Autor Subiect: cinci au fost, unul este  (Citit de 2074 ori)

Offline nicu

  • Persoană interesată
  • *
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 27
cinci au fost, unul este
« : Octombrie 24, 2011, 05:12:19 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=du2QLkO7fcs


1)1990-1992-Ion Iliescu
 
2)1992-1996-Ion Iliescu

3)1996-2000-Emil Constantinescu

4)2000-2004-Ion Iliescu

5)2004-2009-Traian Basescu

6)2009-???? -Traian Basescu(unul este)

celalalt, al 7-lea- inca n-a venit, si cand va veni, va ramane putin timp)este vorba de Regele Mihai- Antichristul. El este modelul profetic din biblie: Esau, Cain, Ismael, Saul.)
''Un Copil ni se va naste, un Fiu ni se va da, si domnia va fi pe umarul Lui'' (Isaia 9:6)

Offline Equilibrium

  • Vestitor botezat
  • ***
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 99
Re: cinci au fost, unul este
« Răspuns #1 : Octombrie 24, 2011, 06:09:01 pm »
aaa...eu zic sa icepi cu "Scufita Rosie", continui cu "Capra cu trei iezi" si termini apoteotic cu "Cei trei purcelusi".
Ha, ce zici, te risti? Tra sa fie ceva a(b)scuns si p'acolo. Noi vrem deslusirea povestilor.
Atentie, se refuza explicatia 'pixelului albastru'. Aici ne-am dumirit, e devina Dinu Patriciu.

Iooouuu !!!  :o
« Ultima Modificare: Octombrie 24, 2011, 06:10:53 pm de Equilibrium »

Offline GABRIELL

  • Membru al Corpului de Guvernare
  • *************
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 1.607
  • adevarul te va face liber dar intai te va enerva
Re: cinci au fost, unul este
« Răspuns #2 : Octombrie 24, 2011, 06:14:35 pm »
Nicule tu chiar crezi ca biblia face profetii pentru Romania?Cumva esti tu copilul acela ce se va naste si fiul ce ni se va da si domnia va fii pe umarul tau? Eu asa am inteles nu de alta dar atunci as vrea sa ma pun bine cu tine ;D
Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona. (A. Einstein) (eu Gabriel- fost iehovist in congregatia Viilor Baia Mare. Sa se stie ! :D Actualmente ateu si apostat calificat :))

Offline nicu

  • Persoană interesată
  • *
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 27
Re: cinci au fost, unul este
« Răspuns #3 : Octombrie 24, 2011, 06:20:19 pm »
Nicule tu chiar crezi ca biblia face profetii pentru Romania?Cumva esti tu copilul acela ce se va naste si fiul ce ni se va da si domnia va fii pe umarul tau? Eu asa am inteles nu de alta dar atunci as vrea sa ma pun bine cu tine ;D


Nu eu sunt acela, eu doar marturisesc despre el.
El este painea din cer din care daca mananci, in veci nu-ti va mai fi foame. El este mielul lui Dumnezeu care ridica pacatele lumii si in care vor fi binecuvantate toate neamurile. El este profeticul Beniamin.
''Un Copil ni se va naste, un Fiu ni se va da, si domnia va fi pe umarul Lui'' (Isaia 9:6)

Offline nicu

  • Persoană interesată
  • *
  • Data Înregistrării: Oct 2011
  • Mesaje postate: 27
Re: cinci au fost, unul este
« Răspuns #4 : Octombrie 24, 2011, 06:35:06 pm »
Presedintele Traian Basescu se afla la al 6-lea mandat in cei 20 de ani, anul acesta implineste 60 de ani(4 noiembrie) si este presedinte de 6 ani(2004-2010, el nu a implinit inca al 7-lea an, de aceea nu putem vorbi de 7 ani ci de 6 ani). El este primul 6 si dupa el mai urmeaza inca doua.Al doilea 6 este America iar al treilea va veni dupa moartea si invierea Romaniei si este un Esau care inainte ne abandonase pierzand astfel binecuvantarea lui Avraam. Si totusi el va veni in lumina, va fi primit de multi si aclamat de intreaga lume si va domni pentru putin timp.
« Ultima Modificare: Octombrie 24, 2011, 08:54:20 pm de nicu »
''Un Copil ni se va naste, un Fiu ni se va da, si domnia va fi pe umarul Lui'' (Isaia 9:6)