
Dumnezeu să te binecuvânteze şi pe tine Ilie, dacă vi în mai la Arad, sună-mă pe mobil şi sperăm să ne întâlnim cu ajutorul Domnului!

Revin la topic cu mai o dovadă biblică:

Ioan 10:16  Mai am şi alte oi, care nu sunt din staulul acesta; şi pe acelea trebuie să le aduc. Ele vor asculta de glasul Meu şi va fi o turmă şi un Păstor.
"Nici o minciună nu este din adevăr" - 1Ioan 2:21.

Offline page

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Feb 2012
  • Mesaje postate: 330
Re: unşi cu Spirit Sfânt
« Răspuns #19 : Aprilie 08, 2012, 03:39:11 pm »
FELICITARI,Page,ai adus argumentele potrivite!Calea are o bila alba,cat planeta pamant,
foloseste bine scripturile...Fapte 17:11!Orice om spiritual(duhovnicesc) este inteles greu sau deloc de oamenii 'firesti" Oricum,totdeauna majoritatea nu are dreptate...ca si in sec1.Isus a fost categoric:
cine nu se naste din  nou din apa si din duh,nu poate intra in imparatia cerurilor!

De altfel nu exista doua feluri de crestini aprobati!;este manipulare!TOTI CRESTINII,care compun
"corpul lui Isus",au o singura credinta,un singur botez,o unica speranta!Isus este "capul lor",
si sunt unsi,copii ai lui Dumnezeu...si intra in al doi-lea legamant!Alin este tare in scripturi,
ca Apolo!Bravo lui,bravo tie pt.argumente....salutari!
Ilie, fii binecuvantat !:)

Offline page

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Feb 2012
  • Mesaje postate: 330
Re: unşi cu Spirit Sfânt
« Răspuns #20 : Aprilie 08, 2012, 03:40:09 pm »
“Pacea să fie cu voi cu toţi care sunteţi în Hristos Isus! Amin”.(1Petru 5:14)

Offline Grivei

  • Pionier special
  • ********
  • Data Înregistrării: Mar 2012
  • Mesaje postate: 568
Re: unşi cu Spirit Sfânt
« Răspuns #21 : Aprilie 08, 2012, 06:12:17 pm »
Ati putea sa largiti putin sujectul si sa discutati in acelasi topic si despre cei " unsi cu toate alifiile" .
Are you sad?
Are you depressed?
If so, we can help.

Smith&Wesson
When nobody loves you.