Autor Subiect: povestea mea  (Citit de 16281 ori)

Offline valeriu

  • Supraveghetor de district
  • **********
  • Data Înregistrării: Feb 2012
  • Mesaje postate: 761
  • www.ce-spun-proorocii.com
    • www.ce-spun-proorocii.com
Re: povestea mea
« Răspuns #15 : Decembrie 05, 2014, 07:29:34 am »
George, dă-mi voie să te corectez (şi aş putea-o face privat să nu vadă „omul satanei”, dar mai bine în văzul tuturor)!
Singurul popor care te poate ajuta sa obti viata sunt martorii.

E adevarat, religia martoilor nu este perfecta. Exista multe nedreptati. La fel a fost si in timpul apostolilor. Numai ca, e singura care te conduce spre norme morale, spre speranta vietii vesnice pe care o ofera Biblia.


Singurii care te pot conduce spre viaţă veşnică sunt IEHOVA şi Isus. Câtă vreme WTS „ne bagă pe gât” nişte dumnezei străini – corpul de guvernare şi toată suita WTS – şi ne obligă să ne închinăm lor, există pericolul să ne pierdem dreptul la viaţă veşnică la care am optat.

Desigur, este greu de rezistat de unul singur, dar nu imposibil. Sper că lucrurile se vor limpezi curând. Sper că acest sistem (conducătorii WTS, care aduc numai hulă şi ocară lui IEHOVA), va fi doborât. Asta arată „ghidul” nostru – Biblia!  :)


Offline valeriu

  • Supraveghetor de district
  • **********
  • Data Înregistrării: Feb 2012
  • Mesaje postate: 761
  • www.ce-spun-proorocii.com
    • www.ce-spun-proorocii.com
Re: povestea mea
« Răspuns #16 : Decembrie 05, 2014, 07:33:13 am »
Te-ai supărat probabil pt ca te-am descoperit profet fals si mini-watchtower inainte sa te apuci s-o imbrobodesti pe Timea? ;)
Nu Timea este în pericol, pe prietena ei doresc să o ajut să „vadă”. Şi dacă tot ai adus în discuţie, fata aceasta – Timea Andreea –  judecă foarte bine. În a doua postare a ei a spus mai mult adevăr decât ai spus tu în cele 3001 de postări  ale tale.
Felicitări, Timea!  :) Ferice de ochii care văd! :)

Offline David

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 3.370
    • The Dirty Little Secret of Christianity
Re: povestea mea
« Răspuns #17 : Decembrie 05, 2014, 03:13:05 pm »
Daaa, cred că te-ai ofticat pt ca te-am descoperit profet fals si mini-watchtower inainte sa te apuci s-o imbrobodesti :) Dacă te-ar asculta pe tine ar ajunge din groapă-n puț evident. De fapt ea a scris mai mult adevăr decât toate 572 posturi de-ale tale, având in vedere ca esti un profet mincinos. Ia spune-i si ei ca vine Isus pe norii cerului in văzul tuturor in 2015, sau ți-e rusine sa vestesti "vestea buna" (care e de fapt mincinoasă)?
Domnul a fost cu Iuda; şi Iuda a pus stăpînire pe munte, dar n-a putut să izgonească pe locuitorii din cîmpie, pentru că aveau care de fier. - Judecatori 1:19

Offline george 2

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Ian 2014
  • Mesaje postate: 45
Re: povestea mea
« Răspuns #18 : Decembrie 05, 2014, 09:09:34 pm »
Asculta-l pe David si vei ajunge in mormant pe vesnicie.

Offline David

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 3.370
    • The Dirty Little Secret of Christianity
Re: povestea mea
« Răspuns #19 : Decembrie 06, 2014, 06:58:22 pm »
Toti ajungem in mormant pe vesnicie indiferent Georgica, doar fraierii isi inchupuie altfel.
Domnul a fost cu Iuda; şi Iuda a pus stăpînire pe munte, dar n-a putut să izgonească pe locuitorii din cîmpie, pentru că aveau care de fier. - Judecatori 1:19

Offline lovelogic

  • Slujitor auxiliar
  • ******
  • Data Înregistrării: Iun 2014
  • Mesaje postate: 377
    • Comuni
Re: povestea mea
« Răspuns #20 : Decembrie 11, 2014, 05:47:14 pm »
Viaţa pe care o trăim acum este un miracol. O altă viaţă în viitor pentru mine nu este mai incredibilă decât viaţa asta. Aşa că prefer să fiu considerat fraier decât să închid ochii.
Din toate enigmele din viața mea, cea mai mare rămâne: cum au învățat șopârlele să zboare?

Offline David

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Nov 2011
  • Mesaje postate: 3.370
    • The Dirty Little Secret of Christianity
Re: povestea mea
« Răspuns #21 : Decembrie 11, 2014, 08:02:32 pm »
Viața trăită acum e naturală, nu miraculoasa. Intr-adevăr, trebuie sa fi fraier sa crezi azi poveștile primitivilor vechi de câteva mii de ani.
Domnul a fost cu Iuda; şi Iuda a pus stăpînire pe munte, dar n-a putut să izgonească pe locuitorii din cîmpie, pentru că aveau care de fier. - Judecatori 1:19

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: povestea mea
« Răspuns #22 : Decembrie 18, 2014, 03:52:12 pm »
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline dunia

  • Vestitor nebotezat
  • **
  • Data Înregistrării: Apr 2013
  • Mesaje postate: 43
  • Cred in Dumnezeu
Re: povestea mea
« Răspuns #23 : Februarie 04, 2015, 02:59:18 pm »
Bine ai venit Andreea! din experinta mea iti pot spune ca bine ai facut ca ai parasit wts.

Dupa parerea mea sunt la fel ca si celelalte religii,doar ca se simt ceva mai speciali prin faptul ca foloses numele Iehova si merg in predicare.

La inceput asa m-au atras si pe mine,prin dedicarea lor si faptul ca isi sacrificau din timp pentu evenaghelizare.
Dar sa stii ca nu sunt singuri,cum se pretind.

Cat despre faptul ca tu inca mai crezi in Dumnezeu ,ma bucur mult sa aud asta.
Ceea ce pot spune eu,din cate am dedus pana acum este ca Dumnezeu nu se afla in nicio religie,toate au deviat mai mult sau mai putin...
Isus este adevarul,pe el trebuie sa-l cautam...el este calea,adevarul si viata...
Cercetati toate lucrurile si PASTRATI ce e bun